Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytania i wnioski do przewodniczącego Rady gminy
#1
Panie przewodniczący, kiedy wrzuci pan na BIP projekt budżetu na 2016 rok?
Czy my mieszkańcy nie mamy prawa się z nim zapoznać i ewentualnie zgłosić swoich uwag naszym radnym?
To ta nasza gmina jest przejrzysta (jak widnieje na pierwszej stronie "Wieści Gminnych") czy jest tajniacka?
Odpowiedz
#2
Na You Tube jest zamieszczony kilkuminutowy fragment z ostatniej sesji Rady Gminy Kobylanka zatytułowany „petycja przewodniczącego RG Kłosa w sprawie Bielkowa”.  Gdyby nie tytuł autora tego nagrania, to można by odnieść wrażenie, że to nie  sesja, ale  swobodne, towarzyskie, pozbawione jakichkolwiek reguł, spotkanie grupy radnych i wójta. Przewodniczący Kłos, w imieniu mieszkańców Bielkowa, zgłasza wniosek w sprawie pozyskania środków z WIR na odtworzenie dawnego parku. Na terenie tego parku jest ponoć jakiś  stary kamień czy obelisk, który nie podoba się wójtowi, bo są na nim jakieś pruskie czy sowieckie ( trudno zrozumieć) napisy. Z wypowiedzi przewodniczącego Kłosa wynika, że mieszkańcom Bielkowa nie chodzi o uczczenie tego kamienia tak jak np. zrobiono to w Jęczydole, tylko o utworzenie parku. Ale dla naszego wójta wola mieszkańców ma znaczenie, ale tylko pod warunkiem, że jest zgodna z jego wolą. Radny Kłos prosi i przekonuje, a wójt nie, bo to niezgodne z jego światopoglądem. A co robią w tym czasie  pozostali radni: gadają, esemesują,  radny Ilnicki rozparty jak na imprezie, radny Gołembowski gada na cały głos z koleżanką radną i zagłusza przewodniczącego, radny Poliwka co chwilę zerka wystraszonym oczkiem do kamery, panie radne ( i to chyba obie  przewodniczące komisji) wyluzowane jakby były u kosmetyczki a nie na sesji. Kompletnie nikogo nie interesuje  co się dzieje na sesji. Totalna porażka. Ożywiają się dopiero, jak wójt proponuje przewodniczącemu Kłosowi, że temat sierpa i młota na kamieniu omówią przy kieliszku. Ludzie, opamiętajcie się, jesteście radnymi gminy Kobylanka. Dlaczego nie interesuje was , czego chcą mieszkańcy. Dlaczego to mieszkaniec Stargardu decyduje a nie wy radni, czy w Bielkowie będzie park czy nie, czy w Kobylance pozostanie stary cmentarz, czy też będzie tam parking albo nawet park, żeby widok grobów nie odstraszał klientów restauracji?  Przecież sesja to czas i miejsce, w którym powinniście podejmować decyzje w naszym imieniu i dla nas. A wójt jest od tego, żeby to wykonać najlepiej jak to możliwe. Za to bierze godziwą pensję.   Dlaczego wykazujecie się całkowitą bezwolnością i   pozwalacie na takie autokratyczne zachowania  wójta?
Panie przewodniczący, niech Pan coś z tym zrobi !!!!!!
Odpowiedz
#3
Zachęcona wpisem abc obejrzałam ten kawałek sesji. Tragedia. Radni zachowują się jakby byli na dobrze zakrapianych poprawinach a nie na sesji. Panie natomiast pomyliły sesję Rady Gminy Kobylanka z bazarem, a funkcję radnej z przekupką na targu. A najgorsze w tym wszystkim jest to, że to nie jest ukryta kamera, i radni wiedzą, iż sesja jest nagrywana. Wiedzą, że mieszkańcy ich oglądają, ale mają to w zupie. ,, Szanowni " radni jesteście reprezentantami mieszkańców i pełnicie swoje funkcje z wyboru mieszkańców. Bierzecie za to nie małe diety bo 500 zł za miesiąc i 700 zł za przewodniczenie komisji. Na litość - skończcie tę błazenadę! Panie Wójcie Pańskie 3E to chyba zaspało na tę sesję.

Mieszkańców zachęcam do obajrzenia tego fragmentu sesji . Jak będą kolejne wybory - bądziecie wiedzieli na kogo nie głosować.
Odpowiedz
#4
Już na początku urzędowania nowej Rady były głosy że sesje wyglądają jak jarmark. Wskazywano że są równi i równiejsi. Jedni mogą krzyczeć , innych prawie się nie dopuszcza do głosu. Wójt wyrażnie preferuje swoich , natomiast tych z opozycji może bezkarnie obrażać. Osoby które przychodzą na sesje , zasiadają w miejscach przeznaczonych dla zaproszonych gości i obżerają się ciasteczkami. Nad wszystkim powinien czuwać przewodniczący Rady Gminy i choć na początku mogło by się wydawać że jako były wojskowy wprowadzi jakąś dyscyplinę , niestety tak się nie stało. Nagannym według mnie jest sugerowanie pana Przewodniczącego poprzez wyrażanie swoich opinii o uchwałach co mają robić pozostali radni. Przewodniczący nie zależnie od swoich poglądów powinien czuwać nad całością rady. Przykłady zachowań chyba jednak są czerpane z góry.Żeby nie było tylko o panu Przewodniczącym. Chcę jeszcze zwrócić uwagę jak niektórzy radni szanują swoich wyborców, oprócz przykładów podanych wcześniej. Sesje bardzo ważne dla wszystkich. Uchwalanie stawek za śmieci, uchwalanie podatków, budżetu na następny rok - frekwencja naganna.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości