Forum Gminy Kobylanka
wieści ostatnie z placu boju "Bitwy o Kobylankę" - Wersja do druku

+- Forum Gminy Kobylanka (http://forum.kobylanka.pl)
+-- Dział: Hyde Park (http://forum.kobylanka.pl/dzial-9.html)
+--- Dział: Hyde Park (http://forum.kobylanka.pl/dzial-10.html)
+--- Wątek: wieści ostatnie z placu boju "Bitwy o Kobylankę" (/watek-12158.html)

wieści ostatnie z placu boju "Bitwy o Kobylankę" - ijsak7 - 21-04-2017

Kampania wyborcza kończy się. Niedługo cisza wyborcza, więc ostatnie chwile zostały by coś naskrobać co tam na placu boju wydarzyło się ciekawego.

Otóż kandydaci po domach chodzą jak bracia Jehowi dalej, tylko każdy we własny sposób. Kandydatka na przykład uzbrojona we wsparcie Byłej Pani Przewodniczącej Rady, ze szlachetnego rodu książęcego Z Bajki, obchodzi domy i obdziela cukierkami marki "Kosiackie", po wiejsku, czyli krówką. Zaopatrzona jest także w "Kobylansko malene", co to można sobie potem powiesić byle gdzie. Na koniec otrzymujemy ulotkę z której wyciąć można zdjęcie i jak kto lubi oprawić w ramkę.

Kandydat Dobrej Jakości obrał inna strategię. Już nie wspiera go Pan Wójt. Może się za dużo nasłuchał, ludzie za wiele od niego chcieli, a on musiałby przecież naobiecywać ile wlezie. Teraz Kandydata wspiera tajemniczy Agent J. Tak przypominałam sobie nazwiska w Kobylance co to są na J, i jedno mi pasuje. Nieeeeee! To na pewno nie ten. Z tym by chodził? Widać, że ten Kandydat nietutejszy.

Z wieści gminnych donoszących, to co niektórzy burzą się, że Kandydat pojawia się w kościele. Wielkie mi halo! Akurat dzieciaki mu idą do komunii przecież. Samemu się zapomniało, jak to lataliście do kościoła jak z pieprzem, jak Wam dzieciaki szły do komunii? Nawet najbardziej wierzący i niepraktykujący się uginał i co niedziela i święta w wieku komunijnym się angażował. Potem oczywiście po staremu się już chodzić nie chciało. Za to Pan Wójt zaskoczył. Że mu się chciało tak z samego Stargardu tak rano do kościoła przyjeżdżać? I to uwierzcie mi - w Kobylance! Zrozumiałabym jakby się do Reptowa pofatygował, no nie? A że siedział w pierwszej ławce? A gdzie miał siedzieć? Nasz kościół nie za stary to i ław dla Jaśnie Państwa w kościele przy ołtarzu nie ma. Też się ekscytujecie!

Z innych wydarzeń, to odbył się Wiec Wyborczy na placu Zgody. Niską frekwencję tłumaczy się brzydką pogodą. Niezależne źródła z ulicy Chrobrego donoszą jednak, że wyborcy nic o wiecu nie wiedzieli. Tak więc na wiec przyszli chyba tylko okoliczni mieszkańcy, co to z okien zobaczyli zbiegowisko. Niezależne źródła nie donoszą, czy na wiecu rozdawali jakieś suweniry, bo są same oburzone zlekceważeniem ich osoby jako wyborcy, że nie mogły się kiełbasek wyborczych objeść i darmowego piwa napić. A były kiełbaski?

Z innych wiadomości, to na zaprzyjaźnionym forum trwa fejkowa kampania antykosiacka w wydaniu trolli wyborczych, którym dzielnie wtórują trolle antymaliniakowe. Bój trwa!

Kampania ogólnie wygląda na bardzo cichą i spokojną. Ja spodziewałam się większych fajerwerków. Z banerów na co drugim płocie mamy tylko małe pojedyncze plakatusie. A że wiadomo kogo czyj płot jest, to od razu wiadomo, kto na kogo będzie głosował. Kasę wydaje się z rozmysłem i ulotki, które wyborcy otrzymują, wyliczone są chyba na sztuki.

Donoszę także, że pojawił się trzeci kandydat, którego plakat wyborczy wisi w kasztanach na Placu Zgody. Kandydat pojawia się w naszym obwodzie co roku, ale nie spodziewam się, że ktoś by miał ochotę, by na dłużej u nas zabawił. Kandydat bowiem ma na nazwisko "Wścieklizna".
Ale jak ktoś ma fantazję zagłosować?