Forum Gminy Kobylanka
ławeczka z Kobyłką - Wersja do druku

+- Forum Gminy Kobylanka (http://forum.kobylanka.pl)
+-- Dział: Hyde Park (http://forum.kobylanka.pl/forum-9.html)
+--- Dział: Hyde Park (http://forum.kobylanka.pl/forum-10.html)
+--- Wątek: ławeczka z Kobyłką (/thread-11987.html)ławeczka z Kobyłką - ijsak7 - 20-07-2016

Moi mili Państwo, czy macie wakacyjne zdjęcia na których Wy, albo Wasze pociechy siedzicie na ławeczce z Miłoszem, Szymborską, albo wpinacie się na Kopernika? Oczywiście, prawie każdy ma.

A Kobylanka? Czy ma jakiegoś wielkiego poetę, by posadzić go na ławeczce? No nie ma. 
Ale od czego kreatywność! Popatrzmy na nazwę naszej miejscowości "Kobylanka" - z czym się to kojarzy? 
Z Kobyłką!!!!
A więc ławeczka z Kobyłką!!!
Ogólnie, to po tej naszej miejscowości powinny biegać same Kobyłki, albo ze źrebakami! Na ławeczkach, z drzewa, z brązu, z drutu, z wikliny, z trawy, z kwiatów i butelek po napojach, straszyć z krzaków, wspinać się na słupy elektryczne, wyglądać zza rogów.

Już słyszę: Boże! Co ta kobieta znowu wypisuje. Co za durnoty!
A dlaczego nie? W tej naszej gminie wszystko jest takie napuszone, jakbyśmy połknęli kije od szkotki albo stale trwała PRLowska akademia z okazji dnia zwycięstwa. Jedynym rodzynkiem są te dzieciaczki z Tęczowego albo grupa taneczna.Trochę radości-  dla nas, dla dzieci i dla odwiedzających nas turystów.

Poza tym, jak Kobylance mogą być Kobyłki, to np Jęczydół ma fajną opowieść o diable i cystersach - a więc diabełki i biegający za nimi mnisi z kropidłami i krucyfiksami.
W Niedźwiedziu - niedźwiedzica i 9 niedźwiedziątek
W Kunowie same kuny.
A w Cisewie - cała wieś obsadzona cisami.
Na promenadzie - można nawiązać do pochodzenia nazwy Miedwia od miodu oraz do ryby, w końcu promenada jest nad wodą, i wszędzie ryby, pszczółki, beczki miodu i ule. Ten wątek miodu zresztą da się pociągną dalej np. wskrzeszając w gminie pszczelarstwo do poziomu "małego zagłębia pszczelarskiego", czy "krainy miodem słynącej". A więc w każdym ogrodzie jeden ul? Może jakieś dotacje? Pszczelarstwo modne jest ostatnio, nawet w Warszawie stawiają ule na blokach, wychodzą filmy, w programach ogrodniczych pokazują jak hodować pszczoły.

Wracając do Kobyłki.  No nie wiem, z czym kojarzyć się ma nazwa Reptowo, Bielkowo czy Wielichówek. Na pewno każda ze wsi może znaleźć jakąś urokliwą opowieść związaną z nazwą swojej miejscowości, a nie, to przecież można wymyślić. Jedna Pani na forum pisze bajki - to może bajkę?