Forum Gminy Kobylanka
zburzyć amfiteatr - Wersja do druku

+- Forum Gminy Kobylanka (http://forum.kobylanka.pl)
+-- Dział: Hyde Park (http://forum.kobylanka.pl/forum-9.html)
+--- Dział: Hyde Park (http://forum.kobylanka.pl/forum-10.html)
+--- Wątek: zburzyć amfiteatr (/thread-11985.html)zburzyć amfiteatr - ijsak7 - 19-07-2016

Tym razem w odpowiedzi na artykuł w Wieściach z Kobylanki i zwrotny artykuł w Czasie Kobylanki.

Na początek moja odpowiedź na zwrot Komu potrzebny jest amfiteatr  bo iluż mieszkańców naszej gminy korzysta z niego. Że gmina organizuje imprezy dla Stargardu i weekendowych turystów. I bardzo dobrze, niech ich przyjeżdza jak najwięcej i niech walą całe tłumy z Polski i zagranicy. Bo amfiteatr to takie miejsce, w którym gmina może się pokazać, wypromować, zbudować markę. Ważne jest jednak, by to co pokazuje się na zewnątrz było spójne z wizerunkiem ogólnym gminy. Bo czy jest? Jaki jest wpólny cel gminy, co to jest to miejsce w którym żyjemy, jakie jest otoczenie i co to ma wspólnego z tym kim jesteśmy,  a co pokazujemy przyjezdnym poprzez imprezy czy w amfiteatrze, czy naszych lokalnych festynach. Trzeba złapać jakiś balans tak, by całość była harmonijna.
Spójrzmy też, co o amfiteatrze piszą inni. Tu przykład www.konrad-mw.home.pl/gotyckim-szlakiem-kontynuacja-79html.
I tu zapraszam do dyskusji. Może jest ktoś w gminie, kto zna się dobrze na PR albo ma doświadczenie w takich przedsięwzięciach.

Przy okazji dla Pani Redaktor,  mieszkańcy Stargardu mogą mieć pretensje, że posądzamy ich o to, że wygniatają siedzenia w amfiteatrze, czy korzystają z innych ugodnień promenady i przypomnieć nam, że brudzimy im wodę w Miedwiu, bowiem granica gminy kończy się akurat na linii brzegowej. Warto też sprawdzić ilu mieszkańców Stargardu osiedliło się w naszej gminie - bo a nuż ktoś jeszcze się obrazi.

Kolejna sprawa to koszty. 40 tysięcy to i dużo i mało. Ważne żeby na utrzymanie amfiteatru zarobić. A zarobić można:
A. Gdy sam amfiteatr zarabia na siebie - co jest trudne ale możliwe. Tu redaktor Dominik podaje ogólne przykłady ale czy są jakieś przymiarki do ich realizacji? Tu pytanie  do Pana Wójta i osób odpowiedzialnych za amfiteatr.
B. Infrastruktura i lokalne inicjatywy na Promenadzie, w tym sklepiki, lody, wypożyczalnie i inne atrakcje  nad Miedwiem przynoszące dochód gminie. Ale czy przynoszą? A może wszystkie te obwoźne waty cukrowe owszem zarabiają na promenadzie ale zarejestrowane są w Stargardzie i podatki płyną do miasta, a nie do naszej gminy? I tu się bym chciała dowiedzieć jak jest, czy jest jakiś mechanizm uszczelniający wpływy, a jeżeli nie ma to czy będzie.
C. Całościowa  paleta produktów turystycznych zorientowanych wokół promenady, plaży i jeziora Miedwia łącząca w jeden pakiet wszystkie atrakcje gminy oferowana turystom i mieszkańcom.
No dobrze ale co właściwie?
1. Po pierwsze, trzeba być widocznym. O promocje dbają "czynniki odpowiedzialne" - sa ogłoszenia w naszej lokalnej gazetce ale na stronie kobylanka.pl kalendarz już nie działa a aktualnościach jest to, co się już wydarzyło, a nie co się ma wydarzyć. Ktoś zaspał?
Jak spojrzymy szerzej to np. jest taki portal infoludek.pl gdzie można znaleźć zapowiedzi wydarzeń w całym regionie. I można tam znaleźć nie tylko Szczecin ale Rewal, Węgorzyno a nawet Ustronie Morskie. A Kobylanki brak, a potem się dziwią że frekwencja niska. Przypominam, że są też inne portale oraz facebook.
Może my jako mieszkańcy poprosimy o listę, w których miejscach i kiedy są umieszczane informacje o wydarzeniach w naszej gminie. Może będziemy też mogli dopomóc i wskazać jeszcze inne możliwości, choćby takie z których sami korzystamy kiedy chcemy skorzystać z atrakcji oferowanych przez inne miejscowości.
2. Informacja - proszę Państwa a skąd przyjezdni mają wiedzieć, co ciekawego można zobaczyć w naszej gminie? Może mijając napis "Kobylanka" mają sobie wygooglać atrakcje?
Czyli Gdzie jest wielka brązowa tablica przed zjazdami z 10 w Motańcu i Zieleniewie z napisem " Jezioro Miedwie, Amfiteatr i Promenada 1 km oraz Pomnik Przyrody Lipa Wieniec Zgody z 1460 roku 3 km"? Dlaczego takich tablic nie ma na każdej drodze wjazdowej do gminy a przed każdą miejscowością w nich samych nie ma tablic kierunkowych na lokalne ciekawe miejsca z podaniem odległości?

Tu proszę Państwa ten wątek podzielę, bo robi się nieco zadługi.
W następnym poście  kontynuacja - może jutro.