Forum Gminy Kobylanka

Pełna wersja: co z tym wójtem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ciągle ostatnio słychać Wójt to, Wójt tamto.
Wójt coś zrobił, Wójt czegoś nie zrobił.

Wójt i Radni, Moi Państwo, to nie są jacyś pomazańcy boży, tylko nasi pracownicy, wybrani w postępowaniu rekrutacyjnym, zwanym Wyborami Samorządowymi. Mają swoje pensje, zakres obowiązków i określone prace do wykonania. 
Każdy ma jakąś pracę, i jak w tej pracy zrobi to, co do niego należy, to nikt przed nim nie rozkłada czerwonego dywanu. Nikt też przed Wami nie bije pokłonów, Drogie Panie, że w domu w porządku. Obiad ugotowany, posprzątane, poprane, dzieci przypilnowane, rachunki popłacone. 

Więc nie musi się Wójt beatyfikować na łamach gazety, że coś zrobił.
No takąś prace sobie wybrał chłopie.

Według mnie, najlepszy wójt, to taki, którego mieszkańcy nawet nie znają z nazwiska. No były wybory i jakiś tam wójt jest. Kto by się interesował, jak drogi zbudowane, woda, gaz, światło jest, szkoły zadbane, kwiatki na trawnikach, impreza z okazji święta fajna. No chyba, że mieszkaniec ma coś do załatwienia w urzędzie. Wtedy wójt pomoże.  I ma nas reprezentować na zewnątrz, pozałatwiać w powiecie, w województwie co trzeba.
Bez łachy.

Dlatego życzę Panu Wójtowi, i wszystkim mieszkańcom, i sobie, żebyśmy jak najmniej o Wójcie czytali w gazetach, a także,  broń Boże, oglądali w telewizji.
Jak najmniej Wójta w naszym życiu.

Z poważaniem