Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytania do P. Wójta
#1
Za dwa dni sesja Rady Gminy. Na BIP są już projekty uchwał i mam w związku z nimi pytania do Pana Wójta:
1.Kiedy wprowadzi Pan do budżetu te 3 600 000 złotych co je gmina dostała od Netto ?????
Jeśli są na koncie gminy to moim zdaniem powinny być też w budżecie ????

2. Z jakiej racji dofinansowuje Pan z naszych publicznych pieniędzy ograny w kościele w Reptowie. ???? cały czas mówi Pan o tragicznej sytuacji finansowej i że radni nie zdają sobie jeszcze sprawy z tego a tu 20 000 złotych lekką ręką na organy w Reptowie. Proszę o uzasadnienie tej Pana propozycji.

3. Kto wyciął drzewa na skwerku na ulicy 8 marca, ile to kosztowało i kto wziął to drzewo??? Czy to prawda , że to pani Z.W. ????? Dlaczego nie ma tego w rejestrze umów???

4.Rejestr umów powinien być aktualizowany przynajmniej raz na tydzień a tu co, ponad miesiąc i żadnej umowy i zlecenia gmina nie zawarła.???? Kto za to odpowiada???? . Proszę aby tego pilnować, jest uchwała i pana zarządzenie w tej sprawie to proszę to realizować. Chyba że liczycie na to że ten rejestr umrze śmiercią naturalną. A radni też by mogli się zainteresować jak wójt wykonuje ich uchwały.

5. Znowu uchwała o odwołaniu p. skarbnik. Skoro p. skarbnik złożyła wypowiedzenie z dniem 30 kwietnia to czy nie można poczekać jeszcze jeden miesiąc. Przecież i tak trzeba będzie wypłacić jej pensję skarbnika za cały kwiecień i jednocześnie za kwiecień trzeba będzie płacić nowemu skarbnikowi. Czyli od 26 marca do 30 kwietnia będziemy mieli na utrzymaniu dwóch skarbników. A dodatkowo w swoim zarządzeniu powołał pan po raz drugi pana Urbańczyka na swojego pełnomocnika do spraw budżetu na marzec i kwiecień. To czy to jest oszczędność czy rozrzutność ???? To gmina jest w trudnej sytuacji finansowej czy nie jest ????? Nie ogarniam tego.

6. czy to prawda że likwiduje Pan GCI które pomagało bezrobotnym a pod przykrywką remontu budynku GCI na wniosek pani Z.W. zrobiony będzie remont żeby to pomieszczenie dostosować dla nowo powstałego koła gospodyń wiejskich ???

7. czy rodzina z Kobylanki którą z naszych publicznych pieniędzy dofinansował pan kwotą ponad 40 000 złotych podjęła pracę i czy wreszcie należycie zaczną zajmować się dziećmi ??? Czy GOPS to monitoruje???

Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
Dziękuję za szybką reakcję i uzupełnienie rejestru umów. Ale od razu mam kolejne pytanie : dlaczego pan pełnomocnik do spraw budżetu dostał podwyżkę ( w lutym miał umowę na 3000 zł a w marcu i kwietniu już 4500 za miesiąc) przy takim samym zakresie obowiązków???.

I jeszcze proszę się odnieść do wygłoszonych przez siebie stwierdzeń:

- do p. sołtys z Cisewa na zebraniu sołtysów : „ile mam pani zapłacić żeby przeszła pani na moją stronę”
- o radnym z Reptowa : „ ten jest młody , wrzucę go do betoniarki i urobię”

Panie wójcie może lepiej zyskać sobie przychylność rady gminy mądrymi decyzjami i dobrym zarządzaniem. Już przerabialiśmy to że wójt z radą mieli spółkę z o.o..
Odpowiedz
#3
Czy to prawda, że chce Pan zmienić ustawę sprzedaży alkoholu (10 m. od granicy obiektów publicznych) ?

Czy w Polsce za płotem jakiegokolwiek obiektu publicznego jest sprzedawany alkohol ? - Jeśli tak niech Pan poda przykład, bo w Reptowie funduje nam Pan taką sytuację.
Przerabialiśmy to i mieliśmy "obsikany płot pod kościołem, burdy w dzień i nocy i balangi na złotych tarasach na prywatnej posesji za płotem".

Jako nowy "władca" gminy od swoich wyborów funduje nam pan śmierdzące inwestycje (kurniki, meliny pod kościołem), przeciąganie radnych na swoją stronę i popieranie swoich zwolenników.

Gdzie Pana obietnice z programu wyborczego ??? - że będzie Pan sprawiedliwy w podejmowaniu decyzji wobec mieszkańców gminy i nie będzie Pan szykanował osób myślących i mówiących inaczej niż Pan !
Odpowiedz
#4
Wójt obnaża swoją klasę. Jak można nagabywać i szantażować radnych żeby przeszli na jego stronę??? Jeżeli to prawda jestem w ciężkim szoku.Takie odzywki do radnych??? Wójt zapomniał chyba kto komu służy? Zatracił różnicę. Panie wójcie - to my i wybrani przez nas radni decydujemy o sprawach gminnych a nie Pan! Widać zaczyna Pan tupać nużkami jak nie idzie po pańskiej myśli. Rozkapryszony, rozpieszczony czy co do jasnej pogody???? Wcześniej już była sprawa z radnym z Morzyczyna, którego oskarżył o kradzież drewna i z tego co słyszałem też nie zachował się jak prawdziwy wójt. Teraz taka odzywka do radnej i radnego wybranych w demokratycznych wyborach? I "ludzie" od wójta też przesadzają z nagabywaniem. Takie zachowanie jest niedopuszczalne! Radni - co Wy na to? Dlaczego pozwalacie na te cyrki? Przecież macie w ręku władzę. A gdzie jest Pan przewodniczący Rady? Nie ma Pan nic przeciwko takiemu zachowaniu które uwłacza czci radnego wybranego w demokratycznych wyborach? Dlaczego Pan nic nie robi aby wyjaśnić sprawę radnego, który nie mieszkał w Morzyczynie a dostał się do Rady? Współpraca to nie układanki dla zaspokojenia potrzeb jednostki !
Odpowiedz
#5
Czy ktoś był dzisiaj w urzędzie Gminy ? - jeśli tak to czy widział ktoś brudne schody od drzwi wejściowych do sali konferencyjnej, pełne w błocie i odchodach.
Może znowu, któryś z radnych spóźnił się na zebranie komisji lub spotkanie przed sesją i wbiegał ostatniej chwili aby oddać swój głos.

Panie Wójcie proszę umieścić taki napis przed Urzędem Gminy ! - Buty należy wycierać przed wejściem do budynku.

Pani Sołtys z Kobylanki czy Pani się wstydzi, że została Pani wybrana Sołtysem, że tablicę z napisem "Sołtys" umieściła Pani pod tablicą ogłoszeń tak nisko, że nikt jej nie widzi !? Czy nie należało by zawiesić na tak pięknej elewacji domu tak piękną tablicę z orzełkiem w koronie ?
- Na pewno była by bardziej widoczna !
Odpowiedz
#6
(24-03-2015, 14:38 )abc napisał(a): 8. I jeszcze proszę się odnieść do wygłoszonych przez siebie stwierdzeń:

- do p. sołtys z Cisewa  na zebraniu sołtysów :  „ile mam pani zapłacić żeby przeszła pani na moją stronę”
- o radnym z Reptowa : „ ten jest młody , wrzucę go do betoniarki i urobię”

Dzień dobry 
(bardziej do wszystkich tych: "zmielonych", "przepłaconych" tudzież "zabetonowanych").

ad1. Wybaczy Pan, ale zdaje się, że to właśnie Panu wyjaśniałem specyfikę obrotu pieniądza w przestrzeni publicznej i roli  budżetu w przepływie tego pieniądza. Nadal myli Pan konto bankowe z budżetem, co czyni nas bardzo odległym od siebie. Niech tak pozostanie. Różne też piękne. W trosce jedynie o jakość życia publicznego odsyłam Pana do analizy treści art. 52 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych. Może będzie pomocnym?. Co do tempa włączenia 3,6 mln zł które narzuca Pan budżetowi informuję, że daleka to jeszcze droga. Na dzień dzisiejszy nie ma podstaw formalnych do takiej operacji z uwagi na przepisy Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 23 stycznia 2014 r. w sprawie sprawozdawczości budżetowej, które określa obowiązek sprawozdawczy w zakresie dochodów pobieranych przez naczelników urzędów skarbowych. 

ad2. Zauważa Pan z łatwością że „naszymi pieniędzmi” dofinansowuję organy w kościele w Reptowie, nie zauważa Pan jednak z łatwością podobną pierwszej, że organy w Reptowie też są „Nasze” a już z pewnością - dla Nas, jak też cały Kościół. Jako, że z pewnością nie przekonałem Pana postawioną tezą, (Niech tak pozostanie. Różne też piękne.) pozostaje mi okrasić Pańskie w tym względzie oburzenie    „dogmatem” wyrażonym w art.7 ust.1 pkt 9 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym. Czynię tak na wszelki wypadek, w trosce jedynie o jakość życia publicznego - co oczywiste.

ad3. Co do wycinki drzew, postawił mi Pan trudne zadanie, gdyż nie jestem kryptologiem, a jedynie marnym wójtem. Podejmując jednak próbę odpowiedzi informuję, że nie znajduję żadnej osoby fizycznej ZW????? w rejestrze umów na wykonywanie czynności gospodarczej pn: wycinka drzew. Nie znalazłem też umowy na zakup drzewa przez podmiot ZW????. W szczegółach - gdy coś przeoczyłem - zostanie poinformowany Pan w referacie ochrony środowiska urzędu gminy Kobylanka. W przypadku jakiejkolwiek trudności lub oportunizmu w przekazaniu wyczerpującej i satysfakcjonującej informacji, bardzo Pana proszę o interwencję u mnie, ot tak na wszelki wypadek, w trosce –zaznaczmy - jakości życia publicznego.

ad4. Na rejestr umów w kontekście tempa publikacji nie mam wpływu od chwili postawionego przez Radę Gminy wymogu tj. publikacji w Internecie każdej umowy zawartej przez Gminę i Urząd a przekraczającą 200 zł. Tego nonsensu zleconego mi przez radnych nie zamierzam pilnować acz będę go realizował w ramach posiadanych mocy osobowych. Nie kto inny jak właśnie moja osoba, wydanym w styczniu 2015 roku zarządzeniem wprowadziła rejestr umów do publicznej wiadomości. W najśmielszym jednak przewidywaniu nie myślałem, że dobrą rzecz którą zaproponowałem Mieszkańcom Kobylanki (internetowy rejestr zawartych umów powyżej ustawowej wartości środka trwałego)  zniweczy przywara nadgorliwości.

ad5. W trakcie pełnienia przez siebie funkcji publicznej wójta, postaram się aby „ogarnął” się Pan należycie. Chociaż nie moja to rola,  staranie takie podejmuję jedynie z powodu jakości życia publicznego. Co do uchwał odwoławczo – powoławczych, powtórzę po raz ostatni - również. Racja stanu mości Panie, racja stanu. Doradzam cierpliwość …a będzie miał Pan z czasem za złe sobie samemu dzisiejszą obronę marnych 10 tyś zł na tle przyszłych wydarzeń.

ad6. GCI które powołałem w 2002 roku będę likwidował z powodu, że wypełniło w 100% swoją misję rzeknę - dziejową.  Dziękuję tą drogą, Pani Irenie Staniszewskiej za wszystkie podejmowane działania oraz wszystkie inicjatywy nadające GCI wymiaru osobowego. „To jedyne miejsce urzędowe które nigdy nie stało się urzędem.” Dziękuje za wszystko. Mam nadzieję na dalszą z Panią pracę i będzie mi miło jeżeli podejmie Pani takie wyzwanie. Co do planowanych remontów w budynku GOK podjąłem decyzje naprawy posadzki garażowej w części zajmowanej przez OSP Kobylanka. Inne remonty są wymysłem nadgorliwości w ocenie sytuacji.

ad7. Chaos i nadgorliwość w poszukiwaniu informacji zazwyczaj wiedzie w kierunku szkodliwej konkluzji. Niech tym który Panu to wytłumaczy nie będzie marny wójt a Ktoś,  przed którym ugiąć się powinno Pańskie ego.
(...)Nie wiem przeto, czy - doprawdy - nie głupio ludzie oskarżają bogów, mówiąc, że od nich pochodzą ludzkie nieszczęścia. A to właśnie sam człowiek, czy to przez butę, czy to przez głupotę, ugrzęza w to błoto. Wydaje się więc, Alkibiadesie, że to jakiś mądry był ten poeta, który, jak mi sie zdaje, mając na względzie jakichś nierozumnych przyjaciół i widząc, że oni zabiegają i modlą się o to, co nie było najlepsze, chociaż im się takie wydawało, ułożył modlitwę za nich wszystkich razem.

Powiada zaś jakoś tak: << Zeusie, władco, udzielaj nam dobra, bez względu na to, czy my o nie prosimy, czy nie. Chroń nas ode złego, nawet gdy o nie prosimy. >>"
Co do mnie, wydaje mi się, że Platon mówi pięknie i przekonywująco.
Nie ma dofinansowania rodziny z Kobylanki kwotą 40 tyś zł. W informacji przez Pana podanej w punkcie 7, zawarta jest esencja wszystkich Pańskich postów. Ten punkt dobrze Pana charakteryzuje. Proponuję skupienie uwagi na swoich dzieciach. Doradzam zaangażowanie w swoją pracą.  Jutro wstaje nowy dzień. Proszę być dobrze przygotowanym samemu na jego trudy i znoje. 

ad8. Nie wiem jaką spółkę i z kim Pan zakładał lub co ewentualnie przerabiał.  Mam duże wątpliwości co do rozumienia i właściwego rozpoznawania przez Pana  dobrego zarządzania. Na granicy jestem pewności, że nie rozpoznaje Pan mądrości. Pewny jestem, że nie wie Pan czym jest mądrość. Biorąc zatem to wszystko pod uwagę – choć posłużę się Pańską osobą -  ostatnie słowa  skieruję z powodu jak wyżej - nie do Pana a do Pani Grabowskiej, sołtys Cisewa i radnego Dąbkowskiego i Biernacika (nie wiem kogo ma Pan na myśli).  To Państwu od tej pory powinno zależeć bardziej niż mi na znalezieniu osób, które poświadczą, że wypowiadałem takie  o Was sądy. Co do Pani Grabowskiej  nie powinno być trudności, gdyż na spotkaniu z sołtysami było nas pełna salka. Niejaką trudność logistyczną mogą mieć wymienieni dwaj Panowie. Wierzę jednak, że podejmą trud ratowania swojego honoru. 
....
bym zapomniał.... ot tak na wszelki wypadek, w trosce –zaznaczmy - jakości życia publicznego. Nie wypowiadałem tych sądów.
Kończąc już całkowicie: Z czasem będziecie po mojej stronie w większości. Nie śpieszcie się jednak zbytnio z powodu, że im bardziej rozpoznacie sobą rozgrywanie, tym będziecie bardzie twórczy. Potrzebuję "sztukmistrzów" nie "sztuk".
Pozdrawiam
Mirosław Przysiwek
Odpowiedz
#7
Odnośnie Pana odpowiedzi nr 3 cyt. „nie znajduję żadnej osoby fizycznej ZW????? w rejestrze umów na wykonywanie czynności gospodarczej pn: wycinka drzew.”

Numer 48 z Rejestru umów ( Zanim zniknie z BIP): Pani Zdzisława Wielechowska, wycinka drzew w Kobylance, kwota 341,70, umowa nr 24/2015/Oś z 09.03.2015


Na razie tyle , do reszty Pana rzetelnych odpowiedzi odniosę się niebawem.
Odpowiedz
#8
Numer 48 z Rejestru umów ( Zanim zniknie z BIP): Pani Zdzisława Wielechowska, wycinka drzew w Kobylance, kwota 341,70, umowa nr 24/2015/Oś z 09.03.2015


Na razie tyle , do reszty Pana rzetelnych odpowiedzi odniosę się niebawem.

Uprzejmie proszę zwrócić szczególną uwagę na kolumnę z oznaczeniem "Uwagi" w rejestrze umów, pozycja nr 48 zanim zniknie z BIP.
Odpowiedz
#9
Kłamstwo, manipulacja i demagogia - to jest to, co nam Pan oferuje w ramach tzw. jakości życia publicznego od chwili objęcia urzędu wójta. Kłamał Pan, mówiąc, że nie dostaliśmy żadnych 3 mln z Netto (zebrania w Kobylance i Morzyczynie), podczas gdy pieniądze były już na koncie. Kłamał Pan, mówiąc, że projekt organizacji ruchu w celu ustawienia luster na skrzyżowaniach w Kobylance jest finansowany z budżetu gminy - a po kilkunastu minutach wyszło na jaw, że jest ujęty w planach wydatków funduszu sołeckiego (ostatnie zebranie w Kobylance). Kłamał Pan, mówiąc, że nie powiedział tego, co powiedział do radnej Grabowskiej - bo są świadkowie tych słów. Kłamał Pan na dzisiejszej sesji mówiąc, że pani Opasińska odmówiła wykonania sprawozdania z budżetu - bo to Pan nakazał zrobienie tego sprawozdania Urbańczykowi (i na to też są świadkowie). Manipulacją posługuje się Pan po mistrzowsku praktycznie w każdym momencie - żonglując liczbami, tworząc przedziwne historie odnośnie oszczędności, długów czy wydatków, a także przypisując sobie zasługi za co tylko się da. Używa Pan demagogii w sprawie organów, bezdomnych i tym podobnych spraw na zasadzie "jak ktoś jest przeciw, to znaczy, że jest przeciw kościołowi w ogóle; albo egoista, który nie chce pomóc biednym". NASZE pieniądze wydaje Pan na SWOJE cele.
A Pański post pełen jest jeszcze jednego: arogancji i pychy. I dowodzi braku szacunku wobec mieszkańców.
Nie wiem, czym sobie nasza gmina zasłużyła na coś takiego. Pańska "polityka" obrzydza mnie do tego stopnia, że nawet nie mam ochoty jej obśmiać w bajce.

P.S. Głosami swoich wyznawców i dwoma wstrzymującymi się radnych, które doznały chyba jakiegoś zamroczenia umysłowego, dopiął Pan swego i posadził Urbańczyka na stanowisku skarbnika. I za chwilę się okaże, że ten finansowy geniusz jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zlikwiduje te wszystkie kosmiczne "zobowiązania" gminy. A Wy, panie i panowie radni, właśnie załatwiliście sobie (i nam) kompletny brak kontroli nad finansami gminy.
Odpowiedz
#10
Pani Pilecka
Proszę już przestać pisać oszczerstwa i niestworzone historie (te niech pani zamieszcza lepiej w swoich "bajkach"). Wszyscy wiemy, że dla Pani i Pani podobnych najlepszym, najmądrzejszym i jedynym człowiekiem nadającym się na urząd Wójta byłaby Pani Rybarczyk. Ale jak okazało się w demokratycznych wyborach mieszkańcy gminy uważają inaczej niż Pani i proszę nareszcie się z tym pogodzić.
Swoją drogą dziwię się, że Pan Przysiwek jest taki cierpliwy i znosi te wszystkie wasze obelgi. Zarzucanie osobie publicznej kłamstwa, krętactwa, a co gorsza korupcji może być zgłoszone odpowiednim organom ścigania.

Ps. Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości - zapewniam, że nie jestem człowiekiem związanym z obecną władzą, nie jestem niczyim wyznawcą, ani miłośnikiem politycznym. Jestem osobą, która czasem poczyta forum i z trwogą widzi do czego może doprowadzić nienawiść do innych ludzi.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości