Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zburzyć amfiteatr cz 2
Czyli kontynuacja, o co chodzi z tym amfiteatrem i co zrobić żeby coś zrobić. Znaczy się Hyde Parkowe pomysły część dalsza...

3. Parkingi - jeździcie Państwo na wakacje? A jak wspominacie parkingi w Waszych wczasowiskach? Dla mnie to zwykle horror. I powiem szczerze, że brak polityki w różnych miejscowościach, słynących ze znanych atrakcji, doprowadza mnie do takiej pasji, że wyjeżdżam klnąc jak szefc, mam w nosie całe te atrakcje, a jeszcze w koło wszystkim będę opowiadać, że było do kitu, nie ma gdzie zaparkować, albo parkingi źle oznaczone. A najgorzej jak już zaparkujesz, szczęśliwy, że w końcu się udało, a tu nagle z krzaków wyskakuje cieć w pomarańczowym ubranku i wręcza ci kwitek do zapłaty. Nic bardziej nie odstręcza jak te płatne parkingi. Ja wiem, każdy chce zarobić, ale przyjezdny też nie ma portfela z gumy. Kupił już bilety na atrakcje, lody wrzeszcącej gromadzie, jakieś pierdoły w kiosku, pamiątkowe medale. No ileż można!
A jak w naszej gminie? Na szczęście, i daj Boże jak najdłużej, nie mamy płatnych gminnych parkingów.Ale za to źle oznaczone. I tu przykłady.
Parking  nad Miedwiem - skąd niby ktoś przyjeżdzający ma wiedzieć, że tam jest parking? No tabliczka jest, ale zobaczysz ją, albo i nie zobaczysz, jak już ten parking miniesz. Faktycznie, muszę przyznać Pani Redaktor  rację, świat zorganizowany dla miejscowych ze Stargardu. Jak wjeżdżam do jakiejś miejscowości, to oczekuję, że tabliczka z oznaczeniem, że jest parking i za ile metrów, powinna znajdować się na wjeździe, i druga po drugiej stronie parkingu, z oznaczeniem gdzie jest wjazd. Bo jak nie wiem, gdzie zaparkować, to jadę dalej i zostawiam wam samym wasze atrakcje. Bye!
A Kobylanka - nie dość, że samego parkingu nie znajdziesz, bo ten przy lapidarium, to całkiem jest niewidoczny (ostatnio zresztą parkuje na nim na stałe jakiś pojemnik na odpady), to jak człowiek zaparkuje, to gdzie ma iść do tej lipy? W prawo, w lewo, w którą stronę? 
A inne miejscowości? Jeśli chcemy, by ktoś odwiedzał nasze tablice pamiątkowe, które z takim trudem postawiliśmy, nasze parki pamięci, obeliski, zadbajmy o to, by było gdzie zaparkować i o oznaczenia w którą stronę jechać, by te cuda oglądać.
Spójrzcie czasem na gminę oczami kogoś z zewnątrz. Jest fajnie, ale czasem wystarczy poprawić jakąś dronostkę, jak choćby oznaczenie parkingu, miejsca, postawienie jakieś tablicy, żeby przenieść się o całe lata świetlne do przodu.

Na dziś tyle. Może będzie kontynuacja.
Mam prośbę, by nie traktować tego co piszę jako nakazu że tak trzeba.
Poprostu chcę pokazać,że na te same sprawy można patrzeć pod innym kątem. Każdy widzi co chce. A w Hyde Parku mówi się co chce.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości