Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uznane za ważne
Nurtuje  mnie  i nie daje spokoju fragment z artykułu „Długo wyczekiwana droga do…Miedwiecka”  z ostatnich „Wieści Gminnych”  podpisany przez pana redaktora  AS : „Wcześniejszym władzom nie udało się zrobić tej jezdni zapewne z powodu, że realizowały osobiste cele - mówi Mirosław Przysiwek…”. Mam prośbę do Pana redaktora, żeby w następnych  „Wieściach gminnych” pociągnąć ten wątek i do końca nam wyjaśnić.
1.      Jakie konkretnie cele osobiste zostały zrealizowane  przez poprzednią władzę z naszych publicznych pieniędzy i  nie wystarczyło na zrobienie drogi do Miedwiecka ?
2.      Czy w związku z tym zostały  przez wójta lub przez  redakcję  zawiadomione odpowiednie organa np. prokuratura?  Jeżeli nie, to dlaczego?
3.      Jeżeli nie ma podstaw do zawiadomienia organów ścigania, to czy nie jest to przypadkiem pomówienie?
4.      Kto zapłaci ewentualne  zadośćuczynienie? Wójt czy redaktor AS?
Realizowanie osobistych celów za publiczne pieniądze i to kosztem drogi???  Oczekuję rzetelności dziennikarskiej od  gazety wydawanej za publiczne, a więc i moje pieniądze .  I myślę, że ta sprawa będzie miała swój dalszy ciąg i redakcja nie schowa głowy w piasek.

Odpowiedz
Na BIP ukazało się  „Obwieszczenie o rozprawie administracyjnej otwartej dla społeczeństwa w ramach postępowania o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.: "Powierzchniowa eksploatacja torfu ze złoża "Reptowo" działka geodezyjna nr 45/1, obręb Wielichówko, Gmina Kobylanka".
Myślę, że mieszkańców Kobylanki  i Reptowa powinno zainteresować jak, czym   i którymi drogami będzie transportowany torf wydobyty z torfowiska w Reptowie.
Odpowiedz
No i „ZNICZ Niedźwiedź”, po starej znajomości, dostał od wójta równe 8000 zł na zorganizowanie 3 meczów. Jest to w Rejestrze Umów. I radni będą „musieli” to uchwalić w listopadzie, albo najdalej w grudniu.
Odpowiedz
Na polepszenie jesiennego nastroju i antidotum na naszą gminną rzeczywistość polecam lekturę nowej bajki Pani Julity- szczególnie tego fragmentu o śmieciach.
Odpowiedz
Jestem własnie po „fascynującej” lekturze  nowych „Wieści gminnych” i mam pytanie do wszystkich odwiedzających to forum: co myślicie o  zmianie profilu  naszej lokalnej prasy           ( wydawanej za nasze publiczne pieniądze) z informatora gminnego na  parapolityczne pisemko lansujące prywatne gusta polityczne naszego wójta? Bo mnie to wkurza, ale przede wszystkim niepokoi ( bo jestem z tego gorszego sortu). Zwłaszcza, że w przyszłorocznym budżecie wójt przeznacza 10 tys. zł na  działalność jakiejś grupy paramilitarnej.
 Gwardia przyboczna, czy co ?  Nasuwa mi się taki dowcip:

4 rano, walenie do drzwi
Kto tam?
CBA!
CBA ? Nie wierzę
Dlatego przyszliśmy.

Szczęść Boże i daj Boże,  żeby nie.

A propos powyższego, to ponoć obecny dyrektor GOK  ma być w najbliższym czasie wymieniony na „swojego” człowieka z PIS, czyli jednego z redaktorów  „Wieści Gminnych”. Chyba dlatego dotacja na GOK w przyszłym roku wzrośnie  do 0,5 mln złotych.
Odpowiedz
gazetka owszem zmienila swoj styl.staje sie polityczna.za duzo w niej polityki a malo konkretow ale czyms trzeba wypelnic strony.I jeszcze ci redaktorzy....Co do zmiany dyrektora to jestem w szoku bo konkursu nie ma a ABC pisze ze ma byc nowy dyrektor.ciekawe czy wogole konkurs sie odbedzie czy bedzie to osoba wybrana z porèki...juz dawno wladza winna zainteresowac sie tym osrodkiem ktory wyglada tragicznie.ile osob tam pracuje ?dwoch panow w GOK,instruktorzy,wozny, 2panie w bibliotece I pewnie jeszcze inni o ktorych nie wiemy.zaraz zrobi sie pol urzèdu gminy.
Odpowiedz
BIULETYN INFORMACYJNY GMINY KOBYLANKA

Zgodnie z założeniem Urzędu Gminy,  "Biuletyn Informacyjny Gminy Kobylanka powstał w celu poprawienia przepływu informacji pomiędzy Urzędem Gminy, a lokalną społecznością. Nie ma w nim miejsca na politykę, czy polemikę kogokolwiek z kimkolwiek. Biuletyn nie jest czasopismem, dlatego nie znajdziecie w nim Państwo szumnych tytułów, ciętych ripost, czy też błyskotliwych puent. Będą się w nim natomiast ukazywały teksty informacyjne autorstwa pracowników Urzędu Gminy w Kobylance, poruszające najważniejsze problemy naszej gminy lub mające na celu ułatwienie poruszania się wśród zawiłości urzędniczej machiny. W Wieściach Gminnych będą się również ukazywały informacje o wszelkiego rodzaju przetargach ogłaszanych przez Wójta Gminy. Swoją stałą rubrykę będzie miało także Biuro Rady Gminy. Do współpracy chcielibyśmy zachęcić Rady Sołeckie, placówki edukacyjne, kluby sportowe, stowarzyszenia oraz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej naszej gminy. Z chęcią napiszemy o ich sukcesach i osiągnięciach."
Od miesiąca września powyższy biuletyn stał się Magazynem Mieszkańców Gminy Kobylanka reprezentowanym przez samozwańczych "redaktorów" nie mających żadnego doświadczenia w publicystyce, a mających za zadanie  "lansować prywatne gusta polityczne naszego wójta" /opinia abc / z czym się zgadzam.
Na jakiej podstawie prawnej Wójt udostępnił Biuletyn Informacyjny Gminy Kobylanka i pozwolił zmianę tytułu na Magazyn Mieszkańców Gminy Kobylanka który tworzą pseudo redaktorzy po kierownictwem Wójta co widać prawie w każdym artykule.  Rozumiem iż Biuletyn Informacyjny Gminy Kobylanka jest pismem zarejestrowanym w odpowiednim Sądzie i za treści podawane w tym biuletynie odpowiada Urząd Gminy Kobylanka. Kto odpowiada za treści podawane w Magazynie Mieszkańców Gminy Kobylanka
Grupa podająca się za "redaktorów" i wydająca magazyn za gminne pieniądze, mimo iż działa nie zgodnie z prawem prasowym to za przyzwoleniem Wójta uważa się za przedstawicieli mieszkańców. Panowie "redaktorzy"???  
Jakie jest stanowisko Rady Gminy w tej sprawie
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości