Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sesje Rady Gminy
#1
Statut Gminy Kobylanka:

§ 31.

  1. Sesje Rady są jawne. Zawiadomienia o miejscu, terminie i porządku obrad podaje się do wiadomości mieszkańców nie później niż 3 dni przed sesją w sposób zwyczajowo przyjęty.
Dziś jest 25 maja. Dlaczego w takim razie do tej pory nie pojawiła się informacja o sesji w najbliższy czwartek, 28 maja? Ów "sposób zwyczajowo przyjęty" to tablice sołeckie, strona gminy oraz bip. A zdaje się, że na tej sesji ma być procedowana uchwała dotycząca planu zagospodarowania dla terenu w Motańcu, którą zainteresowanych jest wielu mieszkańców. O co chodzi? Lepiej, żeby mieszkańcy jej nie przeczytali przed sesją?
Odpowiedz
#2
Julito, jak zwykle trafiłaś w sedno.
Odpowiedz
#3
Taki projekt uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania zawiera wszelkie ustalenia szczegółowe i ogólne jakie będą obowiązywać na terenie objętym planem.
Domyślam się, że jest to bardzo obszerna uchwała i dobrze by było gdybyśmy mogli zapoznać się z jej treścią wcześniej. Szczególnie, że jest to temat ważny dla nas wszystkich. Nie ma nawet informacji o komisjach, które będą to opiniowały. Czy to chodzi o to żebyśmy nie uczestniczyli w komisji i sesji????
Wrzucenie na BIP takich danych jak zawiadomienia o sesji i komisjach oraz projektów uchwał powinien umieć zrobić każdy urzędnik. I nie trzeba czekać na informatyka. Niedbalstwo i tyle. coraz bardziej widać jak po wyborach władza ma nas w tyle ( żeby nie powiedzieć w d.... .)
Przewodniczący Rady gminy powinien tego dopilnować, żeby sprawy związane z pracą Rady były prowadzone prawidłowo.
Odpowiedz
#4
miranda, nie kracz... Wink 
A informacji jak nie było, tak nie ma...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości