Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Siłownie w Kobylance
Moim zdaniem jeśli koszty instalacji urządzeń będą niższe niż na działce 375 to lepiej będzie przy GOK. Zaoszczędzone pieniądze warto przeznaczyć na nowe urządzenia i w ten sposób rozwijać projekt. Myślę że lepiej byłoby by takie urządzenia w mniejszej ilości pojawiały się w różnych miejscach gminy wówczas dostęp do nich będzie łatwiejszy dla większej liczby mieszkańców a nie tylko tych którzy mieszkają w okolicy ul. Szkolnej.
Odpowiedz
Umówmy się - zdecydowanej większości mieszkańców jest kompletnie wszystko jedno, gdzie te urządzenia staną. A każda z proponowanych lokalizacji ma swoje wady i zalety. Mnie osobiście bardziej przekonuje działka 375, choć przyznaję szczerze, że dla mnie to nie jest sprawa, za którą byłabym gotowa iść na barykady. Ważne jest jednak co innego: skoro pan Leszek zebrał 140 podpisów za tą lokalizacją, to powinno zostać uszanowane. Ale nie zostało. Pani Bagińska, tak naprawdę jedyna zdeterminowana przeciwniczka tej lokalizacji, skorzystała z uprawnienia sołtysa do zwołania zebrania wiejskiego i tą drogą wyrzuciła do kosza zdanie 140 osób (o zaangażowaniu i pracy pana Leszka nie wspominając). I to budzi mój niesmak.
Odpowiedz
(10-12-2015, 00:11 )Julita_Pilecka napisał(a): Umówmy się - zdecydowanej większości mieszkańców jest kompletnie wszystko jedno, gdzie te urządzenia staną. A każda z proponowanych lokalizacji ma swoje wady i zalety. Mnie osobiście bardziej przekonuje działka 375, choć przyznaję szczerze, że dla mnie to nie jest sprawa, za którą byłabym gotowa iść na barykady. Ważne jest jednak co innego: skoro pan Leszek zebrał 140 podpisów za tą lokalizacją, to powinno zostać uszanowane. Ale nie zostało. Pani Bagińska, tak naprawdę jedyna zdeterminowana przeciwniczka tej lokalizacji, skorzystała z uprawnienia sołtysa do zwołania zebrania wiejskiego i tą drogą wyrzuciła do kosza zdanie 140 osób (o zaangażowaniu i pracy pana Leszka nie wspominając). I to budzi mój niesmak.

Pani Julito, warto się przyjrzeć samemu położeniu działki 375 (np. na geoportal), czy działka, o którą toczono taką batalię nie sąsiaduje z gospodarstwem Pani Sołtys? Czy przypadkiem to nie jest główny powód niechęci Pani Bagińskiej do umiejscowienia siłowni właśnie tam.  Huh
Odpowiedz
Ależ skąd! Big Grin
Odpowiedz
miki68 napisał że teren przy GOK jest terenem doskonałym na umieszczenie mini siłowni. W pierwszej chwili trudno by się z tym nie zgodzić . Jeśli jednak zapoznamy się z konkretnym miejscem umieszczenia przyrządów nasuwają się wątpliwości. Mianowicie umieszczenie ich po północnej stronie budynku , gdzie miejsce owo jest praktycznie ciągle zacienione bez dostępu słońca i dostatecznej ilości światła co potęgują dodatkowo rosnące tam drzewa i krzaki. Następnie hałas i kurz dobiegający od drogi. Trzecim argumentem jest tak zwany korytarz powietrzny . Utworzony pomiędzy budyniem a linią ogrodzenia z krzakami i drzewami powodujący że nawet przy niewielkim wietrze powstają w tym miejscu przeciągi. Czy ktoś chciałby ćwiczyć w takich warunkach? W innej części terenu przyległego do GOK ( w okolicy ławeczek i paleniska ) urządzeń nie można podobno zamontować . Ciekawe dla czego ?
Uważam że Pan Leszek i około 140 osób podpisanych na liście mieli trafną decyzję ,aby mini siłownie umieścić na działce sąsiadującej ze szkołą , co jednocześnie stanowiło by pewien kompleks sportowy.Widocznie dla pani sołtysowej liczba 39 jest większa od 140 podpisow+ 7 głośów z zebrania.
Odpowiedz
Sagitarius, w zupełności się z Tobą zgadzam, że umieszczenie mini siłowni w centrum sportowym to bardzo dobry pomysł. Moje zdanie co do lokalizacji w GOK jest identyczne z Twoim.
Niestety nasza Władza po raz kolejny pokazała gdzie ma mieszkańców. Wszystko można zmanipulować aby było po ich stronie. Mam tylko głęboką nadzieję, że przy następnych wyborach będziemy mocno zmobilizowani i zdeterminowani aby pokazać naszej lokalnej Władzy dla kogo tu są. Obietnice wyborcze to jedno, a manipulacje, kombinowanie i skłócanie mieszkańców to drugie. Już raz mieliśmy do czynienia z taką sytuacją na szczeblu ogólnokrajowym - wszyscy wiemy jak to się skończyło. Nie popełniajmy błędów i wybierajmy mądrze, a przede wszystkim swoich, którzy nie zrobią sami sobie krzywdy bo musieliby się wyprowadzić - społeczność lokalna jest okrutna, wiem to z własnego doświadczenia ponieważ całe życie mieszkam na wsi. Wystarczy spojrzeć na decyzję co do wody i kanalizacji oraz śmieci - nasz Wójt tego PŁACIĆ nie będzie.
Odpowiedz
Ale jak powiedział Pan Leszek na zebraniu zbierał tylko podpisy za. Nie zbierał podpisów za nie. W Kobylance nie mieszka chyba tylko 120 osób. Jeśli mieszkańcy faktycznie mieli zdecydować gdzie mają być zamontowane urządzenia to powinni się pofatygować na spotkanie. Ale jeśli nie mieli czasu, chęci i ochoty na to to w myśl przysłowia "Kto nie przychodzi sam sobie szkodzi".
Celestyn po co mieszasz w to władzę jeśli sprawa była głosowana przez mieszkańców, a nie wójta czy sołtysa. Jeszcze raz powtórzę wynik głosowania był 12 przeciw 39 wiec nie wiem skąd takie oburzenie co nie których.
Odpowiedz
Tragedii nie ma, ale coś mi się wydaje, że Gminny Ośrodek Kultury powoli zamienia się w Gminny Ośrodek Kultury Fizycznej i Biesiadnej. Trochę szkoda.
Odpowiedz
Czy to ważne gdzie ważne by mieszkańcy z tego sprzętu chcieli korzystać. Jeśli będą to trzeba będzie to uznać za sukces chyba nas wszystkich i zwolenników i przeciwników danej lokalizacji. Smile
Odpowiedz
(10-12-2015, 18:53 )Behemot napisał(a): Pani Julito, warto się przyjrzeć samemu położeniu działki 375 (np. na geoportal), czy działka, o którą toczono taką batalię nie sąsiaduje z gospodarstwem Pani Sołtys? Czy przypadkiem to nie jest główny powód niechęci Pani Bagińskiej do umiejscowienia siłowni właśnie tam.  :huh:

No tak, ale działka 375 to spory obszar i ma 4 granice, a mi osobiście wydawało się, że ta siłownia powinna być zlokalizowana po przeciwnej stronie, łącząc się poniekąd z placem zabaw przy sali gimnastycznej, tak, żeby rodzice mogli ćwiczyć na siłowni i móc obserwować dzieciaki bawiące się na placu. Powiedzmy też sobie uczciwie:  wyjaśnienia Pani Sołtys negujące tę lokalizację (wyrównanie terenu, ogrodzenie, monitoring (!?)) są po prostu słabe.

(10-12-2015, 21:04 )miki68 napisał(a): Uwazam ze teren przy GOK jest doskonalym miejscem.moze dzieki temu ludzie skorzystaja nie tylko z silowni ale i  zajec odbywajacych sie tam. (...) Mamy juz palenisko bedzie silownia...kto sie co jeszcze powstamie...

Ja myślę, że cała aktywność "fizyczna" dziejąca się obecnie w GOK-u powinna dziać się na sali gimnastycznej. Szkoda, ze wciąż brak tutaj jakiejkolwiek spójnej koncepcji.

(11-12-2015, 09:47 )Kobylanin napisał(a): Ale jeśli nie mieli czasu, chęci i ochoty na to to w myśl przysłowia "Kto nie przychodzi sam sobie szkodzi".
Celestyn po co mieszasz w to władzę jeśli sprawa była głosowana przez mieszkańców, a nie wójta czy sołtysa.

No to jest prawda o demokracji: nie zawsze wygrywa pomysł najlepszy, a ludzie słuchając wójta nawijającego niczym Geremek w szczytowej formie i nie rozumiejąc tego, co mówi tkwią w przekonaniu, że to znaczy, że to jest "mądre".

(13-12-2015, 00:32 )Kobylanin napisał(a): Czy to ważne gdzie ważne by mieszkańcy z tego sprzętu chcieli korzystać. Jeśli będą to trzeba będzie to uznać za sukces chyba nas wszystkich i zwolenników i przeciwników danej lokalizacji. :)

Fakt, to jest najważniejsze - tym bardziej, że jedna siłownia przy GOK-u nie wyklucza drugiej (np. w przyszłym roku) w dużo sensowniejszym miejscu jak działka 375 czy np. stare boisko (przy domkach komunalnych).
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości