Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uczestniczenie Urzędu w Forum
Dzień Dobry Państwu

Z tytułów niektórych postów jak też treści rozproszonych po całym naszym forum można wnosić, że wymagają Państwo włączania się reprezentacji Urzędu w polemiki tu podejmowane lub też żądacie każdorazowego udzielania informacji do ad hoc podejmowanych przez Forowiczów tematów. Jest to nieporozumienie i nie stanowi celu któremu służy ta platforma informacyjna. Forum, to w pierwszym rzędzie miejsce rzeczywistej wymiany zdań i poglądów mieszkańców a dotyczących szeroko rozumianego życia publicznego w naszej Gminie, służącego swoim bogactwem treści, poglądów, pomysłów, uwag, spostrzeżeń, krytyki etc., lepszemu rozwojowi całej kobylańskiej wspólnoty.  Jest oczywistym, czemu daję niejednokrotnie dowód, że nie może w kontaktach tych polemicznych zabraknąć głosu przedstawicieli sprawujących władzę, a także osób zatrudnionych na stanowiskach merytorycznych. Od tego – pozostając w służbie dla Państwa - nie uciekamy. Analizując jednak posty na przestrzeni ostatnich  miesięcy odnoszę wrażenie, że forum stało się, lub się staje  miejscem jedynie „biczowania” organu wykonawczego oraz radnych. Jako, że istnieje lepsza możliwość, aby poddać publicznemu osądowi czy krytyce oba te organy (zgłoszenie Przewodniczącemu RG chęci zabrania głosu na sesji)  zapraszam Państwa do uczestnictwa w sesji. Aby ułatwić takie włączanie się mieszkańców w tworzenie „Dobrej Jakości” kobylańskiej przestrzeni publicznej, wyjdę na najbliższej sesji do Pana Przewodniczącego RG z propozycją wszczęcia dyskusji na temat wprowadzenia zmiany do statutu, która umożliwiłaby zabranie głosu na sesji przybyłemu mieszkańcowi, sołtysowi i reprezentantowi stowarzyszenia realizującego zadania na terenie gminy. Kryteria jakie miałyby obowiązywać w tej procedurze, sposób i czas wystąpienia, tryb pytań i odpowiedzi na zadane pytania pozostają kwestią do wypracowania przez Szanownych Radnych. Pozostaję w nadziei, że inicjatywa moja znajdzie uznanie w oczach Pana Przewodniczącego i Państwa Radnych. 
Kilka jeszcze uwag w kontekście uczestnictwa Urzędu w życiu gminnego forum dyskusyjnego.  Forum jest czytane i analizowane. Najistotniejsze z punktu widzenia jednostki, ważne publicznie, mogące rodzić niepokoje społeczne treści, które pojawiają  się czy też mogą się pojawić, są i będą -z pozycji Urzędu- analizowane. W przypadkach uznanych za opisane jak wyżej, możecie Państwo być pewni odpowiedzi. Kategoryzacji istotności poruszanych tematów dokonuje w imieniu wójta Sekretarz Urzędu, polecając udzielania odpowiedzi merytorycznym pracownikom, co miało już miejsce. W zakresie tematów o znaczeniu funkcjonowania urzędu czy realizacji budżetu  głos zabierają odpowiednio Sekretarz Urzędu i  Skarbnik Gminy na moje wyłączne polecenie lub prośbę, z moja osobą włącznie.  Zatem każdą tu, na forum  obecność lub jej brak przedstawicieli organu wykonawczego proszę rozstrzygać w kategoriach wyżej przeze mnie - opisanych.  
Mirosław Przysiwek, wójt
Odpowiedz
Panie wójcie, to wobec tego dlaczego na moje pytania odnośnie różnic i niezgodności w sprawozdaniach oraz zadłużenia gminy nikt do tej pory nie odpowiedział. A to były konkretne pytania. Poza tym mam wątpliwość: jak już rada gminy uchwali te zmiany, to kto będzie decydował o tym komu udzielić głosu na sesji?? Będzie on udzielany wybiórczo czy wszystkim, którzy się zgłoszą. Mam obawy czy sesja nie zamieni się w wiec. I oczywiście będzie musiała trwać dużo dłużej niż teraz. Tylko po co. Przecież po to również wybieramy naszych radnych, żeby byli na bieżąco zorientowani w problemach swoich wyborców i je przedstawiali na sesjach w punkcie: Interpelacje i zapytania. Panie wójcie, mam lepszą propozycje, proszę robić co miesiąc spotkania z mieszkańcami i Radą Gminy w sali narad w Urzędzie Gminy. Kto będzie chciał niech przyjdzie i powie co mu leży na wątrobie. Ale nie zamieniajcie obrad sesji w zebranie wiejskie połączone z koncertem życzeń i zażaleń.

A na koniec, proszę przyjąć wyrazy ubolewania, że Pana faworyt w wyścigu na urząd Prezydenta RP – p. Grzegorz Braun zdobył takie małe poparcie, a w naszej gminie tylko 23 głosy. Nawet „Dobra Jakość” cała na niego nie głosowała.

I jeszcze jedno, na każdą swoją wypowiedź zakłada pan nowy watek. Po co???? Uwłacza panu korzystanie z watków założonych przez innych???
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości