Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rada Gminy 2018
Kolejny temat poruszany na sesji to wynagrodzenie Wójta.  Radna Urszula Gierałtowska wystąpiła z projektem uchwały, w którym wnioskowała o podwyższenie tego wynagrodzenia w nast sposób:
 - Wynagrodzenie zasadnicze - 4 500,00 zł
 - Dodatek funkcyjny - 1 900,00 zł
 - Dodatek specjalny - 40%
 - Dodatek za wieloletnią pracę - 20%.
Tylko 3 radnych poparło tę propozycję. wszyscy radni z komitetów Przysiwka i Marchlewicza byli przeciw. Widać stargardcy dyrygenci nadal rządzą i nie pozwolili im zagłosować inaczej.

Aby spojrzeć na ten problem obiektywnie przygotowałem porównanie wynagrodzeń włodarzy z okolicznych Gmin. Nie znalazłem Gminy, w której wynagrodzenie Wójta byłoby tak niskie jak obecne wynagrodzenie Wójta Gminy Kobylanka. Po małej analizie sami wyciągniecie wnioski na ten temat.
MASZEWO
Wynagrodzenie zasadnicze - 4 200,00 zł
Dodatek funkcyjny - 1 500,00 zł
Dodatek specjalny - 20%
Dodatek za wieloletnią pracę - 20%.
GMINA STARGARD
Wynagrodzenie zasadnicze - 4 700,00 zł
Dodatek funkcyjny - 1 900,00 zł
Dodatek specjalny - 40%
MARIANOWO
Dodatek specjalny - 40%
STARE CZARNOWO
Dodatek specjalny - 40%
DOBRZANY
Dodatek specjalny - 40%
GMINA KOBYLANKA
Wynagrodzenie zasadnicze - 3 700,00 zł
Dodatek funkcyjny - 600,00 zł
Dodatek specjalny - 30%
Odpowiedz
Kiedyś obecna Pani Wójt postulowała by obniżyć wynagrodzenie Przysiwkowi i niechcący to radni Przysiwka obniżyli wynagrodzenie Pani Wójt. Smile
A tak na marginesie to czy poza kompromitacja przewodniczącego oraz wynagrodzenia Wójta nie było innych uchwał. Bo jeśli nie to coś słabo widzę ta kadencje. Chyba ze to były najważniejsze wydarzenia na sesji Smile
Odpowiedz
Kolejna sesja , kolejna żenada. Szczytem hipokryzji było uwalenie uchwały o obniżkach diet radnych bez żadnego uzasadnienia. Pasibrzuchy za pieniądze podatników.
Odpowiedz
"Radni obradują", "trwają obrady Rady Gminy"- to brzmi dumnie. Tymczasem to co dzieje się na sesjach Rady Gminy Kobylanka nijak ma się do takich stwierdzeń. A poziom konwersacji radnych sięgnął bruku. Obrady bardziej przypominają pchli targ niż sesję. Szczególną uwagę zwróciłem na wrzaskliwe wypowiedzi radnej Grabowskiej. I tu moje przesłanie: Pani Grabowska - jak się nie ma nic mądrego do powiedzenia to decybelami się tego nie nadrobi !
W pewnym momencie sesji właśnie pani Grabowska zarzuciła innym radnym. ze przy tak kiepskiej sytuacji finansowej Gminy chcieli podnieść wynagrodzenie pani Wójt. Stwierdziła, że przecież można za te pieniądze zrobić coś dla mieszkańców. No i tu trafiła na celną ripostę pani Wójt, pod którą ja również się podpisuję : gdyby radni obniżyli swoje diety, tak jak obniżono pensję Wójta, to za zaoszczędzone pieniądze  też można by było coś zrobić dla mieszkańców. A tymczasem pani Grabowska, jak większość radnych, właśnie na tej sesji, nie zgodziła się na propozycję obniżenia diet radnych.
No i radną Grabowską zamurowało. Dalszej konwersacji w tym temacie nie było, bo żaden sufler nie zdążyli nic podpowiedzieć. Na pewno na kolejną sesję coś jej przygotują. Znowu "błyśnie".
Odpowiedz
Ja widzę, że tematem nr 1 na każdej sesji jest jak mało zarabia wójt, i jak dużo zarabiają radni.
Jeżeli faktycznie to ma być temat na całą kadencję to gratuluję.
Mnie osobiście bardziej interesowałoby, czy gmina rzeczywiście jest tak bardzo zadłużona, iż nie może zaciągać już żadnych zobowiązań. Po sieci krążą różne cyfry zadłużenia (ostatnio doszukałem się chyba 18 mln przy budżecie wynoszącym 37 mln) czyli mniej więcej 50%. Jednak nie jest to chyba kwota do spłaty w jeden rok tylko rozłożona na lata.
Na jakimś spotkaniu wiejskim Wójt informowała, iż na pierwszym miejscu zajmie się spłatą zobowiązań, czy taka strategia jest zasadna. Czy może nas czeka kadencja zastoju, a nie rozwoju.
Myślę, że może warto pokusić się o przyciągnięcie do naszej gminy inwestorów (czy tym ktokolwiek w gminie się zajmuje?), uzbroić tereny pod inwestycje (nawet na kredyt - przecież to powinno się zwrócić w przyszłości w podatkach). No i czy gmina ma już plan jakie środki unijne jest w stanie pozyskać. Bo to chyba był chyba jeden z punktów programu Pani Wójt.
Jakoś ostatnio mało aktywnie Pani Wójt zabiera głos, (nie to co przed wyborami - gdzie miała zdanie na każdy temat, a miało być inaczej niż za poprzedniego Wójta).
Mi jako mieszkańcowi najzwyczajniej brak informacji co się w gminie ma zadziać i jakie są plany na przyszłość.
Bo jeśli na forum gminnym najważniejszy temat to wynagrodzenia to ja dziękuję za takie newsy Smile
Odpowiedz
Kadencja Wójta trwa 5 lat. Próba oceniania działań pani Wójt, która dopiero 3 miesiące pełni tę funkcję, jest mocno przedwczesna. Zarządzanie gminą to nie praca na akord. Nie da jej się ocenić w tak krótkim czasie. Proponuje uzbroić się w cierpliwość i poczekać z krytyką.
Odpowiedz
Przecież ja nie krytykuję, tylko pytam,
- czy gmina będzie zaciskać pasa, czy może będzie inwestować? (gdzie tu krytyka),
- czy są jakieś plany na ściągnięcie funduszy i inwestorów? (i gdzie tu krytyka),
- miał być dialog z wyborcami (no tu może jest krytycznie, ale zasadna krytyka chyba jest dobra co nie Mateusz).
Jako mieszkaniec gminy chciałbym mieć więcej informacji na temat przemyśleń i planów naszego włodarza.
Przed wyborami i w poprzedniej kadencji Pani Wójt uzewnętrzniała się wszędzie gdzie tylko możliwe, a teraz cisza.
Chyba że pisze wnioski o dofinansowanie dla inwestycji gminnych (wówczas przepraszam i nie przeszkadzam bo to ważniejsze niż informowanie szarych mieszkańców).
Odpowiedz
Do Kobylanin.
Jasne teraz nikt nie krytykuje tylko wszyscy pytają. To ja się Ciebie zapytam. Jaka była poprzednia kadencja , czy nie stagnacją. Co takiego uczynił poprzedni włodarz dla Gminy ? Po przejęciu urzędowania było ciągłe narzekanie na długi poprzedników, wyciąganie brudów i wyzwiska pod adresem byłego wójta i rady. Póżniej zaczęły się obiecanki typu. naprawie drogi ( politechnika już opracowuje nowy rodzaj nawierzchni, którą naprawie drogi), spłacanie zobowiązań dla elektoratu. Świetlica w Morzyczynie, mało znaczące odcinki dróg obok ładnych nowych domków prominentów.Była jeszcze droga do Miedwiecka. Cztery lata w ogólnym rozliczeniu nie były zastojem i zmarnowanym czasem.? Tylko dzięki zbliżającym się wyborom zainwestowano w ul. Długą, Jeziorną i rozbudowę szkoły w Kobylance. Proszę zapytaj mieszkańców co zrobiono w Kunowie , Reptowie , Cisewie , Bielkowie, Rekowie , Motańcu i nawet zafascynowanym swoją działalnością obecnym przewodniczącym w Niedzwiedziu . Tamta władza miała cztery lata , obecna jest cztery miesiące proponuje pozwolić spokojnie popracować. Szczytem hipokryzji jest już rozliczanie nowej Pani wójt nie rozliczywszy się samemu z poprzedniej kadencji. Myślę w tym momencie o Wójcie , skarbniku i większości radnych, zwłaszcza tych którzy "rządzą" obecnie.
Odpowiedz
(07-02-2019, 10:28 )Wodnik napisał(a): zwłaszcza tych którzy "rządzą" obecnie.

Dobrze, że rządzą napisałeś w cudzysłowie.
Jest bowiem wielka różnica między zarządzaniem a rządzeniem się, między byciem mądrym a mądrowaniem się. Niestety radnym się  te pojęcia mylą. Szczególny popis dała ostatnio radna Grabowska. Mądruje się na sesji jak przekupka na targu, i myśli że im jest głośniejsza tym jest ważniejsza. Ale mali ludzie podobno tak mają.
Odpowiedz
(07-02-2019, 10:28 )Wodnik napisał(a):  Tamta władza miała cztery lata , obecna jest cztery miesiące proponuje pozwolić spokojnie popracować. Szczytem hipokryzji jest już rozliczanie nowej Pani wójt nie rozliczywszy się samemu z poprzedniej kadencji. Myślę w tym momencie o Wójcie , skarbniku i większości radnych, zwłaszcza tych którzy "rządzą" obecnie.

Chyba czegoś nie zrozumiałem w Twoim wywodzie. Czyli mam czekać na informacje i efekty 5 lat. Chciałem się po prostu dowiedzieć jaki jest plan działania Pani Wójt choć na najbliższy rok. (miał być przecież dialog społeczny). Po uchwaleniu budżetu chyba już wiadomo co będzie mniej więcej robione, chyba że nic się nie zadzieje oprócz kontynuacji rozpoczętych inwestycji? Myślałem, że startując na urząd Wójta ma się ułożony przynajmniej program na najbliższe miesiące. Rozumiem, że budżet został zastany i ciężko jest zmienić cokolwiek w sytuacji kiedy ma się w radzie tylko 3 radnych (ale takie są prawa demokracji - zdecydowali mieszkańcy). 
Chyba już przestałem oczekiwać, iż czegokolwiek się dowiem za pośrednictwem tego forum, a wertując program wyborczy KWW JP nie ma tam konkretów, tylko ogólniki.
Pamiętam jak Pani Wójt była w opozycji do poprzedniego Wójta to miała masę pomysłów i sypała nimi jak z rękawa, a teraz jakoś cisza. Rozumiem, że po tej stronie jest ciężej, bo tu trzeba podjąć decyzje. 
Ogólnie widzę, że dyskusja na forum czy facebookach koncentruje się na pierdołach typu wynagrodzenie Wójta, obrażaniu OSP, obrażaniu się nawzajem i nic konstruktywnego z tego nie wynika. A miało być inaczej. A wyszło jak zwykle. 
10 lutego są wybory uzupełniające gdzie kandydują dwie osoby. Widziałem program jednego kandydata, który obiecuje budowę oświetlenia ulicznego, poprawę infrastruktury drogowej na osiedlach, wparcie OSP itp. Do propozycji drugiego mimo usilnych prób nie dotarłem. A chyba wypadałoby się jakoś zareklamować. Chyba że uznano że i tak się nie wygra wyborów.

A tak na marginesie to chciałem jeszcze zapytać, gdyż Pani Wójt była za przejmowaniem przez gminę dróg osiedlowych nawet takich gruntowych, jak teraz zapatruje się na takie operacje mając już pewne narzędzia do realizacji tego celu. Czy przejmie drogi na osiedlach Zalesie, Sosnowe, Kwiatowe, Kryształowe  i innych? Czy jednak przemyślała to co proponowała wcześniej?

Myślałem że to forum stanie się polem do wymiany myśli i pomysłów, ale jakoś tu niemrawo. Pojawia się mateusz który broni Pani Wójt, ja który pewnie jestem postrzegany jako jej przeciwnik i tyle. A nawet w poprzedniej kadencji Wójt wylewał tu swoje śmieszne wynaturzenia. A teraz najbardziej popularny dział to dział kulinarny Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości