Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nieetyczny wójt, kłamca, manipulator etc.etc.etc.
Szanowni Państwo

Wszystkim którzy śledzą, a także nielicznym którzy uczestniczą w dyskusji publicznej na forum, przedkładam swoje stanowisko w zakresie poruszonego tematu o nieetycznym moim postępowaniu w zakresie zatrudniania pracowników w urzędzie Gminy Kobylanka. 
W wyrażonych na forum sądach o braku etyki mojego postępowania podczas zatrudniania pracowników informuję. Redukcje pracownicze o których pisałem wcześniej, a które miały miejsce na przełomie grudnia / stycznia br., nie zostały jak do dzisiaj uzupełnione dodatkowym stanem osobowym. W jednym z tych przypadków uzupełnienia dokonano przeniesieniem osoby będącej już pracownikiem urzędu na innym stanowisku. Skorzystałem jak dotychczas z uruchomienia części wolego wakatu jedynie w przypadku zastępcy wójta, który realizuje obecnie zadanie reformowania gminnego systemu oświaty. W miesiącu lutym / marcu na własną prośbę opuściły urząd dalsze dwie osoby. Na chwile obecną wakaty pozostają wolne.  Nie jest prawdą, że osoby te odeszły, gdyż pozostawały w konflikcie z osobą pracodawcy. Odeszły do innych zakładów pracy z uwagi na wyższe zarobki, informując mnie wcześniej o swoim zamiarze, wyrażając przy tym swoją wole pozostania w urzędzie w przypadku otrzymania poborów od 500 do 700 zł większych od otrzymywanych obecnie. Tylko niekorzystna sytuacja finansów publicznych Gminy powstrzymała mnie w tym momencie od zwiększenia poborów w tych dwóch przypadkach.  Te dwa odejścia z urzędu to wymierny i widoczny efekt złej polityki finansowej prowadzonej w latach wcześniejszych. W wyniku tej polityki okresie ostatnich 5 lat, w urzędzie nie dokonano regulacji płacowej co spowodowało, że płace urzędnicze zbliżyły się niebezpiecznie do granicy płacy minimalnej (1750 zł brutto) gwarantującej wypłatę pracowniczą netto w wysokości ~1240 zł = 308euro Smile, Smile. Urzędnik Gminy Kobylanka będący inspektorem z 20 letnim stażem pracy otrzymuje średnie wynagrodzenie zasadnicze 2900. Są to stanowiska samodzielne, zatem nie przewiduje się dodatkowych składników wynagrodzeń jak choćby funkcyjne. Zatem po odliczeniu składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne oraz zaliczki na podatek dochodowy, wypłata skutkuje kwotą 1911 zł = 475euro Smile. Gdyby nie dodatek stażowy za pracę dla IIIRP, można byłoby przyjąć, że urzędnik samorządowy Kobylanki kroczy po krawędzi bylejakości swojej przyszłości. Znaczącą część urzędu wypełniają podinspektorzy z małym stażem pracy i średnią zasadniczą 2350. Kończą miesiąc pracy wynagrodzeniem wysokości netto 1550 zł = 385euro Smile, Smile, + co im skapnie z stażowego. Oczekując tak pełni wiary i nadziei na lepsze jutro jedni pozostają w oczekiwaniu na trzynastą pensję i perspektywę nagrody jubileuszowej drudzy opuszczają urząd, co właśnie miało miejsce.
Co do córki Radnego P. Walkowiaka byłoby miłym dla mnie ją zatrudnić. Wartości jednak skryte w  zasadzie 3E nie pozwalają na to. Jak zatem wytłumaczyć jej codzienną obecność w urzędzie? Otóż w ramach programów pomocowych dla osób spełniających szczegółowe kryteria, Powiatowy Urząd Pracy przygotowuje rokroczną ofertę odbywania stażów w zakładach pracy, które wyrażają wolę przyjęcia stażysty. Ja taką wole wyraziłem. Stażyści kierowani są przez PUP’y na odbywanie stażu pracy  w ramach funduszy pomocowych urzędów pracy. 
Kończąc, wszystkich egzaltujących się treściami o niby zatrudnieniu członków rodzin radnych Gminy Kobylanka muszę rozczarować stwierdzeniem, że nie zatrudniono w urzędzie nikogo, których piszący na forum mają na myśli.  
Mirosław Przysiwek, wójt Gminy.
Odpowiedz
A ta córka radnego to rozumiem, że po stażu przestanie pracować? Czy już zostanie w urzędzie?
Odpowiedz
Panie wójcie, to jak uzasadni pan, że przy tym długoletnim marazmie płacowym w urzędzie gminy, dał pan 1500 złotych podwyżki panu Urbańczykowi i to po miesiącu pełnienia funkcji pełnomocnika ? Czy uważa pan, że pensja pełnomocnika w wysokości 4500 zł = 1118 euro za miesiąc pracy, to przyzwoite i etyczne w sytuacji, gdy inni długoletni pracownicy dostają po 1800 zł=447 euro na rękę ??? Tylko proszę nie uzasadniać tego racją stanu, każdy z urzędników też ma swoją rację stanu.
Odpowiedz
Niestety panie wójcie tytuł tego wątku to sam pan sobie wymyślił! ja tylko jestem ciekaw czy umowa zlecenie z Urbańczykiem trwa nadal i czy bierze podwójną pensję?
Odpowiedz
Teraz urzędnicy zasługują na podwyżki ale przed wyborami byli do wymiany i to pół urzędu, reszta sama miała odejść. Ja to muszę natyrać się żeby 1.500 dostać na reke. Takie realia w kraju i w urzędach.A w widełkach chyba się mieszczą co? Czy też tu wina Kaszubskiego? Ja to liczę na radnego Poliwkę, myślę że wywalczy wreszcie Popiełuszki. Mówił że teraz będzie inaczej tylko to co idzie to zupełnie co innego niż inaczej. Gdzie obiecane drogi?
Odpowiedz
Czy nie dziwi was, że spam zalewa tylko dział „Gminna rzeczpospolita codzienna” i „Urząd – mieszkaniec” a pozostałe działy są raczej nietknięte spamem? Tam, gdzie są treści niewygodne dla wójta to spamu jest cała masa i nikt tego nie porządkuje, a pozostałe działy spam pomija.
Odpowiedz
Oczywiście, że zaśmiecanie forum dzieje się za sprawą wójta. Jeżeli ktoś uważa inaczej jest nie lada naiwniakiem. Jeżeli w swojej desperacji jest zdolny do przeróżnych kłamstw i manipulacji, zaśmiecanie forum spamem to pikuś, a nawet jeżeli sam nie operuje klawiaturą to będąc zarządzającym stroną internetową i nic nie robiącym w tym zakresie czyni go winnym takiego działania.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości