Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ludzie, wungiel przywieźli !!!
#1
Czas Kobylanki to nieustające źródło inspiracji. Opozycyjna gazeta w tym miesiącu przypomina raczej zestaw sprawozdań urzędniczych przygotowywanych dla naczelnika urzędu skarbowego. Raporty są jednak przygotowane bardzo profesjonalnie, z dużą znajomością prawno-urzędniczych detali. Bardzo sumiennie wykonana praca. Piątka plus. Ale... Brrrrr! Od podatków, ognia, wojny i głodu zachowaj nas Panie! Mało mnie obchodzi ile zarabia Pani Sekretarz. Nie moje pieniądze, nie mój interes. Daj jej Boże zdrowie wytrzymać tyle lat z całym orszakiem wójtów. Co jeden to lepszy. Historie o hitlerowskich bohaterach niemieckiego Kublank i Karolinenhorst od razu sobie darowałam. Wiem, że przedwojenna historia naszej gminy to pasja Pana Redaktora i jako każde konstruktywne i ciekawe zainteresowanie z całego serca popieram. Jednakże - przeczytać w gazecie, że w salonie, w którym jadamy wspólne rodzinne obiady znaleziono poprzednich właścicieli martwych i to z powodu zbiorowego samobójstwa, a w kącie ogrodu, być może pod ulubioną jabłonką leżą zagrzebane ich ciała - Dobry Boże, nie fajnie! W tej sytuacji chyba wolałabym poczytać o tym, kim byli i skąd pochodzili Dziadek i Babcia autora artykułu. Ale ten tekst o zachwalaniu forum Wieści z Kobylanki mnie rozbawił. Brawo! Brawo! 
Obie gazetki jeszcze przez jakiś czas przebywać będą w jednej komnacie mojej wiejskiej rezydencji, położonej na moich włościach. Do moich wiejskich latyfundiów prowadzi droga wytyczona jeszcze za króla Ćwieczka, a potem zmodernizowana i zaasfaltowana. W związku z tym nie muszę czekać na wiosenne roztopy, aby litościwy Wójt utwardził mi dziury w drodze, by nie wymywało i podmywało. W każdym razie poczytuję sobie wysokiej klasy literaturę, w chwilach upragnionej samotności, zamiast czytać etykiety i skład chemiczny proszków.

Wyczytałam więc, że otóż mamy nowego Dyrektora GOK.


Pochodzący ze wsi? czy z miasta? Połczyn Zdrój, mieszkający w mieście Szczecinie, a od czterech lat osiedlony we wsi Kobylanka, nowy Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gminie Wiejskiej Kobylanka, animować będzie kulturę na światowym poziomie dla wiejskich?, miejskich? miejsko-wiejskich?, wiejsko-miejskich? dzieci miejskich i wiejskich mieszkańców wiejskiej gminy, pracujących w mieście, rzadko na wsi. W tym celu na wieś sprowadzać będzie miejskich performansów i artystów by przybliżyć im kulturę jakiej nie powstydziłoby się wielkie miasto i o której pisać będą miejskie gazety. Oferta kulturalna zostanie tak przygotowana, że jeszcze takiej nie widzieliście, a w wyniku tej transformacji z Kobylanki zrobi się stolica. Ha!


Witamy serdecznie nowego Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Kobylance!


Ale wiocha? czy Ale miasto?

Animujemy kulturę dla ulicy Szczecińskiej, Osiedla Zalesie czy ulicy Lipowej?

Łączymy czy dzielimy?

Kultywujemy czy globalizujemy?

Odkrywamy  czy przetwarzamy?


Nowy Dyrektorze GOK, rozpiera Cię energia, masz głowę pełną pomysłów, jesteś zaangażowany, młody, bystry i wolisz działać niż czekać na nie wiadomo co. SUPER. Takiego dyrektora nam trzeba. Będzie dobrze. Działaj.

Przedtem dobra rada Cioci "ijsak7":
Zatrzymaj się na chwilkę i pomyśl.
Namaszczono Cię na to stanowisko, nie ukrywajmy, byś kolokwialnie mówiąc "zamknął gębę wiejskim krzykaczom" i "tym tam, tym ....(tu gest ręką)", aby Wójt miał w reszcie święty spokój. W tym celu dostałeś jeszcze worek takiej kasy, jakiej jeszcze kultura nie otrzymała w Gminie Kobylanka - dziel mądrze.
Poznaj najpierw ludzi dla których tą kulturę będziesz produkował. Przejdź się po wszystkich wioskach, nie rundkę samochodem, ale nóżkami proszę.

Pozaglądaj przez płoty i zobacz, jak ludzie mieszkają i jakie mają problemy, i jakie mają marzenia. Wiesz już, co w każdej wsi jest do zrobienia? Znalazłeś już wszystkie gminne diamenty zagrzebane w gnoju? Pomyśl, czy ty kulturę chcesz animować dla mieszkańców, czy ty mieszkańców chcesz uczyć kultury. Bo to nie jest to samo. Pomyśl, czy będziesz odpowiadał na ich potrzeby, czy w końcu będziesz mógł zrobić kulturę o jakiej zawsze marzyłeś, jaką lubisz, jaką ty chcesz im pokazać. Bo to też nie jest to samo. Zastanów się teraz chłopie, bo nie pomyślałeś, że właśnie zmieniać będziesz ludzi i zmieniać będziesz gminę. I to co im dasz, spowoduje, że mogą zacząć myśleć inaczej i gmina będzie inna. I to będą zmiany trwałe. Bo udział w tym dziele brać będą dzieci."Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie"


Suplementy:
Tworzymy kulturę   https://youtu.be/I2Cl4FqV4y8   https://youtu.be/3jSqECiGGso        
Pod Budą https://www.youtube.com/watch?v=bYPeXrbaWqo
Prawie jak Mazowsze... Czyż nie monumentalnie? A jak patriotycznie!   https://youtu.be/wY99KfegOLg
Teraz oryginał. https://youtu.be/Uk4DPxQs0zc
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości