Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
z cyklu: Listy do Redakcji cz.6
Przeczytałam sobie ostatnio bardzo interesujący artykuł w pewnej gminnej gazecie, a za jakiś czas przeczytałam drugi podobny w powiatowej gazecie. Aż się dziwiłam normalnie, że żadna z naszych facebookowych stron nie zamieściła tego artykułu. Przecież chyba wszystkie wycinki gazetowe z Dziennika Stargardzkiego o wydarzeniach w gminie się zamieszcza podkreślone jeszcze na czerwono. A tego nie. Czyżby dlatego że był o księdzu, o prokuraturze, z użyciem słowa "pedofil" i szkalowaniem kościoła? Jakie to kobylańskie. Typowo kobylańskie.
I znów pewnie będziecie chcieli wiedzieć, co ja o tym myślę? Co myślę to myślę, to co wszyscy myślą, tylko jak zwykle typowo po kobylańsku nikt głośno nie mówi. Szepcze się tylko między swoimi. I wypowiadać się nie będę, choć bym mogła, nie mam ku temu obiekcji. A jednak.... A jednak skoro w tych artykułach napisali, że zaproszono Prokuraturę, to sobie poczekam co ta Prokuratura odpowie. I mam tylko wielką nadzieję, że odpowiedź ukaże się w obydwu tych pisemkach, bo gdzie się zaczęło tam i powinno się zakończyć. To myślę.
Z drugiej strony, jak zwykle ja, co szukam pozytywów w każdej sytuacji, uważam także, że też dobrze się stało. A stało się także dobrze z tego powodu, bo w końcu zaczęto w tej prowincjonalnej Kobylance odczarowywać różne tajne do tej pory słowa.
Jak dotąd odczarowano słowo, i nie zawaham się go użyć PEDOFIL. Teraz czekam na odczarowanie słowa KAZIRODZTWO, następnie może być GWAŁT, MOLESTOWANIE, PRZEMOC, MOBBING, ZNĘCANIE SIĘ, NARKOMANIA, ALKOHOLIZM, SZOWINIZM, KSENOFOBIA, itp i itd. UFF! Czy Wam, Szanowni Państwo nie jest lżej, jak już słowa te w końcu w przestrzeni publicznej wyartykułowaliście? No czas najwyższy!
Drugą sprawa, którą ma zająć się Prokuratura oprócz słowa PEDOFIL, jest słowo OBRAZA i to szczególna OBRAZA, gdyż jest to OBRAZA KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO. A co ja znowóż i w tej sprawie myślę? Myślę, że nasz Kościół Katolicki od wielu lat zmaga się z konsekwencjami tego, że słowo PEDOFIL długo było zaczarowane. Dzięki jednak wielu mądrym osobom duchownym i z tym odczarowaniem sobie poradzi. Mądrze. Czytałam ostatnia wypowiedź Papieża Franciszka  https://www.facebook.com/wiez.info/posts...8036108339   są także inne głosy https://www.facebook.com/wiez.info/posts...5579678339
https://www.facebook.com/permalink.php?s...8114164039
Młyny kościelne mielą wolno i niektórzy nie chcą tak długo w poczuciu wyrządzonej im krzywdy czekać. Trudno się im dziwić
W tej sytuacji delikatnej bardzo, znów Szanowni Państwo mam rozterkę, gdyż zastanawiam się czy to, że tą OBRAZĄ zajęła się Prokuratura to to naszemu Kościołowi Katolickiemu pomogło, czy może wręcz zaszkodziło?

Drugi temat, który poruszę to Obóz koncentracyjny w Bielkowie. Ale o tym krótko - najwyższy czas.

O "obrzydliwościach", "rozbójnictwie", "homo sapiensach" i "arogancji władzy" w Oku Saurona bez oka nie będę pisać.

Aha! A kto wybierał książki do prezentacji, bo stylowo to do Pani Bibliotekarki nie pasuje. Mylę się?

I jeszcze bardzo proszę, niech już Pan Wójt tej Konstytucji nie zmienia!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości