Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Siłownie w Kobylance
#11
Moim zdaniem jeśli koszty instalacji urządzeń będą niższe niż na działce 375 to lepiej będzie przy GOK. Zaoszczędzone pieniądze warto przeznaczyć na nowe urządzenia i w ten sposób rozwijać projekt. Myślę że lepiej byłoby by takie urządzenia w mniejszej ilości pojawiały się w różnych miejscach gminy wówczas dostęp do nich będzie łatwiejszy dla większej liczby mieszkańców a nie tylko tych którzy mieszkają w okolicy ul. Szkolnej.
Odpowiedz
#12
Umówmy się - zdecydowanej większości mieszkańców jest kompletnie wszystko jedno, gdzie te urządzenia staną. A każda z proponowanych lokalizacji ma swoje wady i zalety. Mnie osobiście bardziej przekonuje działka 375, choć przyznaję szczerze, że dla mnie to nie jest sprawa, za którą byłabym gotowa iść na barykady. Ważne jest jednak co innego: skoro pan Leszek zebrał 140 podpisów za tą lokalizacją, to powinno zostać uszanowane. Ale nie zostało. Pani Bagińska, tak naprawdę jedyna zdeterminowana przeciwniczka tej lokalizacji, skorzystała z uprawnienia sołtysa do zwołania zebrania wiejskiego i tą drogą wyrzuciła do kosza zdanie 140 osób (o zaangażowaniu i pracy pana Leszka nie wspominając). I to budzi mój niesmak.
Odpowiedz
#13
(10-12-2015, 00:11 )Julita_Pilecka napisał(a): Umówmy się - zdecydowanej większości mieszkańców jest kompletnie wszystko jedno, gdzie te urządzenia staną. A każda z proponowanych lokalizacji ma swoje wady i zalety. Mnie osobiście bardziej przekonuje działka 375, choć przyznaję szczerze, że dla mnie to nie jest sprawa, za którą byłabym gotowa iść na barykady. Ważne jest jednak co innego: skoro pan Leszek zebrał 140 podpisów za tą lokalizacją, to powinno zostać uszanowane. Ale nie zostało. Pani Bagińska, tak naprawdę jedyna zdeterminowana przeciwniczka tej lokalizacji, skorzystała z uprawnienia sołtysa do zwołania zebrania wiejskiego i tą drogą wyrzuciła do kosza zdanie 140 osób (o zaangażowaniu i pracy pana Leszka nie wspominając). I to budzi mój niesmak.

Pani Julito, warto się przyjrzeć samemu położeniu działki 375 (np. na geoportal), czy działka, o którą toczono taką batalię nie sąsiaduje z gospodarstwem Pani Sołtys? Czy przypadkiem to nie jest główny powód niechęci Pani Bagińskiej do umiejscowienia siłowni właśnie tam.  Huh
Odpowiedz
#14
Ależ skąd! Big Grin
Odpowiedz
#15
miki68 napisał że teren przy GOK jest terenem doskonałym na umieszczenie mini siłowni. W pierwszej chwili trudno by się z tym nie zgodzić . Jeśli jednak zapoznamy się z konkretnym miejscem umieszczenia przyrządów nasuwają się wątpliwości. Mianowicie umieszczenie ich po północnej stronie budynku , gdzie miejsce owo jest praktycznie ciągle zacienione bez dostępu słońca i dostatecznej ilości światła co potęgują dodatkowo rosnące tam drzewa i krzaki. Następnie hałas i kurz dobiegający od drogi. Trzecim argumentem jest tak zwany korytarz powietrzny . Utworzony pomiędzy budyniem a linią ogrodzenia z krzakami i drzewami powodujący że nawet przy niewielkim wietrze powstają w tym miejscu przeciągi. Czy ktoś chciałby ćwiczyć w takich warunkach? W innej części terenu przyległego do GOK ( w okolicy ławeczek i paleniska ) urządzeń nie można podobno zamontować . Ciekawe dla czego ?
Uważam że Pan Leszek i około 140 osób podpisanych na liście mieli trafną decyzję ,aby mini siłownie umieścić na działce sąsiadującej ze szkołą , co jednocześnie stanowiło by pewien kompleks sportowy.Widocznie dla pani sołtysowej liczba 39 jest większa od 140 podpisow+ 7 głośów z zebrania.
Odpowiedz
#16
Sagitarius, w zupełności się z Tobą zgadzam, że umieszczenie mini siłowni w centrum sportowym to bardzo dobry pomysł. Moje zdanie co do lokalizacji w GOK jest identyczne z Twoim.
Niestety nasza Władza po raz kolejny pokazała gdzie ma mieszkańców. Wszystko można zmanipulować aby było po ich stronie. Mam tylko głęboką nadzieję, że przy następnych wyborach będziemy mocno zmobilizowani i zdeterminowani aby pokazać naszej lokalnej Władzy dla kogo tu są. Obietnice wyborcze to jedno, a manipulacje, kombinowanie i skłócanie mieszkańców to drugie. Już raz mieliśmy do czynienia z taką sytuacją na szczeblu ogólnokrajowym - wszyscy wiemy jak to się skończyło. Nie popełniajmy błędów i wybierajmy mądrze, a przede wszystkim swoich, którzy nie zrobią sami sobie krzywdy bo musieliby się wyprowadzić - społeczność lokalna jest okrutna, wiem to z własnego doświadczenia ponieważ całe życie mieszkam na wsi. Wystarczy spojrzeć na decyzję co do wody i kanalizacji oraz śmieci - nasz Wójt tego PŁACIĆ nie będzie.
Odpowiedz
#17
Ale jak powiedział Pan Leszek na zebraniu zbierał tylko podpisy za. Nie zbierał podpisów za nie. W Kobylance nie mieszka chyba tylko 120 osób. Jeśli mieszkańcy faktycznie mieli zdecydować gdzie mają być zamontowane urządzenia to powinni się pofatygować na spotkanie. Ale jeśli nie mieli czasu, chęci i ochoty na to to w myśl przysłowia "Kto nie przychodzi sam sobie szkodzi".
Celestyn po co mieszasz w to władzę jeśli sprawa była głosowana przez mieszkańców, a nie wójta czy sołtysa. Jeszcze raz powtórzę wynik głosowania był 12 przeciw 39 wiec nie wiem skąd takie oburzenie co nie których.
Odpowiedz
#18
Tragedii nie ma, ale coś mi się wydaje, że Gminny Ośrodek Kultury powoli zamienia się w Gminny Ośrodek Kultury Fizycznej i Biesiadnej. Trochę szkoda.
Odpowiedz
#19
Czy to ważne gdzie ważne by mieszkańcy z tego sprzętu chcieli korzystać. Jeśli będą to trzeba będzie to uznać za sukces chyba nas wszystkich i zwolenników i przeciwników danej lokalizacji. Smile
Odpowiedz
#20
(10-12-2015, 18:53 )Behemot napisał(a): Pani Julito, warto się przyjrzeć samemu położeniu działki 375 (np. na geoportal), czy działka, o którą toczono taką batalię nie sąsiaduje z gospodarstwem Pani Sołtys? Czy przypadkiem to nie jest główny powód niechęci Pani Bagińskiej do umiejscowienia siłowni właśnie tam.  :huh:

No tak, ale działka 375 to spory obszar i ma 4 granice, a mi osobiście wydawało się, że ta siłownia powinna być zlokalizowana po przeciwnej stronie, łącząc się poniekąd z placem zabaw przy sali gimnastycznej, tak, żeby rodzice mogli ćwiczyć na siłowni i móc obserwować dzieciaki bawiące się na placu. Powiedzmy też sobie uczciwie:  wyjaśnienia Pani Sołtys negujące tę lokalizację (wyrównanie terenu, ogrodzenie, monitoring (!?)) są po prostu słabe.

(10-12-2015, 21:04 )miki68 napisał(a): Uwazam ze teren przy GOK jest doskonalym miejscem.moze dzieki temu ludzie skorzystaja nie tylko z silowni ale i  zajec odbywajacych sie tam. (...) Mamy juz palenisko bedzie silownia...kto sie co jeszcze powstamie...

Ja myślę, że cała aktywność "fizyczna" dziejąca się obecnie w GOK-u powinna dziać się na sali gimnastycznej. Szkoda, ze wciąż brak tutaj jakiejkolwiek spójnej koncepcji.

(11-12-2015, 09:47 )Kobylanin napisał(a): Ale jeśli nie mieli czasu, chęci i ochoty na to to w myśl przysłowia "Kto nie przychodzi sam sobie szkodzi".
Celestyn po co mieszasz w to władzę jeśli sprawa była głosowana przez mieszkańców, a nie wójta czy sołtysa.

No to jest prawda o demokracji: nie zawsze wygrywa pomysł najlepszy, a ludzie słuchając wójta nawijającego niczym Geremek w szczytowej formie i nie rozumiejąc tego, co mówi tkwią w przekonaniu, że to znaczy, że to jest "mądre".

(13-12-2015, 00:32 )Kobylanin napisał(a): Czy to ważne gdzie ważne by mieszkańcy z tego sprzętu chcieli korzystać. Jeśli będą to trzeba będzie to uznać za sukces chyba nas wszystkich i zwolenników i przeciwników danej lokalizacji. :)

Fakt, to jest najważniejsze - tym bardziej, że jedna siłownia przy GOK-u nie wyklucza drugiej (np. w przyszłym roku) w dużo sensowniejszym miejscu jak działka 375 czy np. stare boisko (przy domkach komunalnych).
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości