Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wnioski do PROW- pytania do Radnych i Wójta
#1
Drodzy Państwo nie wiem czy ktoś będzie mógł mi odpowiedzieć na to pytanie bo czytam forum i boję się że zaraz mnie zjecie albo jedni zakrzyczą /zwyzywają drugich . 18 maja 2015 agencja restrukturyzacji i modernizacji rolnictwa ogłosi nabór wniosków na mikroinstalacje OZE ( szczególnie fajnym dla mnie jest pompa ciepła) Dodaje artykuł:

W ramach unijnego programu PROW 2007-2013 resort rolnictwa uruchomi fundusze, z których będzie można sfinansować inwestycje w mikroinstalacje fotowoltaiczne i instalacje OZE. Beneficjenci mogą liczyć na dotację sięgające 90% kosztów inwestycji. Nabór wniosków ruszy w przyszłym miesiącu.

Do uruchomienia dodatkowego programu mającego na celu dofinansowanie mikroinstalacji OZE na terenach wiejskich konieczna była zmiana rozporządzenia MRiRW z 1 kwietnia 2008 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej w ramach działania Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Rozporządzenie zmieniające wcześniejsze przepisy minister rolnictwa podpisał w tym tygodniu.

Uruchomienie dodatkowych środków na montaż mikroinstalacji OZE na terenach wiejskich było możliwe dzięki rezerwom uzyskanym z innych działań.

Budżet programu wynosi 22 750 000 euro. Z tych pieniędzy będą mogły skorzystać gminy, które wykorzystają je na montaż mikroinstalacji OZE na zarządzanych przez nie budynkach, []ale  także na domach swoich mieszkańców, którzy zgłoszą chęć udziału w gminnym projekcie.
[/b]
Rozporządzenie MRiRW z 24 marca br. przewiduje bowiem dodatkowo możliwość przekazania mikroinstalacji zakupionych w ramach PROW 2007-2013 również osobom fizycznym.

Beneficjentami dotacji na mikroinstalacje z PROW mogą być gminy z wyłączeniem miejscowości liczących powyżej 5 tys. mieszkańców.

Dofinansowanie operacji ze środków PROW 2007-2013 dla jednej gminy może wynieść maksymalnie do 200 000 euro przy poziomie dofinansowania wynoszącym nawet 90% kosztów kwalifikowanych.

Z dotacji udostępnionych w ramach PROW 2007-2013 będzie można montować mikroinstalacje produkujące energię na potrzeby własne.

Planowany termin naboru wniosków w ramach tego działania to druga połowa przyszłego mieisąca. Wnioski gmin chętnych do skorzystania z dotacji na mikroinstalacje będą przyjmowane przez samorządy województw, które zajmą się ich oceną i przekażą je do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. ARMiR utworzy listę rankingową.

Wydatkowanie środków przewidziano do końca września br.


Z tego co doczytałam Gmina Kobylanka nie ma kasy ale te 10% może pobrać od chętnych mieszkańców np. w ramach kaucji?
Wiecie jak mam płacić za pompę 6 tysięcy zamiast 60 tys. to może warto się pochylić?

Gdzie tu się zwrócić? Czy coś da radę z tym zrobić?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości