Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
o pisaniu twórczym i odtwórczym, czyli epigoni epigonów
Czy wiecie, że 11 stycznia minęło już pół roku od czasu mojego zaistnienia na tym forum?

Dlatego postanowiłam trochę i sobie, i Wam przypomnieć, po co właściwie tu piszę.
Po primo - jak może pamiętacie wkurzyłam się nieco po kolejnej lekturze naszych lokalnych gazet. Poziom absurdu życia politycznego naszej gminy osiągnął taki poziom, że coś niedobrego wisiało w powietrzu. Do tej pory dziwię się też swojej odwadze i dziwię się nieustannie z każdym moim puszczonym na forum postem.
Po secundo - obecność moja na tym forum jest protestem pokojowym przeciwko zabraniu kobylańskiej społeczności tej przestrzeni do wyrażania poglądów, a dokładniej potraktowaniu jej jako teren radioaktywny.

Co miałam zrobić? Przywiązać się łańcuchem do drzewa przed Urzędem Gminy, czy stanąć pod krzyżem i krzyczeć "Piszcie ludzie na forum, bo ono jest Wasze, zapłacone z Waszych podatków i do Was należy!" Byłby cyrk. Ale czy ktoś by wtedy pisał? A tak sobie tu pokojowo protestuje.

Tematy wyszły jakoś same. Jako konsekwencja tych pierwszych wpisów. O czym innym miałam pisać? Zamieszczać grafomańskie wiersze, czy pisać o Koziołku Matołku? (O! W sumie fajny pomysł. Muszę go sobie przemyśleć!)
Jedne posty są poważne, inne wyglądają poważnie, a w nich się trochę z różnych rzeczy nabijam. Robię różne błędy, w tym logiczne. Przecież nie jestem omnibusem. Czasem też wstawiam "minę". Celowo. Z pełną premedytacją. Jako szczepionkę na " chorobę weneryczną wywołaną pie.....niem trzy po trzy oraz co popadnie i gdzie popadnie". Taki cytat.

O, jakże mi przykro, że wywracam niektórym ugładzony światopogląd do góry nogami i pokazuję poprutą i postrzępioną podszewkę!
O, jakże mi przykro, że pokazuję brud za paznokciami i dziury w skarpetach!
O, jakże mi przykro!

Punkt widzenia. To podstawa. Każdy ma inny.
Dla jednych sytuacja, w której Pan Wójt na sesji Rady Gminy wykrzykuje na Radną Grabowską i nazywa ją manipulantką, a opozycję Grupą Teatralną, jest nie do przyjęcia i licuje z godnością stanowiska, które on piastuje. Dla drugich jest ekstra umiejętnością usadzenia niepokornych radnych, ukazującą całą paletę zdolności negocjacyjnych naszego Wójta i będzie się z tego tak rechotał, że aż się posmarka i gile mu wyjdą do kolan.
Punkt widzenia.

Także taki, jak to forum ma wyglądać i czemu służyć. Ja na przykład takie działy jak Wielki Gminny Konfesjonał oraz Ucho Wójta ( czyli dla niezorientowanych Gminna Rzeczpospolita Codzienna i Gmina- Mieszkaniec) najchętniej wywaliłabym w niebyt. Do donoszenia są inne czynniki. Za to bardzo chciałabym, żeby forum wyglądało jak kobylański portal blogowy a'la Salon24. http://www.salon24.pl  Takie miejsce, w którym każdy może coś od siebie zostawić. Salon24 to nie tylko polityka, to też gospodarka, są blogi historyczne, ekonomiczne, satyryczne, są krótkie opowiadania, a także alternatywne hipotezy na budowę wrzechświata i wiele innych ciekawych rzeczy. To co go wyróżnia to różnorodność. Wielość i mnogość punktów widzenia. Czytuję sobie czasem wpisy i komentarze pod tekstami. Niektóre są dłuższe niż tekst właściwy. A także mało jest słownych przepychanek w stylu "jesteś głupi - to ty jesteś głupi - a właśnie to ty jesteś największym głupkiem z głupków". Przypomina to coś?
Tak bym chciała, by tak wyglądało to forum! By każdy mógł opowiedzieć coś ciekawego od siebie! Z własnego punktu widzenia!

A tak.....
Z tej samotności zaraz wpadnę w depresję, a potem w schizofremię. Założę sobie nowe konta na nowe osobowości i będę korespondować sama ze sobą.
Bo tak mi smutno!

PS Nie zapominajmy o użytkowniku witek1 i jego Zalesiowym Kąciku Kulinarnym, w którym przecudnie dzieli się z Wami swoim hobby, czyli gotowaniem!
Serdeczne pozdrowienia!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości