Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytania do P. Wójta
#21
Dziwne że nie wspominacie o grzechach poprzedniej władzy, taka dobra była??? tylu ludzi się pomyliło??? W tak dobrym stanie gminę zostawili??? Pani Rybarczyk pisała w innych postach że ona miała tylko jeden głos i nic nie mogła zrobić, chyba sobie kpi z nas. Wszyscy wiemy że mieli większość i głosowali jak kaszubski chciał, a teraz pretensje do radnych przysiwka, ludzie trochę obiektywizmu. A co wy na to co zrobił pan kleinowski ze swoją ekipą na sesji???? gmina jest tak bogata że nie chcą pozwolić oddać chorego magellana za mniejsze pieniądze na przetarg, czy może czegoś ktoś się obawia???? dlaczego tego nikt nie widzi, przecież to jest takie świeże. Nie interesuje to was??? Ponoć pani opasińska była taka dobra, a nie potrafiła spiąć budżetu za poprzedni rok, tak się dzieje jak sztucznie się winduje dochody i nie patrzy na wydatki. Przecież skarbnik nie powinien dopuścić do takiej sytuacji. A co do przeprosin wójta, to ma facet chociaż honor i się tego nie wstydzi aby przeprosić publicznie, w przeciwieństwie do innych.
Odpowiedz
#22
Lunatyczka, pisząc swoje posty wyglądasz jak pchła na grzebieniuSmile
Nie irytuj się tak, bo złość piękności szkodziSmile
pozdrawiam
Odpowiedz
#23
Panie Wójcie.
Dlaczego rejestr umów nie jest uzupełniany na bieżąco ( np. w cyklu 2- tygodniowym),informacje zamieszczane są niejednokrotnie nieprecyzyjne i pojawiają lub znikają wedle uznania ( kogo?) Dla przykładu. Numer 48 z Rejestru umów Pani Zdzisława Wielechowska, wycinka drzew w Kobylance, kwota 341,70, umowa nr 24/2015/Oś z 09.03.2015
Odpowiedz
#24
(29-03-2015, 00:18 )sagitarius napisał(a): Panie Wójcie.
Dlaczego rejestr umów nie jest uzupełniany na bieżąco ( np. w cyklu 2- tygodniowym),informacje  zamieszczane są niejednokrotnie nieprecyzyjne i pojawiają lub znikają wedle uznania ( kogo?)   Dla przykładu.  Numer 48 z Rejestru umów  Pani Zdzisława Wielechowska, wycinka drzew w Kobylance, kwota 341,70, umowa nr 24/2015/Oś z 09.03.2015


Dzieje się tak dlatego, że w manipulacji danymi to nasz Wójt osiągnął mistrzostwo. Rejestr umów jest świetnym tego przykładem. Niby zgodnie z wymogami rejestr jest , ale dane w nim zmieniają się jak w kalejdoskopie . Pojawiają  się i znikają zgodnie z potrzebami władzy. Wniosek nasuwa się sam. Chcieliście rejestr - to macie, ale  i tak się guzik dowiecie . Ha.Ha.
Odpowiedz
#25
(27-03-2015, 18:49 )obserwator70 napisał(a): Lunatyczka, pisząc swoje posty wyglądasz jak pchła na grzebieniu:)
Nie irytuj się tak, bo złość piękności szkodzi:)
pozdrawiam

Hahahahaha, liczyłam na taką odpowiedź :) nie da się już Ciebie traktować poważnie. Ale w sumie zaden problem, przecież i tak masz to tak bardzo w nosie :)


Panie Wójcie, dołączam się do pytania sagitariusa. Uniknął Pan konieczności upublicznienia umów zgodnie z tym, czego chciała Rada Gminy, uzyskał Pan rejestr umów w takim kształcie, jak Pan chciał, tj ma Pan możliwość modyfikować go zgodnie z uznaniem, fajne, sprytne. Dlaczego nawet wtedy są w nim błędy i nieścisłości? Słabe to...
Odpowiedz
#26
Lunatyczka: Wy psy nikczemne, marchewy bagienne, ofiary akomodacji rzecznej, witam! Jak mi idzie?"
"Gratulacje, Jesteś zaebisty"

Lunatyczko.
Ja Ciebie od dawna nie traktuję poważnie, więc jesteśmy kwita.
Próbowałem tylko dostosować się do twojego poziomu, ale chyba jednak nie potrafię prowadzić rozmowy na tak niskim poziomie.

Ps. Jakbyś nie potrafiła przeanalizować dokładnie tego, co ktoś pisze, to zwróć uwagę, że napisałem: zachowujecie się jak...., wyglądasz jak.... , a nie wy jesteście ......

pozdrawiam
Odpowiedz
#27
Jeszcze raz o Centralnym Rejestrze Umów:
1. Panie Wójcie, w swoim zarządzeniu nr 3/2015 z dnia 05.01.2015 pisze Pan tak:
„ Rejestr stanowi informację publiczną i podlega umieszczeniu na stronie internetowej gminy w Biuletynie Informacji Publicznej.
Obowiązek rejestracji umowy w Centralnym Rejestrze Umów spoczywa na komórce organizacyjnej urzędu, która przygotowała umowę, lub do której umowa wpłynęła, w terminie:
1) do 3 dni od dnia podpisania umowy lub dnia wpływu umowy podpisanej;
2) niezwłocznie po podpisaniu umowy, w przypadku umów zlecenia i o dzieło, zawartych z osobami fizycznymi podlegającymi ubezpieczeniom społecznym.”

2. Rada Gminy w swojej uchwale nr V/20/2015 z dnia 29.01.2015 ustala, że
Centralny Rejestr umów zawiera informacje publiczne dotyczące wszystkich umów, a w przypadku zawieranych zleceń przez gminę Kobylanka od kwoty 500 zł, z wyjątkiem umów wynikających ze stosunku pracy zawartego na podstawie Kodeksu Pracy, od dnia 08.12.2014 r. i aktualizowany jest nie rzadziej niż raz w tygodniu.

3. Na moje pytanie odnośnie CRU odpowiedział Pan Tak: „. Na rejestr umów w kontekście tempa publikacji nie mam wpływu od chwili postawionego przez Radę Gminy wymogu tj. publikacji w Internecie każdej umowy zawartej przez Gminę i Urząd a przekraczającą 200 zł. Tego nonsensu zleconego mi przez radnych nie zamierzam pilnować”.
Po pierwsze: Rada gminy wskazała kwotę 500 złotych a nie 200 złotych, jak już pan obśmiewa ustalenia Radnych to nich pan to robi rzetelnie a nie na łapu capu.
po drugie: sam Pan w swoim zarządzeniu zarządził, że umowy będą publikowane najpóźniej
3 dni po zawarciu. Jak już ignoruje Pan ustalenia rady to niech Pan przestrzega chociaż swoich zarządzeń.
Po trzecie: na dzień 27 marca gmina zawarła 63 umowy i zlecenia ( przynajmniej tak wynika z CRU). Średnio jest to 23 umowy na miesiąc. Proszę nie przesadzać, że jest to jakaś oszałamiająca ilość i że trzeba do tego zatrudniać dodatkowego pracownika. No chyba że pełnomocnik od spraw Centralnego Rejestru Umów – to rozumiem.
Po czwarte: nazywanie uchwały rady gminy nonsensem i że nie będzie pan tego pilnował to chyba dość poważnie się Pan zagalopował, bo wykonywanie uchwał Rady Gminy to Pana główny obowiązek za który Panu dobrze płacimy.

Ja jako Pana pracodawca ( każdy mieszkaniec gminy Kobylanka nim jest) żądam należytego i starannego wykonywania swoich obowiązków. A Radni niech wreszcie przejrzą na oczy jak ich wójt traktuje.
Proszę też wyjaśnić jak to jest z umową na wycinkę drzew przez Panią Wielechowską. Najpierw Umowa była, potem dopisno że nie jest realizowana, a potem ją usunięto. A drzewa na 8 marca wycieła Pani Z. Welechowska. Więc jak to jest naprawdę?????

I na koniec jeszcze jedno pytanie: gdzie będzie ta wspaniała wytwórnia nawozów którą Pan tak zachwalał na sesji . Pytam jako mieszkanie tej gminy i Pana pracodawca i oczekuję konkretnej odpowiedzi.
Odpowiedz
#28
abc, jak taki jesteś skrupulatny w porządku obrad sesji to pytam, dlaczego nie poruszasz skandalicznego zachowania pana kleinowskiego i jego żołnierzyków, którzy głosowali przeciwko temu aby gmina mogła zaoszczędzić setki tysięcy złotych wyzbywając się w końcu pożyczki z magellana, którą zaciągnął pan kaszubski, a pani opasińska to firmowała. Jest to skandal!!! Przypominam ( proszę sobie odszukać uchwały RG), że zgoda była tylko na niecałe 7% i RIO również nie wyraziła zgody na 14%. Godzisz się na to???? Przecież zamiana tego kredytu na każdy mniejszy % ile by to nie było jest z korzyścią dla gminy, tym bardziej, że pieniędzy nam z worka się nie wysypuje. Oczywiście niewygodnie krytykować swoich prawda, dlatego nie zająkniesz się w tym temacie ani ty, a ni panie Pilecka i Rybarczyk. potraficie wywlekać tylko to co chcecie aby ciągle uderzać w wójta, a skandalicznych rzeczy nie widzicie. Na szczęście większość radnych miała rozum i pozwoliła uchwałą wójtowi puścić na przetarg chorego magellana z olbrzymimi odsetkami. Pytam też, dlaczego nie drążycie tematu jakim prawem pan kaszubski wziął taki kredyt na tyle procent wbrew zaleceniom RG i RIO. Może doczekam się odpowiedzi?!
Odpowiedz
#29
Nieczytambajek

1. Pytania są do wójta to po co się wtrącasz????
2. Podaj mi numer tej uchwały o tych 7 % to się odniosę, bo ja szukam i nie mogę znaleźć
3. Kaszubski i Rybarczyk już odeszli i ich nie ma i raczej nie zauważam żeby coś wywlekali. To raczej Przysiwek ich zwyzywał od zbrodniarzy i gangsterów.
4. Bardziej interesuje mnie to co jest a nie to było. Po to zmieniliśmy władzę żeby było lepiej a nie gorzej. Bo jak na razie to wójt Przysiwek wydatnie pracuje na korzyść Kaszubskiego, bo coraz częściej się mówi, że Kaszubski w porównaniu z Przysiwkiem to pikuś.
5. Odbijając piłeczkę zapytam: a dlaczego ty nieczytambajek widzisz tylko Kaszubskiego, Pilecką, Kleinowskiego i Rybarczyk a nie widzisz Przysiwka.
6. Co ja mam myśleć o wójcie co mówi o publicznych pieniądzach „ Marne 10 tyś. Złotych”. Jak takie marne to nich wyjmie z kieszeni własnej i zapłaci Urbańczykowi za to ,że za niego odwala robotę. Bo jak na rzazie to nawet msza co była od wójta niby, to została zapłacona z publicznej kasy. Niech mi wójt odpowie jak to załatwił, czy ksiądz wystawił fakturę za mszę czy na pokrycie datku wystawiono jakiś lewy rachunek ?????
Odpowiedz
#30
Do lunatyczki, p.Julity, abc, orzeszek i wielu innych - obraliście najlepszą z metod punktownia tego co "żołnierze" wójta i sam wójt wypisują. Idąc ta samą metodą i sledząc BIP odnalazłem uchwałę i wklejam ją poniżej i niestety nie doczytałem się decyzji co do procent. Dziwię się skad obserwator70 i nieczytambajek ( w rzeczywistości czytam wszystko a bajki szczególnie) taką wiedzę ma? Nie ma też na BIP niewyrażenia zgody ani Rady ani RIO -jak pisze sam nieczytambajek, no....chyba ze też jest wójtem który WIE WSZYSTKO NAJLEPIEJ albo skarbnikiem?

U C H W A Ł A Nr XII/74/11
Rady Gminy Kobylanka
z dnia 29 września 2011 r.
w sprawie zaciągnięcia długoterminowego zobowiązania finansowego
Na podstawie art. 18 ust.2 pkt 9 lit. c i art.58 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r.
o samorządzie gminnym (tj. Dz. U. z 2001r. Nr 142, poz. 1591; z 2002r. Nr 23, poz. 220, Nr 62, poz. 558, Nr 113, poz. 984, Nr 153, poz. 1271, Nr 214, poz. 1806; z 2003r. Nr 80, poz. 717, Nr 162, poz. 1568, Nr 102, poz. 1055, Nr 116, poz. 1203; z 2005r. Nr 172, poz.1441, Nr 175, poz. 1457;
z 2006 r. Nr 17, poz. 128, Nr 181, poz.1337; z 2007r. Nr 48, poz.327, Nr 138, poz.974, Nr 173, poz.1218, z 2008 r. Nr 180, poz.111, Nr 223, poz.1458; z 2009 r. Nr 52, poz.420, Nr 157, poz.1241, Nr 28, poz.142, Nr 28, poz.146, Nr 106, poz.675, Nr 40, poz.230, z 2011 r. Nr 117, poz.679,
Nr 134, poz.777, Nr 21 poz. 113) oraz na podstawie art.89 ust.1 pkt. 2 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. Nr 157,poz.1240 oraz Dz. U. z 2010 r. Nr 28, poz. 146,
Nr 96, poz.620, Nr 123,poz.835, Nr 152,poz.1020,Nr 238,poz.1578 i Nr 257, poz.1726) uchwala się, co następuje:
§1.1 Wyraża się zgodę na zaciągnięcie kredytu bankowego lub pożyczki do kwoty 2.090.951 zł (słownie : dwa miliony dziewięćdziesiąt tysięcy dziewięćset pięćdziesiąt jeden złotych )w banku lub instytucji finansowej wyłonionym na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych.
2.Zaciągnięty kredyt lub pożyczkę przeznacza się na finansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Kobylanka w roku 2011 i 2012 , związanego z realizacją zadań inwestycyjnych.
3.Kredyt lub pożyczka zostanie spłacona z dochodów własnych Gminy Kobylanka.
4.Spłaty rat kapitałowych nastąpią począwszy od 2012 r. do 2021 r.
5.Ustala się zabezpieczenie kredytu lub pożyczki w postaci weksla in blanco.
§2.Traci moc uchwała Rady Gminy Nr III/15/10 z dnia 30 grudnia 2010 r. w sprawie zaciągnięcia długoterminowego zobowiązania finansowego oraz uchwała Rady Gminy Nr V/28/11 z dnia
24 lutego 2011r. w sprawie zaciągnięcia długoterminowego zobowiązania finansowego.
§3.Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy.
§4.Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

A co w tym złego że gmina inwestowała? Być może wcześniej przeinwestowała ale to są sprawy znane w każdej niemal gminie. Jak coś chce się mieć to trzeba zaciągnąć kredyty, a sami panowie ich nie macie? A tak przeinwestowany Plac Zgody was w ogóle nie interesuje? Ile tam niepotrzebnej kasy poszło? Też na BIP można znależć.
A na koniec opanujcie emocje co do osób które nie są już publiczne żeby się czasem nie odezwały ale w innym wymiarze.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości