Forum Gminy Kobylanka
Rada Gminy 2018 - Wersja do druku

+- Forum Gminy Kobylanka (http://forum.kobylanka.pl)
+-- Dział: Hyde Park (http://forum.kobylanka.pl/forum-9.html)
+--- Dział: Hyde Park (http://forum.kobylanka.pl/forum-10.html)
+--- Wątek: Rada Gminy 2018 (/thread-12199.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: Rada Gminy 2018 - mateusz - 08-02-2019

Może i rzeczywiście to forum jest trochę niemrawe. Pisze niewiele osób. Ale więcej czyta, a to motywuje mnie do pisania i wymiany poglądów.  Może z czasem piszących będzie więcej.  

Nie tęsknię natomiast za "wynaturzeniami" poprzedniego Wójta. I przypominam, że to przez niego to forum całkowicie zamarło. Bo jak mu nasze wpisy przestały odpowiadać to próbował zmusić uczestników forum do logowania się imieniem i nazwiskiem. I to był koniec dyskusji na forum. Tymczasem w tej chwili nikt nam nie przeszkadza w wyrażaniu poglądów bez względu na to czy jesteśmy przychylni władzy czy też nie.

RE: Rada Gminy 2018 - Julita_Pilecka - 15-02-2019

@Kobylanin,
Zgadzam się i "przyjmuję na klatę" krytykę mojego milczenia. Jedyne, co mogę powiedzieć na swoje usprawiedliwienie, to to, że skupiłam się na działaniu, a nie gadaniu Smile Te pierwsze miesiące były trudne głównie z uwagi na prace nad budżetem, ale też inne zadania - tym, na co najbardziej położyłam nacisk, są spotkania z różnymi osobami, przedstawicielami instytucji, organizacji itp. Ile ich już odbyłam, ciężko zliczyć, ale każde przynosi coś dobrego i konstruktywnego, więc idę tą drogą. Proszę mi wierzyć, brak woli współpracy i arogancja mojego poprzednika spowodowały nie tylko straty wizerunkowe naszej gminy, ale też brak przyjaciół dosłownie - wszędzie. Staram się więc pokazać, że teraz jest inaczej, że jesteśmy partnerem do rozmowy. I to daje efekty - zaczynamy być pozytywnie postrzegani, pojawiają się różne pomysły współpracy, uzyskuję informacje na temat możliwości dofinansowań różnego rodzaju i na różne cele i działam w tym kierunku.
Będę o tym wszystkim dokładnie informować, bo z pewnością takich informacji brakuje. Od jutra zapraszam na Facebooka (utworzę profil wójta gminy), będę także tu na forum się od czasu do czasu pojawiać (wkrótce przemodeluję trochę to forum, powyrzucam nieaktywne działy itp.). Opowiem też przy okazji o wszystkich swoich pomysłach na gminę, przedstawię kierunek i wizję działania. I już teraz zapraszam wszystkich do dyskusji i wymiany poglądów.

RE: Rada Gminy 2018 - mateusz - 15-02-2019

Przyznaję, że trochę musieliśmy czekać na ten pierwszy wpis pani Wójt- ale się doczekaliśmy. Mam nadzieję, że forum się teraz trochę ożywi i będzie dużo ciekawsze.
Uchwalenie budżetu to na pewno nie była łatwa sprawa. Zwłaszcza przy obecnej radzie. Z obrad sesji widać jak bardzo radni " są chętni" do współpracy, a złośliwość bierze górę nad tym co ważne. W gazetce gminnej również można przeczytać o tym jak radni rządzą budżetem. Miedzy innymi zmniejszyli wydatki na remont dróg, czyszczenie rowów, utrzymanie czystości nad Miedwiem. A za chwilę będą płakać : że są dziury w drodze, że woda zalewa działki a na Miedwiu są śmieci i śmierdzi z koszy. Zabrali też środki przeznaczone na gminną gazetkę. Widać nie podoba im się jej informacyjny charakter i to że ludzie mogą tam przeczytać o ich wyczynach. Mam nadzieję, ze pani Wójt znajdzie środki na dalsze drukowanie gazetki bo dla wielu ludzi, zwłaszcza starszych, którzy nie korzystają z internetu, jest ona głównym źródłem informacji.
A radni zamiast likwidować gazetkę niech się porządnie wezmą do roboty. Nie będą się musieli wstydzić tego co się o ich pracy pisze. I wtedy gazetka nie będzie im już przeszkadzać.

RE: Rada Gminy 2018 - Kobylanin - 16-02-2019

Wow, dziękuję za info. Mam nadzieję, iż faktycznie ten dialog się pojawi, gdyż mieszkańcy chyba tego oczekują (przynajmniej ja). Przeglądam różne strony dotyczące naszej gminy jednak na żadnej nie ma oficjalnych informacji, są tylko wieści zasłyszane a czasami przeinaczone.
Jeśli faktycznie będzie Pani w kontakcie z ludźmi to myślę, że nawet krytyka pod Pani adresem (oczywiście konstruktywna) będzie jak najbardziej na plus. Moim zdaniem wszyscy powinni działać na rzecz gminy w której mieszkają. Oczywiście jeszcze się nie urodził ten który by wszystkim dogodził, jedni będą chcieli mieć drogę, podjazd do remizy, a jeszcze inni podwieszany sufit w świetlicy. Jednak tylko poprzez wymianę kontakt z mieszkańcami i wymianę poglądów jesteśmy w stanie coś zdziałać dla gminy. Życzę sukcesów i oczekuję faktycznie większej interakcji z Pani strony. A ja ze swojej zobowiązuję się do napisania kilku uszczypliwości jeśli coś dla mnie wyda się nieracjonalne lub pochwał jeśli będę się z Panią zgadzał.
Jeszcze raz powodzenia bo chyba z tą Radą będzie to Pani szczególnie potrzebne Smile

RE: Rada Gminy 2018 - mateusz - 17-02-2019

Mamy bardzo duże oczekiwania wobec nowej pani Wójt. I to wcale nie jest złe. Ale musimy też wymagać od naszych radnych. Sama pani Wójt, choćby miała najlepsze chęci i pomysły, niewiele zwojuje jeśli radni będą je torpedować. Dlatego apeluje do radnych aby poszli po rozum do głowy i zaczęli współpracować z obecnym Wójtem- Julitą Pilecką, a nie chodzić pod dyktando Przysiwka. Musicie zrozumieć, że mieszkańcy temu panu już podziękowali. I ci sami mieszkańcy wybrali was na radnych. I wobec was również mają oczekiwania. Jak ich nie spełnicie to poparcie mieszkańców wygaśnie. Więc nie czujcie się tacy pewni na tych swoich stołkach bo to może was zgubić. Radę też można odwołać. 

A pani Wójt życzę wytrwałości. Wierzę, że niezależnie od napotkanych przeciwności pozostanie Pani sobą i będzie robić to co słuszne.  Trzymam za to kciuki.

RE: Rada Gminy 2018 - Kobylanin - 18-02-2019

A może jeśli radni są tak przeciw Pani Wójt to zacznijmy realizować ich program wyborczy Smile

RE: Rada Gminy 2018 - mateusz - 20-02-2019

A jaki oni mogą mieć program? Ciągłe bycie na "nie" w stosunku do Pileckiej, chodzenie na przysiwkowej smyczy - to nie jest żaden program. Doprawdy dziwi mnie jak bardzo punkt siedzenia wpłynął na punkt widzenia niektórych radnych. Przez 4 lata rządów Przysiwka " wieszali psy" na wszystkim co robił, a teraz płaaaczą, za Mirusiem.  Krótką mają pamięć albo tęsknią za odgórnym traktowaniem i upokorzeniami, które im serwował. Tak ich do tego przyzwyczaił, że normalna współpraca , którą oferuje obecna Wójt , wydaje im się nie do przyjęcia. Nikt ich nie wyzywa, nie oskarża, nie knuje - normalna nuda.

RE: Rada Gminy 2018 - Kobylanin - 22-02-2019

mateusz dokładnie miałem takie samo odczucie w poprzedniej kadencji Smile byłem kilka razy na zebraniach wiejskich i wzajemne oskarżenia, wypominanie z obu stron były niesmaczne. Jednak widać mieszkańcy obdarzyli właśnie tych radnych większym zaufaniem i chcieli by to program komitetu "przysiwkowego" a nie "pileckiego" był realizowany. Widać to nawet po ostatnich wyborach uzupełniających, które przegrał kandydat z kręgu Pani Wójt.. W ulotce jaka do mnie trafiła przed wyborami było rozpisane co "przyśiwkowy" komitet chciał zrobić w tej kadencji. I były to moim zdaniem nawet sensowne propozycje (droga z Bielkowa do Kobylanki, ścieżka rowerowa do Reptowa itp.). Inna sprawa czy byłoby nas na to stać. Moim zdaniem Przysiwek dużo stracił w oczach mieszkańców poprzez swoje zachowanie i ignorancje. I myślę że wygrana Pani Pileckiej nie jest zasługą jej super programu bo takiego nie było (i raczej się nie zapowiada by był bo przecież finanse gminy są w opłakanym stanie), ale raczej głosowaniem na mniejsze zło lub w opozycji do Przysiwka. Tak na prawdę to nie zazdroszczę jej sytuacji w jakiej się znalazła, bo ma w radzie tylko 3 radnych i raczej nie jest osobą która szuka porozumienia ponad podziałami, bo sama je tworzyła w poprzedniej kadencji. Druga sprawa że radni też nie są skorzy do ustępstw. Moim zdaniem wszyscy powinni się spotkać i ustalić jaki mają plan na tą kadencję, co chcą zrealizować ze swoich programów wyborczych. A nie działanie sobie na złość. Powinno być zawarte porozumienie w którym strony zobowiązują się do głosowania za poszczególnymi punktami swoich programów i tyle. W następnej kadencji to mieszkańcy ich rozliczą. Nie chciałbym sytuacji w której najważniejszymi punktami sesji będzie wynagrodzeni Wójta, czy podwieszany sufit.

RE: Rada Gminy 2018 - mateusz - 23-02-2019

Myślę , że porozumienie jest konieczne. I jeśli nikt ze Stargardu nie będzie buntował radnych to jest zupełnie realne. Ostatnio dzień przed sesją radni pracowali w komisjach i jakoś się tam dogadali z Panią Wójt i wypracowali wspólne stanowisko. Posiedzenie trwało do wieczora więc na pewno nie było łatwo, ale się udało.  Tymczasem, po 12 godzinach,  na sesji , zmienili nagle front i znowu zaczęli się burzyć - a dlaczego?- bo Miruś włączył w nocy swoją betoniarkę i ich przerobił. I tu jest największy problem ,że były wójt nie potrafi się pogodzić  z przegraną w wyborach więc się mści i w ramach zemsty manipuluje radnymi. Szkoda, że radni nie korzystają z własnego rozumu i ciągle potrzebują suflera.

RE: Rada Gminy 2018 - abc - 24-02-2019

Zgadzam się z Mateuszem, że panowie nie potrafią pogodzić się z przegraną. Tym bardziej, że pokonała ich kobieta. Ta cała dyskusja o referendum, która zaczęła się już w miesiąc po wyborach wyraźnie wskazuje, że nie chodzi tu o jakieś  merytoryczne zarzuty, tylko jest to zwykły odwet i i zemsta. Po to ustawa przewiduje, że o referendum można myśleć dopiero po 10 miesiącach od wyborów, żeby był czas  na jakąś sensowną ocenę. A u nas w Kobylance, już po miesiącu towarzystwo wie, że.... refderendum, bo Pilecka się nie nadaje. Ale jest też druga para kaloszy, że wielu mieszkańców jest zniesmaczonych postawą radnych, np. tym, że głosowali przeciw obniżeniu podatków, że dzięki ich wnioskom mogą wzrosnąć opłaty za śmieci, że  są niesamodzielni i kłótliwi. Więc może się okazać, że będą od razu dwa referenda. Kobylanin napisał : "Jednak widać mieszkańcy obdarzyli właśnie tych radnych większym zaufaniem i chcieli by to program komitetu "przysiwkowego" a nie "pileckiego" był realizowany." Nie zgadzam się z tym. Wystarczy przeanalizować wyniki  ostatnich wyborów, a wnioski nasuwają się same. Przewaga radnych "przysiwkowych" jest wyłącznie wynikiem podziału opozycji, a nie jakiegoś szczególnego poparcia mieszkańców. Gdyby opozycja nie podzieliła się, to z komitetu Przysiwka do rady weszła by tylko jedna osoba. Radni powinni  też pamiętać, że ich poparło po kilkudziesięciu  mieszkańców, a wójta  ponad 1400.  Mieszkańcy wyraźnie opowiedzieli się przeciwko Przysiwkowi, więc nie ma on tu w Kobylance  już większych szans na wygraną. Pozostaje więc jedno: ZGODA i ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA GMINĘ  !!!!. Ale żeby była zgoda, to trzeba odciąć wreszcie tę stargardzką pępowinę i nie słuchać sfrustrowanych kandydatów, którzy się do rady nie dostali. A komitet referendalny ( na czele z panią dyrektor),zamiast eksploatować świetlicę w Morzyczynie niech lepiej zajmie się wiosennymi porządkami.