Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Protokół RIO z kontroli doraźnej gospodarki finansowej w latach 2014-15
#1
Protokół RIO z kontroli doraźnej gospodarki finansowej gminy Kobylanka w zakresie zadłużenia w latach 2014-15 otrzymałem dzisiaj wprost od RIO.
Okazało się, że łatwiej jest dogadać się z nimi, niż z 3E w Kobylance. Informacja to publiczna, więc publikuję, żeby odciążyć pracowników pokoju nr. 14. Co się macie kręcić i przeszkadzać - czytajcie tutaj! ;)
Ku chwale ojczyzny, orła białego i itp. ...

-> Protokół RIO z kontroli doraźnej gospodarki finansowej gminy Kobylanka w zakresie zadłużenia w latach 2014-15
Odpowiedz
#2
Na swoim blogu w artykule pt. „O celebrytach bez emocji”  nasz pan skarbnik  odniósł się do wielu uchybień   wykazanych przez poprzednią  kontrolę RIO: „Stan ewidencji księgowej w "moim" okresie pozostawiał wiele do życzenia, ale powody tego były liczne i złożone. Urząd w tamtym czasie funkcjonował właściwie bez głównej księgowej, a łączenie funkcji i próba wzięcia zbyt wielu obowiązków na siebie skończyła się obszernymi protokołami kontroli”.
 Panie skarbniku, od paru lat  jest w gminie zatrudniona pani  zastępca skarbnika, i co : po niespełna roku pana pracy  protokół z kontroli dalej pełen uwag i nieprawidłowości. :
Kto tym razem jest winien i co to będzie dalej?
Odpowiedz
#3
(23-12-2015, 11:03 )abc napisał(a): Na swoim blogu w artykule pt. „O celebrytach bez emocji”  nasz pan skarbnik  odniósł się do wielu uchybień   wykazanych przez poprzednią  kontrolę RIO: „Stan ewidencji księgowej w "moim" okresie pozostawiał wiele do życzenia, ale powody tego były liczne i złożone. Urząd w tamtym czasie funkcjonował właściwie bez głównej księgowej, a łączenie funkcji i próba wzięcia zbyt wielu obowiązków na siebie skończyła się obszernymi protokołami kontroli”.
 Panie skarbniku, od paru lat  jest w gminie zatrudniona pani  zastępca skarbnika, i co : po niespełna roku pana pracy  protokół z kontroli dalej pełen uwag i nieprawidłowości. :
Kto tym razem jest winien i co to będzie dalej?

Odpowiedź wydaje się logiczna, a jedynym sposobem na jej poznanie jest zwrócenie się do poprzednich władz Gminy Kobylanka w zakresie odpowiedzialności za zaistniały na przełomie lat 2014/2015 stan budżetu, jak również utrzymywanie w katalogu długu publicznego produktów o rażąco wysokich kosztach.
Odpowiedz
#4
Wydaje mi się, że aby było uczciwie to obecna władza powinna pokazać co robiła i robi by naprawić sytuację zarówno pod względem księgowym jak i ekonomiczny. (Jak zamierza naprawić zaistniałe sytuacje by nie było ich w przyszłości).
Nie oszukujmy się, że wina leży wyłączenie na przedstawicielach obecnej ekipy. Kontrola obejmowała okres 2014/2015 czyli okres przejmowania władzy. A materia jaką przejęła nie była chyba najłatwiejsza (wymykający się spod kontroli dług i kiepska ewidencja). Jeśli kontrola doprowadzi do tego że gmina będzie lepiej zarządzana to jestem jak najbardziej za taką kontrolą.

Strach pomyśleć jeśli kontrola obejmowałaby również poprzednie okresy jakby to wyglądało.

A tak na marginesie to chciałbym zapytać gdzie byli poprzedni radni i Pani Rybarczyk jak gmina zadłużała się na "super" warunkach w Magellanie. Czy ta Pani jak i inni radni z poprzedniej rady mogliby napisać jak głosowali w sprawie zaciągnięcia tego zobowiązania.

Rozumiem, że nastąpiły zmiany w sposobie liczenia długu publicznego, ale jakoś inne gminy nie znalazły się w tak dramatycznej sytuacji jak nasza. Wniosek z tego taki, że gmina błędnie zarządzała swoimi finansami. I odpowiedzialność za to ponosi zarówno poprzedni Wójt jak i rada która przyzwoliła na zaciągnięcie dodatkowych zobowiązań i to w prabankach. O przepraszam pomyliłem się bo tak naprawdę nikt nie poniesie odpowiedzialności za całą sytuację, a dług będziemy musieli spłacić my mieszkańcy. Ot tak to już jest w demokracji Smile ale nikt nie wymyślił puki co lepszej alternatywy.
Odpowiedz
#5
Oj biedny ten gminny skarbnik, musiał pracować bo nie miał głównej księgowej. Panie Wójcie trzeba zrobić zmiany w budżecie w przedmiocie wynagrodzeń i koniecznie zatrudnić skarbnikowi : głównego księgowego , osobistą sekretarkę i chińską asystentkę do parzenia herbaty, no chyba że woli asystenta.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości