Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Malutkie 3E.
#11
(15-09-2015, 13:13 )abc napisał(a):  Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że spora część wpisów dokonywana jest w godzinach pracy.

Można by rzec :,, Jaki pan taki kram" . Jeżeli Wójt rzadko bywa w Urzędzie  to i jego prawa ręka sie nie przemęcza.
Odpowiedz
#12
Dotarła właśnie do mnie wiadomość, że na wczorajszej sesji radna Kisielewska z „Dobrej Jakości 3 E”, w ramach „Interpelacji radnych” zgłosiła prośbę do wójta o podwyżkę diet dla radnych uzasadniając ją mniej więcej w ten sposób: ” podwyższa pan diety sołtysom, to może i nam pan podwyższy, chyba sobie zasłużyliśmy”. Mam nadzieję, że sesję nagrywano i będzie można to zweryfikować.
Droga pani radna:
1. Ustalenie wysokości diety radnego należy do kompetencji rady gminy a nie do wójta. Kierowanie przez radną takiej prośby do wójta daje mi wiele do myślenia,a mianowicie czy to pani stanowi prawo w tej gminie, czy robi to ktoś za panią. Mam nadzieję, że pani wie, że to rada gminy jest organem uchwałodawczym, a statut gminy gwarantuje radnym inicjatywę uchwałodawczą i jeżeli radnym mało, to powinni sami wykazać się inicjatywą a nie prosić wójta o podwyżkę. Takie zachowanie godzi w powagę funkcji, którą pani pełni.

2. Radny nie otrzymuje wynagrodzenia za pracę, lecz ma prawo do diety, która jest rekompensatą za utracone zarobki oraz zwrotem kosztów związanych z pełnieniem mandatu.RADNY PEŁNI SWOJĄ FUNKCJĘ SPOŁECZNIE. Co miała pani na myśli mówiąc,że na podwyżkę sobie pani zasłużyła? I to już po niespełna 10 miesiącach bycia radną, gdy jeszcze nieudolnie pełni pani tę funkcję, bo powinna pani już to wiedzieć, że pod pojęciem interpelacji rozumie się pewną formę interwencji, dzięki której radny może wskazać na określone, ważne dla gminy sprawy czy problemy wymagające rozstrzygnięcia i wyjaśnienia.

3. Jaka wysokość podwyżki panią usatysfakcjonuje?

4. O ile mnie pamięć nie myli, to poprzednia rada gminy swoje diety obniżyła. Ale rozumiem, że „Dobra Jakość 3E” chce być lepsza i swoje standardy podwyższa.
Odpowiedz
#13
(25-09-2015, 10:50 )abc napisał(a): Mam nadzieję, że sesję nagrywano i będzie można to  zweryfikować.

Co miała pani na myśli mówiąc,że na podwyżkę sobie pani zasłużyła?  I  to   już po niespełna 10 miesiącach  bycia radną, gdy jeszcze nieudolnie pełni pani tę funkcję, bo powinna pani  już to wiedzieć, że pod pojęciem interpelacji rozumie się pewną formę interwencji, dzięki której radny może wskazać na określone, ważne dla gminy sprawy czy problemy wymagające rozstrzygnięcia i wyjaśnienia.

Potwierdzam Byłam, słyszałam, widziałam. Sesję nagrywano, jak zawsze, w najbliższych dniach będzie na naszej stronie www.wiescizkobylanki.pl i na Facebooku.
Radna Kisielewska ciężko pracuje - pokazuje się przecież na każdym festynie i bierze udział w każdej imprezie! Ile to sobót musiała już poświęcić! A że nie wie, czym jest interpelacja, nie orientuje się w kompetencjach rady, mówi i głosuje tylko tak, jak wójt jej każe, to nieistotne szczegóły... Czepiasz się Pan, abc... Big Grin
Odpowiedz
#14
Thumbs Down 
O, ho, ho!
Nadciąga fala podwyżek!
Coś mi się wydaje, że to się może skończyć tylko w jeden sposób: nieuchronną podwyżką dla wójta! ;)
Odpowiedz
#15
(25-09-2015, 12:56 )Piotr Rybarczyk napisał(a): O, ho, ho!
Nadciąga fala podwyżek!
Coś mi się wydaje, że to się może skończyć tylko w jeden sposób: nieuchronną podwyżką dla wójta! Wink

No chyba sobie zasłużył. Zwłaszcza po lekturze Oceny sytuacji finansowej naszej  Gminy za pierwsze półrocze nie ma co do tego wątpliwości. Smile
Odpowiedz
#16
(25-09-2015, 12:56 )Piotr Rybarczyk napisał(a): O, ho, ho!
Nadciąga fala podwyżek!

...podatków.
Odpowiedz
#17
.... i opłaty za wywóz śmieci.
Odpowiedz
#18
Dzisiaj o 18.00 radny Gołębowski robi imprezę dla wtajemniczonych i sympatyków „Nowej Jakości”. Będzie co zjeść i wypić. Tongue Ponoć zaproszony jest każdy, ale jest jeden warunek: trzeba chodzić zgiętym w pół w ukłonie ( postawa wyprostowana jest zakazana) i nie wolno mieć swojego zdania.  Ponieważ wójtowi źle robi na trawienie fakt, że  trzech przewodniczących w radzie gminy jest z komitetu Rybarczyk,dyskusja będzie dotyczyła tematu jak pozyskać jeden palec do głosowania ( na razie mają ich 7) żeby zamienić przewodniczącego Kłosa na przewodniczącego Ilnickiego ( jak stwierdził ponoć radny Gołembowski o przedwodniczącym Kłosie: jest on nam trochę niewygodny) .A radny Ilnicki ponoć dostał  polecenie od teścia, że jak nie zostanie przewodniczącym rady gminy, to będzie musiał wrócić do panieńskiego nazwiska. W następnej kolejności  trzeba będzie  wymienić też przewodnicząca komisji A.Grzyb ( też od Rybarczyk), bo za bardzo się stawia i jak na potrzeby wójta jest trochę za inteligentna. Radna  Kisielewska usilnie „pracuje” nad przewodniczącą komisji społecznej A.Nelke (też od Rybarczyk), ale ta jest nieugięta.Jest jeszcze jeden palący i najważniejszy problem: podwyżka diet dla radnych i wójta. Na  grudniowym wspólnym posiedzeniu komisji  w sprawie budżetu gminy na 2016 r.  wójt zgłosił wniosek w brzmieniu dosłownym: „ trzeba wreszcie pomyśleć o podwyżce dla 15 kaczuszek i   tego kaczora”.
Odpowiedz
#19
(11-12-2015, 12:38 )abc napisał(a): Dzisiaj o 18.00 radny Gołębowski robi imprezę dla wtajemniczonych i sympatyków „Nowej Jakości”. Będzie co zjeść i wypić. Tongue Ponoć zaproszony jest każdy, ale jest jeden warunek: trzeba chodzić zgiętym w pół w ukłonie ( postawa wyprostowana jest zakazana) i nie wolno mieć swojego zdania.  Ponieważ wójtowi źle robi na trawienie fakt, że  trzech przewodniczących w radzie gminy jest z komitetu Rybarczyk,dyskusja będzie dotyczyła tematu jak pozyskać jeden palec do głosowania ( na razie mają ich 7) żeby zamienić przewodniczącego Kłosa na przewodniczącego Ilnickiego ( jak stwierdził ponoć radny Gołembowski o przedwodniczącym Kłosie: jest on nam trochę niewygodny) .A radny Ilnicki ponoć dostał  polecenie od teścia, że jak nie zostanie przewodniczącym rady gminy, to będzie musiał wrócić do panieńskiego nazwiska. W następnej kolejności  trzeba będzie  wymienić też przewodnicząca komisji A.Grzyb ( też od Rybarczyk), bo za bardzo się stawia i jak na potrzeby wójta jest trochę za inteligentna. Radna  Kisielewska usilnie „pracuje” nad przewodniczącą komisji społecznej A.Nelke (też od Rybarczyk), ale ta jest nieugięta.Jest jeszcze jeden palący i najważniejszy problem: podwyżka diet dla radnych i wójta. Na  grudniowym wspólnym posiedzeniu komisji  w sprawie budżetu gminy na 2016 r.  wójt zgłosił wniosek w brzmieniu dosłownym: „ trzeba wreszcie pomyśleć o podwyżce dla 15 kaczuszek i   tego kaczora”.
Odpowiedz
#20
Widzę, że Zygmunt polewał jak należy, bo wójtowi po 0:30 wyszedł tylko cycat.. Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości