Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Malutkie 3E.
#31
Nie bardzo rozumiem, w jaki sposób na tzw. przesunięciach  udało się „zaoszczędzić” na wynagrodzeniach? Bo:
-  pani z GOPS została przesunięta do obsługi  gminnego archiwum. Utworzono więc dodatkowy etat, którego nie było
- pani pracująca w GCI została przesunięta  na stanowisko od oświaty, a następnie  została przesunięta do GOPS  ( na stanowisko pani, która poszła do archiwum. Na stanowisko od oświaty przyjęto nową osobę.
 
- zwolniła się pani od promocji i zwolniono zatrudnioną  na część etatu panią od obrony cywilnej. Ich obowiązki przejął strażnik gminny.
 
- zwolnił się pan od dróg, ale  właśnie przyjęto nową panią na to miejsce
 
- zwolniono zatrudnionego na część etatu jednego prawnika, ale podpisano umowę z renomowaną, bardzo drogą kancelarią prawniczą, która miała odzyskać dla gminy dużą kwotę VAT, ale jak napisał wójt  w swoim sprawozdaniu, nie ma czego odzyskiwać
 
- utworzono etat zastępcy wójta   wyłącznie do spraw oświaty

Gdzie tu widzicie te oszczędności?
 
Odpowiedz
#32
(19-01-2016, 08:46 )abc napisał(a):
No z tego co napisałeś to nie widzę tu żadnych oszczędności. Ale bardzo zaintrygowało mnie nowo utworzone stanowisko  archiwistki. A cóż to za dobro ma wytwarzać ta Pani dla naszej Gminy? I jak to możliwe, że do tej pory  gmina funkcjonowała bez takiej specjalistki ?

 

 

 

 

 
Odpowiedz
#33
Szkoda że przedszkolami radni sie nie interesują !!! W jednym 700 a w drugim oddalonym ode mnie 7km 500 co to za koszt ???
Weście sie za robote Radni BEZ RADNIi !!
Gadać z wami to tylko : Wszystko wójt może, jeden gada mamy 2 przedszkola ! ale które i na jakich zasadach nie opowiada bo wyzyskują??
Czy po prostu same szychy do Kobylanki na Zalesie jeżdżą a nawet nie wiedzą że Te przedszkole Musi podlegać chyba pod MEN ??
Wiesz Mirek co to ? To to nad czym radni nawet nie myślą.

FARTA MASZ CO ????
smoczy obornik pod pomidory kupię...
Odpowiedz
#34
O co chodzi z tymi przedszkolami?
 
 I z innej beczki: jak tam na waszych drogach gminnych wygląda zimowe utrzymanie dróg? Bo moim zdaniem – bardzo kiepsko.                                                                                      Droga do Cisewa : jedno lodowisko, inne też nie lepsze.  Jakby ktoś nie pamiętał to można zajrzeć do rejestru umów:
 Poz. 339           P.H.U. MAXPOL     Kobylanka                                                                                                                                                                                                   Wykonanie usługi pn.” Zimowe utrzymanie dróg  w sezonie 2015/2016 na terenie Gminy Kobylanka 
 Od  15.11.2015 r.   do15.04.2016 r .
Cena : do 120 000,00 zł
               
Odpowiedz
#35
Na przedszkola trzeba zwrócić uwagę !!

Jesli chodzi o lodowisko na drodze to zapewne odpowiedzą Ci władni że nie ma w umowie o usunieciu lodu z jezdni tylko ma to na celu złagodzenie skutków zimowych, cos w tym stylu;/ Co nie zmienia faktu, ze mogli by zadbać o wszystkie drogi.
Jesli to nie jest droga gminna to jest zapewne powiatowa ale droga lezy na terenie gminy więc niech się przyłozy na sołtys o dbanie o dobro wspolne zeby dbać o swoje rewiry Cool
smoczy obornik pod pomidory kupię...
Odpowiedz
#36
abc ,
droga do Cisewa nie podlega Gminie Kobylanka. To zdaje się Powiat i tam należy kierować skargi.
Nie rozumiem tej aluzji cyt:

Poz. 339 P.H.U. MAXPOL Kobylanka Wykonanie usługi pn.” Zimowe utrzymanie dróg w sezonie 2015/2016 na terenie Gminy Kobylanka

Od 15.11.2015 r. do15.04.2016 r .
Cena : do 120 000,00 zł

Gdzie ty tu widzisz jakiś błąd w/w firmy? I jeszcze ta cena .Ten pan takiej kwoty w życiu nie zobaczy na oczy.
Wyjedzie na drogi jak mu Gmina zezwoli.
Tam jest dyżurny zimowego utrzymania , zresztą podany jest numer telefonu na stronie Urzędu. To tam zapadają decyzje czy wysyłać do posypywania czy nie. Zadzwoń lub pojedź , przekonaj się jak sprawa wygląda w rzeczywistości a nie wysuwasz jakieś niesprawdzone historie.
Byłam ,stąd wiem.
Twoje sianie zamętu może być krzywdzące. Zresztą odnoszę wrażenie ,że starasz się zdyskredytować w/w firmę w oczach naszego społeczeństwa.
Jestem miejscowa prawie od zawsze ,znam wiele firm na naszym terenie ,również Maxpol i krzywdzące jest puszczanie w obieg niesprawdzonych wiadomości.
Chyba , że ma się w tym jakiś konkretny cel........
Odpowiedz
#37
Przedszkola mamy 2 w gminie. Które waszym zdaniem trzeba prześwietlić? Co w nich jest nie tak? Mam dziecko w wieku przedszkolnym i zamierzam z jednego z nich od września skorzystać, które polecacie?
Odpowiedz
#38
Na you toube są już relacje z ostatniej sesji. Najlepsza jest ostatnia część.  Wszyscy wszystkich podają do prokuratury. Wynika z niej, że obecny wójt  dobrał się do poczty mailowej poprzedniego wójta   i   byłej przewodniczącej  i sobie poczytał, chociaż nie była raczej do niego. Nie dość, że poczytał to jeszcze wszem i wobec opowiada. Wójt mówi: „dotarłem do tych informacji, bo zostawili ślady”. Wynika z tego, że  nie było to raczej przypadkowe gmeranie w cudzej korespondencji. Zapachniało dawnymi czasami i metodami rodem z ….. ( nie napiszę , bo mnie wykreślą jak tego Pana co   to nazwał  po imieniu). A najbardziej wtajemniczony jest radny Ilnicki. Dobrze, że zajmuje się tylko  sprzedażą ziółek na rozwolnienie a nie jest naszym listonoszem, bo tajemnica korespondencji byłaby biedna.
Odpowiedz
#39
Jestem pod wrażeniem ostatnich „Wieści gminnych”. Metamorfoza jaką od poprzedniego wydania przeszli panowie dziennikarze pod względem  stylu, retoryki, sposobu budowania zdań jest  ogromna. Tylko brzmi tak jakoś znajomo.Tak jakby pisane były w tej samej przestrzeni. Wink
 
Jestem też pod wrażeniem  sposobu konwersacji pana wójta z panem skarbnikiem na ostatniej sesji. Jeden z radnych zapytał skarbnika o dane dotyczące odpadów. Gdy ten chciał to radnemu wyjaśnić do akcji wkroczył  wójt ze słowami: nie dyskutuj!  Podaj liczby i nie dyskutuj! Od dyskusji jestem ja. Po co wobec tego skarbnik siedzi przez kilka godzin na sesji jak nie może się nawet odezwać? ( jest to na nagraniu).
 
Najważniejszym rajcą gminnym jest radny Szczęsny Cool ( nie wiem co na to radny Ilnicki). Radny Szczęsny uważa, że  nawet jak on chrząknie, to musi to być odnotowane w protokole sesji.Tak powiedział, jest to do odsłuchania w ostatniej części nagrania z obrad sesji. Potem radny Szczęsny ( ten sam, który żeby móc startować do wyborów jako miejsce  stałego zamieszkania swojego i swojej rodziny podał tę  niewiele większą od wychodka mojej babci budkę na rekreacji w Morzyczynie) straszy  innego radnego prokuratorem, a za chwilę chce z nim w kuluarach( nie wiem czy chodzi o kuluary Urzędu Gminy czy Feniksa) omawiać sprawy gminy. Panie radny, o sprawach gminy to się dyskutuje na komisjach, sesjach, klubach radnych, dyżurach radnych. Można w tych sprawach składać wnioski, interpelacje i zapytania. A jak się nie wie tego, to można iść na szkolenie.ł

Przepraszam radnego Szczęsnego: nie chodziło o chrząknięcie tylko o zająknięcie.
Odpowiedz
#40
Wg. wymagań obecnego Wójta Skarbnik to pracownik idealny. Kłania się kiedy trzeba i nie odzywa bez pozwolenia. Można powiedzieć, że w naszej Gminie ,, dzieci , ryby i skarbnik głosu nie mają".
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości