Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
co mi się podoba
Thumbs Up 
Podoba mi się Kobylanka. Moja rodzina mieszka tu już od wojny, już piąte pokolenie. Nie jesteśmy już osadnikami, przesiedleńcami, ale jesteśmy tu już u siebie. Chociaż wolę bardziej jak była to prawdziwa wieś, taka z krowimi plackami na drodze, kurami i sianem na łąkach. Ale wkoło pobudowały się nowe domy. Trudno, trzeba się przeorganizować i czerpać korzyści ze zmian.

Podoba mi się,że powstają stowarzyszenia. 
Podoba mi się więc stowarzyszenie "Kobylanka gminą dla swoich mieszkańców" ze stroną na facebooku. I stowarzyszenie Miedwie promujące żeglarstwo.

Podoba mi się, że panowie z takim zapałem i tak aktywnie biegają za piłką w klubach sportowych.

Podoba mi się, że Pani Pilecka miała taką odwagę, by założyć gazetę i 2 strony internetowe i jeszcze moderować forum. I chociaż nie podoba mi się napastliwość artykułów w Wieściach z Kobylanki, to chylę czoło za odwagę.

Podoba mi się to, z jakim zapałem podawane są kolejne przepisy w kąciku kulinarnym. Choć wolę bez vegety. która chyba jest we wszystkim.

Podobają mi się te dzieciaczki z Tęczowego i bardzo było mi żal tej dziewczynki, która ostatnio na festynie mało się nie popłakała podczas występów.

Podobają mi się dziecięce zespoły tańca, z jakim zapałem prezentują swoje układy taneczne.

Podoba mi się dział historia na forum wieścizkobylanki, gdzie można poznać dawne przedwojenne i powojenne dzieje.

Podobają mi się Panie ze Stowarzyszenia Sybiraków, że nie zapomniały skąd się wywodzą.

Podoba mi się facebookowa strona spółdzielni socjalnej z Reptowa.

Podoba mi się ten Pan, który na festynach śpiewa arie, choć nie wszystkim się to podoba. Za upór w krzewieniu muzyki.

Podoba mi się, że ścieżka rowerowa jest zatłoczona jak Marszałkowska, mieszkacy jeżdżą na rolkach, rowerach i biegają.

Podobają mi się Panie, które dziergają kotki, robią ozdoby na choinkę i inne cuda.

Podoba mi się, że na poczcie nie ma kolejek.

Pdoba mi się, że w przychodni lekarz przyjmie cię tego samego dnia.

Podoba mi się, że Pani w aptece czeka, aż wyjdzie ostatni pacjent, żeby miał gdzie kupić leki.

Podoba mi się, że nasze pielęgniarki znają wszystkich swoich pacjentów, co jest dla mnie fascynujące. To jak pamiętają, kto gdzie mieszka, co u rodziców, kto jakie leki bierze, rozpoznają nawet nowe pokolenie. 

Nawet podoba mi się to, że mieszkańcy Reptowa tak bardzo chcą być niezależni od Kobylanki, że założyli własną parafię.

Podobają mi się place zabaw dla dzieci w prawie każdej wiosce.

Podoba mi się determinacja niektórych osób, żeby coś zrobić, nawet jeśli przybiera to formę krytykanctwa i napastliwości, czasem z bezsilności, a czasem, bo brakuje pomysłu, jak możnaby inaczej.

Podobało mi się w dzieciństwie, jak w Wielkanoc nasi strażacy podczas rezurekcji padali z wielkim hukiem na ziemię. Albo jak z chóru na księdza sypano ziarnem na św. Szczepana.

Podobał mi się rój pszczół, który przeleciał nad lipami wiosną.

Podoba mi się, że woda w jeziorze jest coraz czystsza.

Podoba mi się to, że jak wyjdę na ogród z kawą, to słyszę śpiew ptaków.

Podoba mi się budka dla kotów na promenadzie.
Odpowiedz
Podoba mi się Pizza Ola, która wstrzeliła się w 10 z ofertą. I to, że w końcu ten stary, społemoski sklep się odczarował i nie straszy przy drodze.

Podobają mi się Panie z Lewiatana jak mówią do Klientek "Pani kochana", półka ze zdrową żywnością i przemeblowanie.

Podobało mi się, jak przed Świętem Zmarłych kawał pola zamieniono na parking.

Podoba mi się ogródek przed restauracją Weranda i wystrój wnętrza.

Podoba mi się Pani Bąkowa, która niezmiennie od lat, codziennie punktualnie o szóstej, jak w zegarku, idzie do sklepu po zakupy, chociaż jest w podeszłym wieku i przecież nie musi.

Podoba mi się też sklep Pod Lipą, że zawsze jest otwarty, i jest to czasem ostatni ratunek, gdy w wolne dni zabraknie ci soli.

Podoba mi się też Pani z Antiku, która z własnej inicjatywy stworzyła taki piękny ogródek wokół obskurnego słupa na drodze.

Podobają mi się nasze lipy i naprawdę się popłakałam, jak w zeszłym roku wycinali te stare, piękne drzewa na Chrobrego.

Podoba mi się też, jak nowy Proboszcz wyczyścił krzaczory na posesji wokół plebanii.

Podobają mi się też barany u Stefana.

Podobały mi się te kolonie pod namiotem koło szkoły w Kobylance.

Podoba mi się odremontowany Urząd Gminy i kwitnące wiosną rododendrony.

Podoba mi się, że w Gminie jest bank.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości