Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaproszenie: 15w1050
#1
Dzień dobry Państwu,
3 stycznia 2016 roku, to 15'ta rocznica, pierwszej mszy intencyjnej za Gminę Kobylanka odprawionej w roku 2001 przez ks. proboszcza Kazimierza Drynikowskiego. Mszę w intencji Lokalnej Wspólnoty zamówiły ówczesne władze samorządowe. 
Pierwsza niedziela (3.I.) tegoż 2016 roku,  to równocześnie dzień włączenia się Gminy Kobylanka w obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski. Z tegoż to powodu intencja mszy o odprawienie której proszą obecne władze samorządowe Księży Proboszczów obu parafii Kobylanka i Reptowo, jest w roku bieżącym szczególniejsza. Odnotowana jest w specjalnie do tego zakupionej Księdze Intencyjnej - "966. CHRZEST POLSKI".
Z uwagi na rangę historyczną wydarzenia  - ku pamięci potomnym, będzie można, osobiście złożyć swój podpis (także osobistą intencję) na kartach Księgi. Jest ona  opatrzona przesłaniem Jana Pawła II oraz słowem wstępnym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.
Do końca lutego 2016 roku Księga będzie wystawiona w Urzędzie. Każdy mieszkaniec Gminy, rodzina, podmioty stowarzyszeniowe, organizacje pozarządowe, kluby sportowe, sołectwa, podmioty  gospodarcze, inni służący Kobylance a nieobecni na mszy, wszyscy będą mogli złożyć swoje podpisy (intencje). 
W marcu, przesłana zostanie do Pana Prezydenta Andrzeja Dudy z prośbą, aby złożył oryginalny podpis pod swoim słowem wstępnym. 
W trakcie narodowych obchodów rocznicy Chrztu Polski (kwiecień 2016) Księga Intencyjna Kobylanki zostanie złożona  bądź w Katedrze Gnieźnieńskiej bądź w Częstochowie, na Jasnej Górze. 
Zapraszam do kościoła parafialnego Kobylanki w dniu 3 stycznia, na godz. 11:30.
 
M.Przysiwek, wójt
Odpowiedz
#2
A ja proponuję, żeby mieszkańcy gminy Kobylanka w rok  obchodów 1050 -lecia chrztu  Polski włączyli się nie tylko symbolicznie ( poprzez wpisanie  swojej intencji  czy też paląc się w kościołach i  Urzędzie Gminy świece), ale także w sposób bardziej wymierny i dali wyraz swojej solidarności i troski o tych najbardziej bezbronnych czyli, o chore dzieci i ludzi starszych. Będzie ku temu dogodna sposobność już 10 stycznia, gdy po raz 24 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Heart . Będziemy mieli swój mały finał  w świetlicy w Reptowie. Stawmy się tłumnie i okażmy podwójną hojność, bo cel jest szczytny i dobry!
Swoją drogą, to smutne, że w naszej gminie żadna szkoła nie bierze udziału w tej akcji, skierowanej przecież przede wszystkim do dzieci. Do tej pory szkoła w Reptowie była chlubnym wyjątkiem, ale niestety już nie jest. Honor gminy ratuje Pani Sołtys z Reptowa.
Odpowiedz
#3
abc,
Obiema rękami się podpisuję pod apelem! Orkiestra to jedna z najlepszych "rzeczy", jakie w naszym kraju powstały. Na całym świecie nas za nią podziwiają i nie mogę zrozumieć, jak w ogóle można negować jej zasługi. Nie ma chyba szpitala w Polsce, w którym nie byłoby jakiegoś sprzętu od Orkiestry.
I rzeczywiście szkoda, że nasze gminne szkoły nie włączają się w tę akcję. Cóż, takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży wychowanie...
A propos mszy, słyszałam, że podobno było na niej wyjątkowo wielu urzędników (w porównaniu do lat ubiegłych). Czyżby dostali polecenie służbowe? Smile
Panie Wójcie, a tym razem zapłacił Pan za nią z własnej kieszeni, czy znów sięgnął Pan do gminnej kasy?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości