Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Księga Intencyjna Gminy.
Dzień dobry
2 stycznia br., zapraszałem Państwa do rozpoczęcia gminnych uroczystości  rocznicowych 1050-lecia polskiej państwowości, biorącej swój początek w akcie kościelnym chrztu, który przyjął książę Mieszko I w roku 966 z rąk Biskupa Jordana.  
Wyrazem trwałym naszych uroczystości, była zamiana książki pt.: "966. Chrzest Polski"  w Księgę Intencyjną Gminy.  Na kartach tej pozycji książkowej już podczas mszy inicjującej gminne obchody rocznicowe w dniu 3 stycznia 2016 roku, pojawiły się pierwsze wpisy  intencyjne osób prywatnych.
Do końca marca na kartach tej książki, poza liczonymi w setki wpisami osób prywatnych, swoje wpisy złożyły także organizacje  społecznych, samorządowe jednostki organizacyjne i pomocnicze , kluby,  koła i stowarzyszenia tak z terenu Gminy jak i spoza.  Opatrzona dodatkową intencją naszych kobylańskich pasterzy, z początkiem kwietnia, po wcześniejszych ustaleniach z Biurem Szefa Gabinetu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej  reprezentowanym przez Panią Iwoną Szokalską, Księgę Intencyjną wysłano Panu Prezydentowi Andrzejowi Dudzie z prośbą opatrzenia jej swoim odręcznym autografem, pieczętującym naszą inicjatywę. 8 kwietnia pismem nr BSGP.0600.3.2016 poinformowany zostałem przez Biuro Szefa Gabinetu Prezydenta o spełnieniu prośby o którą wnosiłem także  pisemnie.  
Gminne uroczystości zakończono 16 kwietnia, złożeniem Księgi Intencyjnej Gminy Kobylanka bezpośrednio u stóp relikwii św. Wojciecha, pozostawiając Jej oryginał wraz z pozostałością wotywnej świecy ciągle towarzyszącej Księdze, w Katedrze Gnieźnieńskiej. Na wieki.
Kopia Księgi, zalakowana i zamknięta w szkatule, przekazana zostanie w czasie stosownym do kościoła parafialnego w Kobylance. Na wieczną rzeczy pamiątkę.
M. Przysiwek, wójt
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości