Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konserwacja forum - pytania i wątpliwości
#1
Rainbow 
Nie będę pielęgnował forum, które jest atakowane codziennie przez jakiegoś spamera,
najprawdopodobniej jest to nasz mieszkaniec, to nie ulega wątpliwości, że tak to jest.
Nigdy się nie działo tak zazwyczaj żeby taka była inwazja na taki drobny elemencik,
drobne forum,przecież to jest nasza kobylańska sprawa, tam są małe problemy poruszane,
a więc musieliśmy to zamknąć w obawie, że ten spamer,
czy ten hacker nie wejdzie poprzez forum do systemu całego.


Tak to jest, Panie Wójcie, jak się człowiek za dużo filmów o hackerach naogląda... ;)

Gwoli ścisłości:
- rzeczywistością administratora każdego forum jest zapobieganie spamowi, dlatego zwerbalizowana niechęć do pielęgnacji forum stanowi o całkowitym niezrozumieniu problemu,
- Urząd Gminy nie dysponuje absolutnie żadnym narzędziem pozwalającym na powiązanie IP autora wpisu na forum z jego faktyczną lokalizacją, dlatego dywagacje o miejscu, z którego spamer miałby dokonywać wpisów są pozbawione jakichkolwiek podstaw
- forma spamu jednoznacznie wskazuje na mocną automatyzację całego procesu, który korzystał z faktu kompletnego niezabezpieczenia forum przez spamem, a zupełnie kuriozalne jest w tym kontekście pozostawienie części procedury weryfikacyjnej w domyślnej, niezmienionej formie pytania o wynik dodawania w języku angielskim,
- na mocna automatyzację wskazuje również charakter spamu - nie był to typowy "dyskretny" spam reklamowy (jak np. obecnie stopki postów w dziale Dowcipy, śmieszne filmiki i zdjęcia), ale spam obliczony na propagację konkretnych słów kluczowych (tym bardziej, że forum jest eksplorowane przez indeksujące roboty sieciowe, w tym chiński Baidu)
- paranoiczne przekonanie, że hacker wejdzie poprzez forum do systemu całego to absolutny rodzynek!

Serio Panie Wójcie, jak słyszę to co Pan mówi, a pamiętam, że Pana wiedza z zakresu informatyki stała na poziomie wyższym od przeciętnej, to - proszę mnie naprawdę zrozumieć - ja się po prostu zastanawiam, czy stał się Pan ignorantem czy kłamcą?

Z pozdrowieniami

P.S. Dlaczego użytkownik abc po "rozkonserwowaniu" forum jest  "Unregistered"?
Odpowiedz
#2
Informatyk na cały etat? No to jakieś jaja w tak małej gminie, a co on tam będzie robił 8 godzin w pracy? Rozdawnictwo bez sensu za nasze podatki- i z tym kojarze obecnego wójta i nie ma sie co dziwic że na festynie w Kobylance było wszystkiego dużo,zabrakło tyko ludzi. Wójt i radni od niego dzielą mieszkańców naszej gminy i widać to gołym okiem. A na pewno w Kobylance nikt nie będzie tańczył tak jak oni zagrają.
Odpowiedz
#3
(09-07-2015, 14:05 )Piotr Rybarczyk napisał(a):
Nie będę pielęgnował forum, które jest atakowane codziennie przez jakiegoś spamera,
najprawdopodobniej jest to nasz mieszkaniec, to nie ulega wątpliwości, że tak to jest.
Nigdy się nie działo tak zazwyczaj żeby taka była inwazja na taki drobny elemencik,
drobne forum,przecież to jest nasza kobylańska sprawa, tam są małe problemy poruszane,
a więc musieliśmy to zamknąć w obawie, że ten spamer,
czy ten hacker nie wejdzie poprzez forum do systemu całego.


Tak to jest, Panie Wójcie, jak się człowiek za dużo filmów o hackerach naogląda... Wink

Się śmiej... Skoro do urzędu da się wejść przez piwnicę to i do systemu przez forum pewnie też. Chociaż raczej prędzej do matrixa, to jednak strzeżonego pan Bóg strzeże...
Złośliwi twierdzą nawet, że do gabinetu wójta można wejść przez plebanię.
Pomyśl co by było gdyby jakiś lokalny Stonoga wszedł w posiadanie i udostępnił na fejsie harmonogram występów zespołów ludowych na najbliższe miesiące! Cała niespodzianka związana z elementem zaskoczenia kto i co zagra poszłaby w ...
I cały misterny plan też w ...
A tak? Idziesz sobie na festyn (o którym dowiedziałeś się przypadkiem) i zastanawiasz się jakim gatunkiem muzycznym zaskoczy dziś organizator. I nawet jeśli złośliwie założysz, że będzie to folklor, to dalej nie wiesz czy Lipka zagra jako support dla Kaliny, czy odwrotnie. Twój żywot jest przez to ciekawszy i pełniejszy bo urozmaicony!
A życie pisze różne scenariusze. Kiedyś miałem grypę i grałem na kompie. Dziwnym trafem tego wieczora system w moim komputerze złapał wirusa. Zbieg okoliczności? Nie sądzę! Coś w tym jest także nie nabijaj się z wójta.
A spamerów widuję w gminie regularnie. Z gazetkami Netto i Castoramy. I nawet pies (antyspam) niewiele pomaga bo zostawiają na ogrodzeniu (firewall). Ech życie...
Odpowiedz
#4
Z tą plebanią to coś jest na rzeczy, bo w konkursie na dyrektora szkoły w Reptowie startuje mąż pani organistki z Reptowa. A skład powołanej przez wójta komisji, która będzie wybierać nową dyrekcję szkoły też jest raczej nieprzypadkowy ( p. Irena Staniszewska -przewodnicząca komisji , Daniel Urbańczyk i radny Ilnicki). Chodzi mi oczywiście o członków komisji reprezentujących tzw. organ prowadzący czyli gminę , bo na pozostały skład wójt raczej nie ma wpływu. Dziwi mnie, że o wyborze na tak ważne stanowisko, w imieniu gminy decydować będzie szeregowy pracownik urzędu gminy, a nie np. wójt czy jego zastępca powołany przecież głównie do spraw oświaty i bądź co bądź specjalista w tej branży. Wygląda na to, że kasę brać łatwo, ale odpowiedzialność najlepiej zrzucić na szeregowca.
Nie rozumiem też dlaczego Rada Gminy właśnie radnego Ilnickiego wybrała do tej komisji konkursowej a nie np. któregoś radnego z Reptowa???
Odpowiedz
#5
Rainbow 
Cytat:Złośliwi twierdzą nawet, że do gabinetu wójta można wejść przez plebanię.

Ja również słyszałem, że najważniejsze gminne instytucje łączy sieć podziemnych kanałów. Podobno w ciche letnie noce słychać spod ziemi partyzanckie piosenki i rozmowy o wielkiej białej polskiej, co jest powodem wielu dyskusji. Niektórzy tłumaczą sobie te tajemnicze zjawiska kultywacją tradycji polskiego państwa podziemnego, ale nie brak fantastów mówiących o pracach nad budową gminnego metra (że niby taka niespodzianka). Nie brakuje także złośliwców, którzy mruczą pod nosem jaka gmina taki underground.

Cytat:Z tą plebanią to coś jest na rzeczy, bo w konkursie na dyrektora szkoły w Reptowie startuje mąż pani organistki z Reptowa. (...) Nie rozumiem też dlaczego Rada Gminy właśnie radnego Ilnickiego wybrała do tej komisji konkursowej a nie np. któregoś radnego z Reptowa???

Dajcie spokój, chłop jeszcze wygra, a ludzie zaczną gadać, że mu to żona wygrała. ;)
Radnego primo voto Ilnickiego też się nie czepiajcie, lepiej poradźcie radnemu, no i trochę szacunku dla pracy w komisjach, bo o robotę ciężko, a po niektórych kierunkach to już w ogóle mogiła...

[Obrazek: tumblr_nrmou8FCGw1qefg51o1_1280.jpg]

Ale żeby nie było, na osłodę: podobno już niedługo w Kobylance w centrum będzie fajny lokal, na szczęście nie za blisko kościoła, więc w sumie (po sumie też) będzie się podobno można napić w cywilizowanych warunkach. U kogo? A to już się podobno niedługo okaże, a jak już się okaże, to pamiętajcie, że zbieżność nazwisk jest zupełnie przypadkowa. ;)
Odpowiedz
#6
Ostatnio dziwnym trafem co dzieje się w gminie jest związane z parafią w Reptowie,
czy to przypadek ??? Brak jasnych wypowiedzi na temat sprzedaży alkoholu za płotem i ciche przyzwolenie na to
a teraz wystawienie swojego kandydata na stanowisko dyrektora jak również ogłoszenie konkursu na renowację organ,
które są od pół roku użytkowane i grają, nawet poświęcone przez Biskupa.
Coś tu jest nie tak ?? Rzeczywiście jakieś układy pod stołem, a uchwała alkoholowa nie była tylko dla biednego młodego małżeństwa z Reptowa tylko dla "Większej Figury" i kogoś z Elity.
Taka jest demokracja w naszej gminie !!!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości