Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytania do P. Wójta
Pani hutodanuto,
rozumiem, że swoim powyższym wpisem chciała pani nas postraszyć i pouczyć, bo może wieśniacy są nieświadomi tego co piszą i tego co może  im za to grozić.
Proszę sobie tylko przypomnieć  kto to wszystko zaczął i cały czas  to kontynuuje.
A władza, nawet taka na gminnym poziomie, musi liczyć się z tym, że zostanie poddana publicznej ocenie i krytyce. A poziom dyskursu został wyznaczony już  w kampanii wyborczej. I myślę, że nie ma co obrażać się za żarty ze sweterka a  jednocześnie przy każdej nadarzającej się okazji epatować ocenami typu gangsterka, bandytyzm, złodziejstwo, nieudacznictwo itp.  I to też jest w sieci.

Wykorzystuje się swoją władzę  żeby pokać kto tu rządzi np. uniemożliwiając komuś niewygodnemu uczestniczenie na forum gminnym.       Mało tego: zrobimy pokazówkę  i przekreślimy jego nazwisko na forum, żeby wszyscy widzieli co czeka niepokornych.
A potem do kościoła i w przemowie noworocznej: dobro, miłość i autorytety: Pan Jezus i Jan Paweł II.

Odpowiedz
abc jakie to Polskie, jeśli ktoś stosuje takie epitety, to my nie będziemy gorsi i odpłacimy tym samym. A może jednak można inaczej?
Odpowiedz
Kobylanin,
odróżnij proszę używanie epitetów od nazwania po imieniu tego, że ktoś ich używa.
To są dwie zupełnie różne rzeczy.
Odpowiedz
Nie będziemy chyba się spierać, kto kogo bardziej obraża. Nikt mi nie powie, że np. "Skundlone polactwo" to był komplement. Bandytyzm i inne tego typu określenie też nie przystoją i to z ust władzy. Bądźmy ponad to.
Odpowiedz
Może ja i  nie zawsze mam rację, co ostatnio słusznie  zauważyła p. Julita Pilecka, ale na moje oko to ZARZĄDZENIE NR 6/2016 WÓJTA GMINY KOBYLANKA z dnia 08 stycznia 2016r w sprawie powołania Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kobylance jest skopane na maksa. Bo zapis: „§ 1. Paragraf 1 w/w zarządzenia  otrzymuje brzmienie : (…)” sugeruje wprost, że dokonuje się zmiany w treści poprzedniego zarządzenia w tej sprawie - tylko nie wiadomo jakiego, bo go nie przytoczono ani w treści ani w podstawie prawnej. Ponadto, nie  ma zapisu,że traci moc poprzednie zarządzenie w sprawie powołania tej komisji. Obowiązują więc dwa zarządzenia ? Moim zdaniem panie wójcie, znowu podpisał pan bubel. 
Odpowiedz
Nikt nie ma monopolu na wiedzę, ale najważniejsze, że człowiek potrafi się przyznać do błędu Smile
Odpowiedz
(Informacja ze strony  Wojewody)

Gminne i powiatowe drogi z dofinansowaniem

32 projekty budowy i przebudowy dróg w naszym województwie zostaną dofinansowane w ramach rządowego programu rozwoju infrastruktury drogowej. 27 stycznia wojewoda Piotr Jania zatwierdził listę wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania.
Kwota 44,5 mln zł przeznaczona w tym roku na realizację programu w Zachodniopomorskiem została podzielona po połowie na 19 dróg gminnych oraz 13 powiatowych. Łącznie inwestycje obejmą 36 km lokalnych dróg. Wydatki samorządów na ten cel szacowane są na ponad 56 mln zł.
Do programu zachodniopomorskie samorządy zgłosiły 62 wnioski. 53 z nich spełniły wymogi formalne i zostały ocenione przez komisję pod względem merytorycznym. Komisja przyznawała punkty według kryteriów przyjętych w programie, m.in.: podniesienia poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego, budowy spójnej sieci dróg publicznych, a także wpływu na poprawę dostępności komunikacyjnej, w szczególności do instytucji publicznych oraz lokalnych ośrodków gospodarczych. Premiowane były kontynuacje wcześniej realizowanych projektów oraz współpraca podmiotu zgłaszającego zadanie z innymi jednostkami
W programie przyjęto, że dotacja nie może przekraczać 3 mln zł, a zadanie musi zostać ukończone w roku, w którym dotacja została udzielona. W danym roku gmina, w tym miasto na prawach powiatu, może skorzystać z dofinansowania jednego zadania, a powiat z dotacji na dwie inwestycje. Maksymalnie wsparcie może wynieść 50 procent wartości projektu.
Poniżej lista dofinansowanych inwestycji.
http://www.szczecin.uw.gov.pl/systemfile...h_2016.pdf
PANIE WÓJCIE,
DLACZEGO W  POWYŻSZYM  WYKAZIE NIE MA ŻADNEJ DROGI Z GMINY KOBYLANKA  ?
Odpowiedz
Bo nikt nie żadnej nie zgłosił?
Odpowiedz
Inteligentne stwierdzenie ze znakiem zapytania zwolennika i rzecznika wójta.
Odpowiedz
Równie inteligentna riposta przeciwnika wójta. Ja jestem zwolennikiem gminy a nie osób. Jeśli nie ma naszej gminy na tej liście to chyba znaczy, że chyba nikt nie aplikował o środki. I gdzie tu widzisz poparcie dla wójta w mojej wypowiedzi? Druga sprawa czy tak faktycznie było czy może wniosek nie przeszedł selekcji. Może ktoś z gminy się wypowie.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości