Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rada Gminy po referendum 2019
Oglądnąłem dzisiejsza sesję (19.12.2019). Ręce opadają. Taka uwaga - flaga Gminy wisi odwrotnie i niechlujnie , kto ją wieszał i po co w tym miejscu?! Pani Przewodnicząca proszę coś z tym zrobić - to jest skandal i to Pani jest za to odpowiedzialna!
Rada dzisiaj pokazała swoją skrajna niekompetencję , a Przewodnicząca Ordon - umywa ręce! Dyskusje i wyjaśnienia na poziomie przedszkola (radna Orzoł).
Uważam , że nie będzie dobrze. Nie było i nie będzie.
Na drugi dzień po ubiegłorocznych wyborach samorządowych , grupa radnych przeciwnych Wójt J.Pileckiej zapowiadała (byli na tyle głupi , że się z tym ujawnili) doprowadzenie do odwołania J.Pileckiej w drodze referendum. No i doprowadzili do referendum , ale z marnym skutkiem. Dzisiaj więc widać, że żadnych argumentów przeciw J.Pileckiej nie mieli , bo jakież można mieć na drugi dzień po wyborach.
Sytuacja się powtarza niestety. Jeszcze przed rozstrzygnięciem referendum, "chodziły słuchy", że ta sama grupa radnych zapowiada (znowu byli na tyle głupi , że się z tym nie kryli ), że jeżeli referendum będzie nieskuteczne, to następną okazją do walki o usunięcie J.Pileckiej z urzędu , będzie przyszłoroczny budżet i absolutorium.
Taniec nad budżetem i prawdopodobnie próbą jego nieuchwalenia właśnie się zaczął na dzisiejszej sesji.
Życzę wszystkim Wesołych Świąt.
Odpowiedz
Czy ktoś po ostatniej sesji Rady (31.01.2020) ma wątpliwości , w co grają radni przeciwni urzędującej Pani Wójt?
Odpowiedz
27.02.2020r czyli w najbliższy czwartek odbędzie się kolejna sesja Rady Gminy. Ciekawie czy pojawi się temat donosu napisanego przez radnych  na Panią Wójt? A może Premier przyjedzie na sesję i rozstrzygnie np. gdzie ma wisieć portret Romeo, zmusi dyrektora szkoły do powrotu na stanowisko, zapłaci radnym ekstra premie za sesje nadzwyczajne i zastraszy Panią Wójt. A i najważniejsze zabierze pieniądze z drogi w Kunowie i postawi 10 000 lamp w Reptowie. I byłoby tak pięknie...
Odpowiedz
W porządku obrad przygotowanym na czwartkową sesję zwrócił moją uwagę punkt 10 - wprowadzenie regulaminu korzystania ze świetlic wiejskich. Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia w tym temacie, szczególnie działania radnej i sołtys Reptowa w jednej osobie, myślę że będzie gorąco przy podejmowaniu tej uchwały. Pani Dąbkowska próbuje poruszyć niebo i ziemię aby w tej kwestii nic się nie zmieniło. Nawet Kurier zainteresowała tematem.

Ale mnie zaintrygowała inna kwestia:   mamy tu taką  sytuację, że radna będzie na sesji podejmowała decyzje dotyczące uprawnień sołtysa do korzystania ze świetlicy. I w tym momencie łączenie funkcji radnego i sołtysa wywołuje u mnie mały niesmak. Mimo, że nie jest zabronione prawem wydaje mi się niestosowne.  Jeśli radna i sołtys to ta sama osoba to wiadomo przecież, że nie poprze niewygodnych dla siebie zmian. 

Jest co prawda możliwość wstrzymania się od głosu, no ale na to raczej bym nie liczył.
Odpowiedz
Kolejna sesja Rady Gminy Kobylanka za nami.  Zaskoczenia nie było: poziom obrad dawno sięgnął już dna i nic w tej kwestii nie uległo zmianie.

Jedna rzecz mnie jednak zaintrygowała bardziej niż pozostałe - wymiana pieca w szkole w Kunowie.
Otóż zgłosił się sponsor chętny darować szkole 70 000 zł na zakup nowego pieca c.o. pod warunkiem że Gmina dołoży też 70 000 zł na prace remontowe w tej szkole. A nasi radni zamiast korzystać z tej niecodziennej okazji oczywiście rozłożyli inicjatywę na łopatki. Nie chcieli nawet wysłuchać tego człowieka, przewodnicząca nie pozwoliła mu zabrać głosu na sesji.

Tymczasem przypominam sobie jak na jednej z pierwszych sesji pani Ordon dopuściła do głosu właścicielkę torfowiska, która była w tym czasie chyba największym dłużnikiem Gminy z tytułu podatku od nieruchomości.  Pani, która nie jest nawet mieszkańcem Gminy, dostała super czas na wypowiedź, spacerowała po sali obrad i rozdawała jakieś zdjęcia i materiały. Ubolewała nad swoim losem do woli, nikt jej nie przeszkadzał w wypowiedzi i zajęła tyle czasu na sesji ile chciała.

Bardzo jestem ciekaw czym kieruje się przewodnicząca rady przy podejmowaniu decyzji w sprawie udzielenia głosu na sesji skoro dłużnik na nie zasługuje ale sponsor już nie.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości