Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miłości szu­kasz, do wielu drzwi stukasz, a ona stoi pod bramą, wciąż tą samą, wciąż
Od jakiegoś czasu obserwuję pogłębiającą się miłość wymieszaną z nienawiścią w interakcjach między Radną Grabowską a Przewodniczącym Ilnickim. Poniżej zamieszczam przykład takiej interakcji z początku dyskusji na sesji odnośnie Lapidarium.
To jak Przewodniczący Ilnicki odnosi się do Radnej Grabowskiej budzi mój niesmak, mimo że ubrane to jest w bardzo grzeczne słówka. Tym bardziej w ustach kogoś, kto według mojej osobistej opinii szykuje się, by w przyszłości zostać Wójtem Kobylanki.

Upsss... Czyżbym zdradziła jakąś rodową tajemnice? Ślepy by zauważył, że solidnie przygotowuje się Pan do zajęcia tego stanowiska. Nie trzeba nawet do tego moich wróżbiarskich zdolności. Odpowiednie wykształcenie, najpierw radny, teraz przewodniczący, te wszystkie inwestycje w Morzyczynie i Zieleniewie nie wyłączając Centrum Żeglarstwa i jeszcze te ambicje,  niestety nie podarte umiejętnościami żeby podać przykład w postaci gniotów projektów uchwał w sprawie diet. To własny pomysł, czy może rodzina namówiła? I jak rozczarowani muszą być teraz Pańscy koledzy, którzy myśleli że też mają wystarczające wykształcenie i jeszcze doświadczenie w zarządzaniu ludźmi, a okazuje się, że choć sami chcieli się wykazać, to wszystko co zrobili to tak naprawdę budowanie imidżu Przewodniczącego Ilnickiego na jego przyszłe wójtowanie. Coś takiego!

Teraz wróżka isak7 wieszczy:   ....i przyjdzie taki czas, gdy klan Ilnickich rządził będzie Kobylanką?.....Tfu, tfu, na psa urok! Niestety według mnie do bycia wójtem brakuje jeszcze charyzmy. Chociaż wiele karier na samej pilności także zostało zbudowanych, a tu właśnie mamy taki przykład.
Ja głosować na Pana nie będę, choćby się Panu odmieniło, gdyż obiecałam to w sprawie Lapidarium i zdania nie zmienię. Słyszałam tez jakąś plotkę o sali weselnej Fenix II i bardzo mi się to nie podoba.

{...}

Przewodniczący Ilnicki – Proponuje przed punktem o, punktem który będziemy procesowali nad projektem uchwały tutaj Państwa czwórki radnych ogłosić pięć minut przerwy. Tak chciałabym jeszcze poprosić Państwa, ponieważ wiem że ten punkt, zarówno na forach internetowych, zarówno jak i w gminie, w Kobylance, na zebraniach jak i wśród różnych grup społecznych  budzi duże kontrowersje. Chociażby bilbord który jest w centrum Kobylanki. Chciałbym żeby tutaj dyskusja na ten temat przebiegła w sposób jak najbardziej łagodny i kulturalny, dlatego w tym konkretnym przypadku podczas przerwy proszę Państwa żeby każdy z radnych postarał się zabrać głos w tej sprawie. Proszę zapisać się u Pana Przewodniczącego Biernacika do dyskusji. W tej kolejności będziemy udzielali dyskusji. Czas na wystąpienie to jest 5 minut. Coś Panią śmieszy? Co Panią śmieszy?
Radna Grabowska Tak, tak bo Pan tu insynuuje abyśmy w kolejce jak przedszkolaki się zapisywali, bo my nie wiemy jaka dyskusja wyjdzie, ja nie wiem co powie Pan Szczęsny, ja nie wiem co powie Pani Grzyb żebym mogła jej odpowiedzieć.
Radny Kłos – Jeżeli czterech radnych którzy złożyło ta uchwałę … do zabrania głosu lub udzielenia odpowiedzi, tak?
Przewodniczący Ilnicki – Ale nie rozumiem?
Radny Kłos - Jeżeli czterech radnych, którzy złożyli ten projekt nie zapisze się do dyskusji a Państwo będziecie mieli pytania więc odpowiedzi nie dostaniecie, bo się radni nie zapisali do dyskusji.
Przewodniczący Ilnicki – Proszę Pana…
Radny Kłos – Nie bawmy się tak. Życie pokaże jakie będą pytania, czy będzie sens
Radny …- Przewodniczący organizuje i prowadzi sesję
Radna Grabowska – Czego się Przewodniczący obawia?
Przewodniczący Ilnicki – Niczego się nie obawiam.
Radna Grabowska – To jaki problem?
Przewodniczący Ilnicki – Ale proszę, proszę się uspokoić. Jeszcze raz powtarzam. Proszę Pani to wynika ze statusu Rady Gminy i tak jest praktykowany w wielu radach. Natomiast ja mówię o wystąpieniach. Tak, jeżeli Pani chce zabrać wystąpienie, zabrać głos i przedstawić swoje stanowisko ma Pani na to aż pięć minut. Może Pani do woli, w wyczerpujący sposób, powiedziałbym nawet. Natomiast jeżeli ktoś, jako do projektodawcy tej uchwały, ktoś z Radnych zada Pani pytanie, dlaczego Pani sądzi w taki i taki sposób, to jak najbardziej udzielę Pani głosu, niczego się nie obawiam I proszę niczego takiego nie sugerować. I nie traktuję Pani jako przedszkolaka, tylko jako radnego. I obojętne czy Pani się zgłosi, czy przez podniesienie ręki do zabrania głosu, czy Pani zgłosi się przez zapisanie u pana radnego. Chodzi o to, żeby dyskusje uporządkować. Tak? Żeby nagle nie zamieniła się w kłótnie. A nikt Pani nie zabroni odpowiedzieć na pytanie, gdy ktoś się Pani o cos zapyta. I oto tylko chodzi.
Radna Grabowska – Panie Przewodniczący długo będzie mi Pan …cały czas próbuje coś powiedzieć - To jest ośmieszające.
Przewodniczący Ilnicki – Proszę Pani nie jesteśmy w przedszkolu, tylko jesteśmy na Sali sesyjnej. Chodzi o to żeby hamować ….Proszę Pani Naprawdę bardzo pro-szę-żeby-mi-nie-prze-rywać (tu czymś stuka)
Przewodniczący Ilnicki – To jeżeli to Panią śmieszy to zawsze Pani może opuścić salę obrad.
Radna Nelke – Możemy zrobić przerwę?
Przewodniczący Ilnicki – Proszę Państwa ogłaszam pięć minut przerwy.
Radna Grabowska – Ja Panu nie mówię, że Pan może opuścił salę obrad.

Po przerwie.
Przewodniczący Ilnicki – Chciałbym przypomnieć Pani Czesławie Grabowskiej, radnej już poprzedniej kadencji również, że należy zaznajomić się ze statutem Rady Gminy. I od razu Pani przeczytam proszę Pani” „Przewodniczący Rady udziela głosu według kolejności zgłoszeń, a w uzasadnionymi przepadkami, poza kolejnością. Czyli zgłaszanie się do dyskusji, czy poprzez podniesienie ręki, czy przez zapisanie się, to tutaj jest, nie ma naprawdę zbyt wielkiego znaczenia, jasne powinno być dla Pani. I tutaj ja nie dyskryminuję Pani jako osoby dorosłej na pewno, ani jako kobiety, ani jako radnej. Mówca może zabrać głos z własnej inicjatywy nie więcej niż dwa razy w tej samej sprawie, chyba że Rada wyrazi zgodę na kolejne wystąpienie. I podpunkt kolejny – czas wystąpienia mówcy w dyskusji wynosi pięć minut. Takie to SA punkty ze statutu, proszę Pani, Rady Gminy. Ja sobie tego nie wymyśliłem. Proszę mi nie sugerować że się czegoś boję. Nie udzieliłem Pani głosu w tym momencie
Radna Grabowska – próbuje cos powiedzieć
Przewodniczący Ilnicki - Nie udzieliłem Pani głosu w tym momencie.
Radna Grabowska – I to jest wyższość!
Przewodniczący Ilnicki – Oczywiście proszę Pani. To jest wyższość nad niższością. Dziękuję bardzo. Przechodzimy, proszę Państwa, naprawdę proszę o spokój. Przechodzimy do kolejnego punktu obrad jakim jest punkt objęty teraz numerem 7, czyli podjęcie uchwały w sprawie stanowiska dotyczącego likwidacji Lapidarium w Kobylance i zamiany na park pamięci w ramach rewitalizacji Kobylanki.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości