Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
gra w pomidora
Pan Wójt zrobił, z sobie wiadomych przyczyn, własną reorganizację forum, a jego przeciwnicy, na znak protestu zrobili bojkot forum. A ten, kto się wyłamie ten pomidor.Czyli takim pomidorem zostałam.
Tylko, że ja mam inny punkt widzenia na tą sprawę. I strona, i forum założone zostały dla mieszkańców i mają  im służyć. Dodatkowo uważam, że to forum i ta strona jest i moją własnością i każdego z mieszkańców. Zapłaciłam za nią w swoich podatkach, tak jak znakomita większość z ponad 4000 dorosłych osób mieszkających w naszej gminie. Pan Wójt za to nie zapłacił. Jego podatki opłacają co najwyżej stronę Stargardu, podobnie jak całej emigracji zarobkowej w Kobylance. I sytuacja jest kuriozalna, strona należy do mieszkańców, ale mają z niej nie korzystać, na znak protestu przeciw Wójtowi, do którego strona nie należy. Tak jakby przyjechała do Was np ciocia z zagranicy i na dzień dobry poblokowała Wam programy w Waszym własnym telewizorze, bo ... nie lubi. Czyli jak chcesz obejrzeć ulubiony film, to musisz iść do sąsiada, a o programie na Twoim własnym tv decyduje ciocia. O nie! To mój telewizor! Żadna ciocia z importu nie będzie mi zabierać pilota. A potem co? Mieszać w garach lub włazić z butami pod kołdrę? 
Dlatego będę sobie pisała, o tym i o tamtym, albo takie głupoty, że można się zastanawiać, czy wszystko ze mną w porządku, i czy nie potrzebuję lekarza.
Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że te wszystkie niezależne strony, na które przenieśli się mieszkańcy, chcący się wypowiadać na dowolne tematy,  za jakieś półtora roku zamienią się w komitety wyborcze. Wtedy zacznie się czas żniw politycznych, a Szanowni Państwo zostaną, chcąc, czy nie chcąc, przypięci do jakiejś opcji. Ja się nie przypinam do jakiejś opcji, a strona i forum należy mieszkańców, a nie do Wójta, ani żadnego innego komitetu wyborczego.Takie mam zdanie.
Nic nie mam do niezależnych stron. Czytam gminną gazetę, za którą płacę abonament w podatkach, czytam tą drugą za którą dodatkowo muszę zapłacić, czytam facebookowe i inne strony założone przrz mieszkańców.  Skoro są ogólnie dostępne, to chyba są też pisane dla mnie. Z niektórymi się zgodzę, z innych pośmieję, a na inne tematy mam własne zdanie. I to chyba normalne. Dla mnie to może powstać z pięćdziesiąt takich stron i pięć nowych gazet, każda z innej opcji. Wszystkie będę czytać. 
Ludzie, to nie stado sklonowanych baranów, by wszyscy mieli takie samo zdanie. W tym cała frajda, że jesteśmy różni, że mamy odmienne. zdania, lub wcale, na te same sprawy. 
Grzeczność jednak wymaga, że nawet jak się z kimś nie zgadzasz, szanować tą drugą osobę. Dlaczego zatem, na stronie dla wszystkich mieszkańców, nie ma ani wzmianki, że jest druga gazeta, są inne społeczne strony? Podać jakieś linki. To też są mieszkańcy, nawet jak nie zgadzają się z urzędem.
Czas przeciąć ten węzeł gordyjski. W związku z tym, bardzo pana Wójta proszę, razem z tą częścią z 4000 mieszkańców, która się ze mną zgadza, żeby sprawy urzędu pozostawił na BIPie, a do spraw promocji założył sobie na facebooku fanpaga lub stronę oraz własne forum do komunikacji ze zwolennikami i / lub wcale z oponentami. 
Niektórzy mieszkańcy nie mają ochoty czuć się przyspawani do jakieś frakcji, albo się nie zdecydowali, albo mają w poważaniu całą tą gminną politykę.
Jak to jest, że tu na forum jest zarejestrowanych 300 użytkowników, i nikt nic nie pisze, bo ludzie się boją, że zostaną potraktowani jak jakieś łamistrajki albo, że ktoś powie, że wchodzą komuś w d...?
To nie jest normalna sytuacja.
Zresztą wcale się nie dziwię, że toczyły się tu tylko polityczne przepychanki i gminne awantury. Dla kogo założone jest to forum? Spójrzmy na nagłówki: gminne, urząd, szkoła, gmina, straż, turystyka i.. kącik kulinarny. Sam urząd dla siebie stworzył forum, żeby mu było wygodniej wszystkiego się dowiedzieć, a mieszkańcy do urzędu donosili. Dawniej to ludność pisała anonimy, a urzędy miały swój tajny wywiad.
Gdzie tu jest miejsce na zwykłe codzienne sprawy, na ploteczki o nowym samochodzie sąsiada, co kupić na prezent, czy jak wybrać farbę żeby pomalować salon? Takie małe, zwykłe drobnostki, ale bardzo ważne dla pojedynczych osób. Gdzie tu jest miejsce dla ludzi? Na stronie kobylanka.pl naczelne miejsce piastują śmieci i podatki, wraz z sucharami z poprzedniej dekady, a nie mieszkańcy. Mieszkańców się tylko informuje. Bo sama strona zamieniła się w tablicę ogłoszeń, podobną do tych, na których swoje kartki przyklejają sołtysi.
Smutne to.
Nie dziwię się, że mieszkańcy nie chcą się angażować. Boją się, że się ich wykorzysta i będą pełnić rolę dyżurnej małpy w czyjejś politycznej ustawce.

Chciałabym jeszcze tu, na tym forum, złożyć wielkie podziękowania i wyraz mojego głębokiego szacunku, dla użytkownika witek1 za to, że mając w głębokim poważaniu wszelkie spory polityczne, publikuje swoje przepisy. Witek1 ma już ponad 48000 wyświetleń! Mam prośbę do Pana Admina, kimkolwiek jest, by może stworzyć z tego prawdziwą forumową książkę kucharską z podziałem na dania obiadowe, jednogarnkowe i takie tam, a każdy przepis był w odobnym wątku, by łatwiej nam się szukało. Oczywiście jeśli witek1 sobie tego życzy.
Dziękuję.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości