Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uznane za ważne
#1
Ukazał się 4 numer „Wieści z Kobylanki” ( nie mylić z „Wieściami  gminnymi”).  Warto poczytać.  Można je nabyć w naszych  sklepach: „Madiza” w Morzyczynie,  w sklepie w Niedźwiedziu, w Reptowie u p.Dąbkowskich, w Kobylance  w „Minimarkecie” na Szkolnej 1 i na stacji paliw na      ul. Szczecińskiej, w Kunowie w sklepie spożywczym.
Na www.kobylandia.blogspot.pl  jest już nowa bajka, jak zwykle superzajefajna, szczególnie ten fragment o grzybobraniu.
 
Odpowiedz
#2
(22-10-2015, 07:27 )abc napisał(a): Na www.kobylandia.blogspot.pl  jest już nowa bajka, jak zwykle superzajefajna, szczególnie ten fragment o grzybobraniu.

Bosz... Serio? Złamać rękę? Na grzybach?
A runo leśne twarde było tego roku... ?

Dobrze, że się nie zgubili, albo im nikt auta nie przestawił... ;)
Odpowiedz
#3
Ach, grzybobranie... Dziś w sklepie "Minimarket" pojawiło się ogłoszenie - zaproszenie na grzybobranie. Tym razem dla wszystkich chętnych, już nie dla "swoich". Jakiś taki hmm... zbieg okoliczności? Czy księżniczka Dzi dopiero złamie rękę? Wink
Odpowiedz
#4
Ja jadę.
Odpowiedz
#5
A do mnie doszły słuchy, że teraz już nie będzie okowity, więc sobie daruję Big Grin
Odpowiedz
#6
Ukazał się właśnie drugi w tym roku numer „Wieści gminnych”. Za poprzedniego wójta „Wieści gminne „ to był  Biuletyn Informacyjny Gminy Kobylanka. 
Teraz jest to  Bezpłatny Magazyn Mieszkańców Gminy Kobylanka. 
Mam pytanie do wójta i do redaktora naczelnego:  skoro jest to magazyn mieszkańców  gminy  to:
 -  czy ja ,albo dowolny mieszkaniec gminy też możemy swoje artykuły publikować w tym magazynie?? 
 
-  kto powołał redakcję ( dlaczego nie mieszkańcy skoro to ich magazyn) i kto bierze odpowiedzialność za treści  tam publikowane ??
 
- kto poniesie konsekwencje ( pan redaktor, wójt czy mieszkańcy) jeśli zostaną naruszone czyjeś dobra osobiste ?? (  w mojej ocenie w ostatnim numerze zostały  one naruszone stwierdzeniem wójta; „Wcześniejszym władzom nie udało się zrobić  tej  jezdni  zapewne  z powodu, że realizowały osobiste cele - mówi Mirosław Przysiwek”). Dla mnie jest to pomówienie o prywatę i  czekam na rozwój wypadków.
 
 
Odpowiedz
#7
" Mocny " wiceprezes czy strzał w kolano "Wieści gminnych""

W najnowszym numerze Wieści gminnych ukazał się artykuł
" Zbigniew Tarnawski: kto nie szanuje tradycji, ten wyjedzie na taczce"

W artykule oprócz przedstawienia aktualnej sytuacji w "Zniczu" Niedzwiedz stwierdza ze władze klubu nie zamierzają angażować się w tworzenie Gminnego Klubu Sportowego. Tradycja i historia im na to nie pozwala. Żąda "Niech dadzą nam 1/3 z tego co dostanie "Wicher", to pociągniemy juniorów i seniorów " . Odgraża się " że jeżeli nie dostaniemy żadnych pieniędzy, włodarze poruszą wszystkie media w Polsce. Planują również zwrócić się o pomoc finansową za granicę ". Cóż za elokwencja, nic tylko pozazdrościć i brać przykład z takiego wiceprezesa. Do tego jeszcze ten frapujący tytuł , czyżby chodziło o wójta .
Odpowiedz
#8
Na stronie internetowej Kobylanki jest takie ogłoszenie:
 
Oferta realizacji zadania publicznego: Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej poprzez popularyzację walorów rekreacji ruchowej z organizowaniem zajęć i zawodów sportowych wśród mieszkańców ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży gminy Kobylanka.
 
Taką ofertę złożył właśnie ZNICZ Niedźwiedź. Chcą z gminnej kasy 8000 zł na organizację trzech meczów ligowych w okresie 0d 3.11 do     15 12.2015r.:
1000 zł na odzież sportową dla zawodników ( głównie spoza  gminy Kobylanka)
3500 zł na opłacenie składek do PZPN ( wysoka kwota wyraźnie wskazuje, że są to zaległe składki)
2500 zł na utrzymanie boiska przez półtora miesiąca
1000 zł na transport (20 kursów po 50 złotych  każdy !!!!)
Gdzie tu jest kasa dla dzieci z terenu gminy?????
Na wczorajszej sesji wójt zadeklarował, że da im tę kasę.
 
 I tak nasz wójt  z jednej strony twierdzi, że popiera ideę utworzenia jednego gminnego zespołu sportowego, a z drugiej  strony lekką ręką wykłada 8000 zł dla zespołu, który  otwarcie  mówi, że nigdy nie zgodzi się na jeden zespół sportowy.
Głowę daję, że ta oferta Znicza została przygotowana i złożona w porozumieniu z wójtem.
Odpowiedz
#9
abc napisał : < Na wczorajszej sesji wójt zadeklarował, że da im tę kasę.>

Łatwo wydaje się nie swoją kasę. Trochę wiceprezes Znicza postraszył wójta i uzyskał to co zamierzał. Chyba że wiceprezes , a ówczesny zastępca obecnego wójta z lat minionych. Pamięta o czymś o czym społeczność przestrzeni kobylańskiej , nie powinna się dowiedzieć.
W przyszłym roku należało by zapytać osobę z Urzędu Gminy odpowiedzialną za rozliczenie Stowarzyszeń, lub Komisję Rewizyjną jak została rozliczona oferta ze szczególnym uwzględnieniem pozycji;
3500 zł na opłacenie składek do PZPN
2500 zł na utrzymanie boiska
1000 zł na transport
Odpowiedz
#10
(30-10-2015, 08:43 )abc napisał(a):
Chcą z gminnej kasy 8000 zł na organizację trzech meczów ligowych w okresie 0d 3.11 do     15 12.2015r.:
1000 zł na odzież sportową dla zawodników ( głównie spoza  gminy Kobylanka)
A czy ktoś wie może ilu zawodników Znicza pochodzi z naszej Gminy? Czy z tych 8000 skorzysta nasza młodzież czy przyjezdne cwaniaki ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości