Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Malutkie 3E.
#1
Szanowni Państwo
w tym tygodniu rozstrzygnąłem przetarg na sprzedaż pożyczki, którą w latach ubiegłych Gmina Kobylanka zaciągnęła instytucji finansowej o charakterze parabankowy "Magellan". Wysokość zaciągniętej w 2011 roku pożyczki wyniosła 2,09 mln zł. Pożyczka wbrew wnioskowi kierowanemu do RIO przez Gminę oraz wbrew treści uchwały Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej opiniującej poziom kosztu pożyczki na poziomie 743.762,00 zł,  
https://drive.google.com/open?id=0B_QodA...authuser=0
a nadto podobnemu limitowi kosztu ogłoszonemu podczas otwarcia ofert, mimo tego wszystkiego została zaciągnięta na poziomie kosztu realnego 1.541.287,49 zł.  Oprocentowanie roczne zakładane w uchwałach i opiniach na poziomie 6,3% wzrosło w wyniku przetargu do 14,10%. 
https://drive.google.com/open?id=0B_QodA...authuser=0
Największe raty odsetkowe płacone były w latach 2012 (~21.000 zł m-c) . Obecnie splata miesięczna odsetek kształtuje się na poziomie ~16.000 zł. Marża bankowa Magellana zgodnie z zawartą umową wynosi 9,65% + WIBOR 3M. 
https://drive.google.com/open?id=0B_QodA...authuser=0
W wyniku przetargu jaki został rozstrzygnięty w początku tygodnia zobowiązanie Gminy w pozostającej jeszcze do spłaty kwocie ok. 1,45 mln zł, obciążone będzie marżą bankową 2,85% + WIBOR 1M (przepraszam: korekta-2015.04.21: =2,45%+WIBOR 1M). Wyliczona już dokładnie wielkość oszczędności z tytułu operacji przeniesienia wierzytelności z instytucji parabankowej do banku wyniesie 356 tyś zł. 
Bank dla którego Gmina Kobylanka okazała się szczęśliwa nazywa się GETIN NOBLE. 
Mirosław Przysiwek, wójt Gminy.
Odpowiedz
#2
Gratuluję Panie Wójcie, takiego gospodarza nam właśnie potrzeba. Ciekawe co teraz powiedzą radni którzy głosowali przeciwko takiemu rozwiązaniu argumentując, że nie posiadali odpowiednich informacji-śmieszne Teraz Pan Kleinowski ze swoją świtą (którzy głosowali przeciwko) powinni się zapaść pod ziemię. Ludzie powinni ich za to srogo rozliczyć. Proszę obejrzeć sobie sesję RG, tam wyraźnie wójt informował jakiego rzędu mogą być to oszczędności. Logicznym było, że skoro wójt chce zamienić tego chorego Magellana, to z tego mogą być tylko oszczędności, jakie by one nie były, należało głosować za wyrażeniem zgody, a nie tak jak to zrobili niektórzy radni. Wstyd mi za was Państwo Radni, wstyd!!!
Odpowiedz
#3
(18-04-2015, 06:53 )nieczytambajek napisał(a): Gratuluję Panie Wójcie, takiego gospodarza nam właśnie potrzeba.

Łubu dubu, łubu dubu.....

Brawo panie Jarząbek!!!
Odpowiedz
#4
Tak trzymaj smigolSmile masakra. Wszystko co dobrego dla gminy to zaraz atak. A co złego przez tą władzę, to najlepiej rozpętać wojnę. Co za ludzie!!!. Może napisz jedno zdanie jak oceniasz radnych którzy byli przeciwko zaoszczędzeniu pieniędzy przez gminę, ile by ich nie było to trzeba zawsze je podnieść i zawsze głosować za. Ale to najlepiej przemilczeć bo jest niewygodne. Myślę, że mądrzy ludzie sami potrafią wyciągać właściwe wnioski i te wasze dziwne wpisy tego nie zmienią.
Odpowiedz
#5
Czemu pan sie tak nie chwalił, jak gmina dostała 3 miliony? A nawet pan kłamał i mówił ,że nic nie dostaliśmy. A trzysta parę tysięcy jak rozłożyć na sześć lat, to wyjdzie że rocznie zaoszczędził pan sześćdziesiąt tysięcy. Dobre i to, tylko szkoda, ze jedną ręką pan oszczędza a drugą zaraz wydaje. I tym się pan nie chwali ani trochę! 30 tyś dał pan na jakiś nierobów, którym się pracować nie chce, 1 tys na mszę, 2 na pełnomocnika Wojtczaka ( ten jego raport to chyba jakaś straszna kicha, że wstyd go upublicznić, bo ludzie się o to dopominaja na forum, a pan nic!!), "marne 10 tyś" na pełnomocnika/skarbnika, 1 tyś na rozniesienie podatków za leniwą panią sołtys. Policzyłem, wyszło razem 44 tysiące. To z tych sześćdziesieciu na ten rok zostało już tylko panu 16. A mamy dopiero kwiecień.
Odpowiedz
#6
Panie Wójcie niech Pan nie rozmawia z takimi ludźmi, szkoda czasu. Wg myślenia co niektórych to wynika, że z zaoszczędzonych pieniędzy z Magellana, do końca roku Pan pogłębi ten dług jeszczeSmileSmileSmile. Takie myślenie cechuje wyłącznie ludzi, którzy poza pisaniem głupot na tym forum nic innego nie potrafią w życiu zrobić i nie mają innego pomysłu na siebie.
Odpowiedz
#7
A czy ty widzisz żeby wójt tu z kimś rozmawiał? Nie odpowiada na pytania , chociaż ludzie pytają o różne rzeczy. O tą fabrykę nawozów na przykład. I nie przejmuj się tak bardzo tymi, co ptrafią liczyć, myślą i patrzą i widzą co się dzieje. Najważniejsze ,że twoje uwielbienie dla księcia jest bezgraniczne.Możesz dalej śpiewać do szafy swoje łubu dubu.
Odpowiedz
#8
Nieczytambajek powiem ci szczerze że żal mi ciebie biedaku. Brak ci własnego zdania? Jak masz problem to tego wójt ci nie rozwiąże. Śledzisz wręcz dyżurujesz na forum i czyhasz tylko na wpisy nieprzychylne twojemu wójtowi aby chociaż troche podlizać się. Czy to ty wybierasz się na dyrektora GOK? Ale uważaj brachu bo kto za głęboko w 4 lietry wchodzi ten w g..... może się upaprać.
Odpowiedz
#9
Wink 
tak jakoś mi przyszło do głowy
http://demotywatory.pl/4486054/To-smiesz...-niedziele
Wieśniactwo to nie kwestia pochodzenia, lecz stan umysłu Smile
Odpowiedz
#10
Zainteresowanym tematyką samorządową polecam blog naszego pana skarbnika : www.facebook.com/Gospodarka-w-gminnej-rzeczywistości-685715588142785/timeline/ . Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że spora część wpisów dokonywana jest w godzinach pracy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości