Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"słówmowa" pro publico bono
#1
Pragnąc aby forum Gminy Kobylanka stało się platformą wymiany myśli definiujących bądź re-definiujących obecną przestrzeń publiczną, pragnę jednocześnie, aby prowadzona na forum dyskusja odpowiadała swoim poziomem intelektualnym wadze poruszanych tematów. Tu wtrącę, …proszę owego poziomu o którym wspominam nie utożsamiać z elokwencją czy erudycją, giętkim lub bez błędów wszelakich  językiem. Jest to bez znaczenia. Zmierzamy ku istocie, ku głębi  zagadnienia. Wnioskujmy w kierunku Prawdy, najgorzej w kierunku, który wydaje się Prawdą. Bądźmy tu sobą i zarazem zawsze Kimś nowym, niewiarygodnie nowym i nieprawdopodobnie sobą.  Poruszane tu tematy czy zagadnienia  zazwyczaj - by nie powiedzieć zawsze- zmierzać powinny ku  "publico bono".. Doświadczenie moje, zebrane na przestrzeni całego roku 2015 pozwalają konkludować, że pojawiające się -nierzadko- bardzo ważne społecznie tematy "giną" w lawinie postów sprowadzających merytorykę wątku tematycznego do złośliwości, oskarżania, kłamania  ...a, i zdarza się - znieważania. Sprzyjała temu najbardziej -jak nam się zdaje- anonimowość, zza zasłony której można nieodpowiedzialnie i bez odpowiedzialności dokonywać destrukcji dyskusji. Mimo powyżej napisanego nie jest zamierzeniem moim (naszym), aby poruszane były jedynie ważne i poważne tematy a dyskusje miały "topowy" wymiar intelektualny. Dlaczego? … gdyż w poważnym świecie przestrzeni publicznej znajduje się mniej lub bardziej rozległa sfera tematyki "łatwej, lekkiej i przyjemnej". Miło będzie pośmiać się a nawet, ponaśmiewać. 
Aby słowo zrodzone przed monitorem komputera stwarzało Nas publicznie, co oznacza:  włączało w krąg osób poważnych, mających "coś" do powiedzenia, wskazujących możliwość, postaci kreatywnych, twórczych, z namysłem, ludzi poszukujących, celująco krytycznych, dezawuujących głupotę, osłaniających rozsądek,  ...i takie tam jeszcze inne ważne sprawy, koniecznym jest pokazać swoją „Twarz”.  Zatem, aby móc pozwolić tym licznym, bądź nielicznym, stwarzać się publicznie, pozwolić wpływać swoim głosem na modelowanie i kształtowanie się "kobylańskiego duch czasu", a co najważniejsze!!! wiedzieć KTO jest kreatorem tegoż i takiegoż „kobylańskiego ducha” zapraszam do głosu w dziale forum zwanym „Gmina Kobylanka". Nie rzecz w tym by się zapoznać, rzecz w tym by się rozpoznać.
 
 Piszę to dzisiaj i w taki sposób, gdyż jak wiedzą niektórzy z Państwa, (historia dotychczasowego forum w archiwum poniżej), nie sprawdziła się - w rozumieniu, które prezentuję powyżej - konwencja  dopuszczenia do głosu w sprawach „publico bono”, każdego i anonimowego. Kobylanka roku 2015 jest całkowicie inną niż ta z roku 2003. Wtedy moja prośba o „kształtowanie obrazów nowych jakości” wracała zwrotnie choćby „echem, poszumem” jakości. Dzisiaj, w roku 2015 nawet tak wielka sprawa jak stanowienie prawa miejscowego przez lokalną wspólnotę mieszkańców (projekty uchwał obywatelskich) rozpadła się, przeszła w niebyt legislacyjny dzięki –właśnie– nijakości. 
Zatem, po zarejestrowaniu się z imienia i nazwiska, administrator forum potwierdzi dostęp do działu „Gmina Kobylanka” wysyłając wiadomość na skrzynkę e-mail podaną przy rejestracji.
Oczywiście można okłamać i podać przy rejestracji fikcyjne dane co do tożsamości. Danych rejestrowych nie będziemy weryfikować z bazą adresową danych osobowych, choć pełną posiadamy w urzędzie. Idea otwartej dyskusji z imienia i nazwiska, zabrany w niej głos, waga i powaga wypowiedzi będzie najlepszym weryfikatorem uczestnika. Umówić się jednak pragnę co do jednego z wszystkimi, którzy pojawią się ewentualnie na naszej platformie. Odkrycie przypadkowe, (np. przez kontekst tematu i głosu w dyskusji), że jesteśmy okłamywani fikcyjnością tożsamości, spowoduje wykreślenie osoby z listy forumowiczów. To jedyna "kara".
UWAGA:
Zakładanie wątków tematycznych, zabieranie głosu lub dyskusja w dziale forum nazwanym "Hyde Park" możliwa będzie –jak dotychczas- z poziomu anonimowych kont i nick'ów. Tu nic się nie zmienia. Nikt z obecnie zarejestrowanych użytkowników forum nie zostaje skreślony. Wszyscy nadal pozostają w społeczności forum i mogą się w dziale tym wypowiadać publicznie. 
Za Wikipedią, kończąc i pozdrawiając Państwa dopowiadam: W dziale "Hyde Park" obowiązuje nadal zasady swobodnego wypowiadania wszelkich sądów i poglądów, z użyciem wszystkich znanych ludzkości form ich wyrażania, a wszystko to, w imię wolności słowa, ...pod wszelako JEDYNYM WARUNKIEM: Nieobrażania  -  Naszej Królowej.
 
Mirosław Przysiwek, wójt
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości