Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sensacje XXI wieku wg Kobylanki
Obejrzałam sobie nasz wspólny lokalny serial "Sesje Rady Gminy Kobylanka S02E29" w małej stacji telewizyjnej Wieści z Kobylanki.
Nie wiem co powiedzieć! Mili Państwo! Napięcie wzrasta jak u Hitchcocka, by według prawideł sztuki filmowej epizod skończył się tak, byśmy z niecierpliwością czekali na następny odcinek "Z życia Rady Gminy Kobylanka", z udziałem specjalnym w roli charakterystycznej Wójta Przysiwka. Budżetu dalej brak. Bowiem oczekujemy Zbawcy Kobylanki, który swoimi supermocami rozsądzi spór, czyli na nowego radnego/radną. Biedny, czy biedulka sami nie wiedzą co na siebie ściągają, a jeszcze nie znamy kandydatów. Na nich już skupiają się wszelkie nadzieje na lepszy los naszej gminy. Bez nich nie będzie budżetu, bez nich nie będzie Jeziornej, która nie dowiedzieliśmy się w końcu czy osiągnie Jęczydół, czy tylko przebije się przez Enklawę Sosnowe, by zakończyć swój bieg na Horyzoncie. Bowiem, z uwagi na krzywiznę Ziemi, wzrok dalej niż Horyzont nie sięga. Uchwalono plan, który niby jest uchwalony, ale i tak będzie z powrotem prawdopodobnie procedowany, czy jak to się tam nazywa. Z uwagi na to, że twa wojna o Szkołę w Kobylance, to chyba komuś kaktus na ręku urośnie, zanim Szkoła w Kobylance się rozbuduje. I być może szybciej Jęczydół będzie miał super wypasioną nowa szkołę na nowych działkach administracji i użyteczności publicznej, niż ta w Kobylance znów dostanie jakieś fundusze na nowe sale lekcyjne. Biedna ta nasza szkoła. Za każdym razem tyle bitw rodzice muszą wytoczyć, grozić taczkami, awanturować się, zawsze coś. Tyle lat walczono o salę gimnastyczną, o remonty, a teraz walczą o rozbudowę. Szkoła, według mnie, powinna wydać monografię o tytule "Z historii walk o rozwój szkoły i jej pionierzy".
Z bardziej pozytywnych informacji, to Radny Biernacik chyba przeszedł jakieś kursy autoprezentacji i komunikacji, bo jego wystąpienia były nadzwyczaj spójne. Powstaje również jakaś sekta, z kultem jednostki, i tylko patrzeć jak zbierane będą datki na tablicę dziękczynną wmurowaną w ścianę budynku OSP Niedźwiedź. Podziwiam także Radnego Kleinowskiego za jego anielską cierpliwość, abstrahując od rzeczywistych pobudek jego działania, bo ja na jego miejscu najpewniej wyrwałabym się z epitetem o mózgu innego gatunku stworzenia lub czymś mniej przyjemnym. A może był to szok kulturowy? Mamy jeszcze odkrywkę archeologiczną przy stacji Reptowo. Najpewniej jest to bruk z Wojen Napoleońskich, więc zalecam znalezisko zgłosić do Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO, i to jak najszybciej! Oraz wygospodarować w budżecie 1,8 mln na kolejną rewitalizację.
Ogólnie widać jakieś przełamanie, z nadzieją na przyszłość. Choć radni z lubością, jak w Sejmie, procedują wnioski formalne - czyżby douczyli się oglądając Wielka Politykę Krajową w TVP Info?
Tak, jak się domyślałam, uchwała o Smogu kobylańskim przyklepnięta została jednogłośnie. W ten sposób NWO zdobyło lokalny przyczółek na drodze globalizacji i wynarodowienia Polaków. A wszystko to pod czujnym patriotycznym wzrokiem naszego Wójta.
Poznałam również nowe znaczenie słówka "bezstronność" na sesji rady oraz "warcholstwo" podczas lektury kobylanka.pl. Wójt nauczył się zaś nowego słówka "mainsteam". Na koniec, ze zdziwieniem dowiedziałam się o realizowaniu w naszej gminie różnych programów. I tak, mamy program 3E Efektywność? Ekonomiczność? Etyczność? Komitetu Dobra Jakość, a także program 3D Destrukcja Destabilizacja i cośtam Komitetu Twoja - Nie Moja Kobylanka. Z innych 3-Program, znalazłam jeszcze w sieci takie programy, w moim mniemaniu jeszcze do wykorzystania w Gminie Kobylanka:
3H Help Happy Holy https://www.facebook.com/events/955128901230308/
3I Intensywna Indywidualna Interaktywna http://www.centrummaltanskie.eu/centrum,56
3L Life Long Learning dla Indian, rozbudowanej w 2000 roku przez UE w strategii lizbońskiej http://www.pi.gov.pl/PARP/chapter_86197....BE82CD1F11
3R Reduse Reust Recycle zwana także 3U Unikaj Użyj ponownie Utylizuj http://www.polskieradio.pl/147/3027/Arty...-zasady-3R
[Obrazek: 5070541.jpg?396]
oraz bardzo znany w Polsce Ludowej program 3P, czyli Picie Palenie i to trzecie...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości