Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
koń by się uśmiał
#1
Tak jak pisałam w poprzednim poście, rozbawił mnie ten artykuł o forum w Wieściach z Kobylanki. Pięknie wycezylowane zdania, żeby powiedzieć, a nic nie powiedzieć. Zasmuciło natomiast to, że tak rzadko przyjdzie nam czytać ten periodyk, bo tylko raz na trzy miesiące. 
W wyobraźni  zobaczyłam natomiast minę naszego Wójta po przeczytaniu tej informacji: https://youtu.be/GJ4X4BU-RU4 Żartuję sobie oczywiście. Trochę żartu nie zaszkodzi.


Co do forum gminnego, które praktycznie nie istnieje - wydaje mi się, że raczej ożywa. Oprócz licznika wejść/odwiedzin poszczególnych postów jest jeszcze taki malutki licznik, który nazywa się "Użytkownicy online" ukazujący ile osób w ciągu ostatnich 15 minut odwiedziło stronę. Wiele osób przegląda stare wpisy gminne. O czym to świadczy? To, że ludzie się interesują i wydaje mi się, że chcieliby się wypowiadać, a nawet próbują, tylko, że wszystko jest poblokowane. Poważnie zastanowiłabym się nad odblokowaniem. Śmiem twierdzić, że opozycja także korzysta ze "zdechłego" forum, drukuje sobie w pracy całe wątki i w następnym numerze będzie artykuł o Magellanie. Dużo osób przegląda Zalesiowy Kącik Kulinarny. Są tacy, co od razu drukują cały zestaw przepisów. Nawet niektórzy drukują moje posty. Po co to komu, to nie wiem. Jest mnóstwo prób rejestracji, ale podejrzewam, że to te - boty internetowe, czy jak to się nazywa. Rejestrują się żywe osoby, bo widziałam, tylko już tego nie widać na liście. A także uparcie przeglądany jest Kalendarz. Ten to naprawdę jest już dawno martwy.
Faktycznie, na początku licznik ten pokazywał 1 lub 2 osoby, teraz często powyżej 10, a są chwilę, że i 30 osób na 15 minut i rośnie. Niech będzie to nawet 1 osoba, to razy 4 razy 24 daje około 100 wejść dziennie. To nie jest mało na taką prowincjonalną stronkę pisaną przez jedną forumowiczkę. Są takie osoby, co zauważyłam, które chyba nawet czekają na moje wpisy, bo już godzinę po opublikowaniu są czytane. Bardzo dziękuję swoim czytelnikom za zaangażowanie. Choć raczej strona ta jak na razie jest traktowana przez pt czytelników, nie jak forum gminne, tylko jak mój prywatny blog.
Teraz jednak Pan Admin wszystko poblokuje, nie tylko podgląd nowych użytkowników. Zaraz wszystko zrobi się ściśle tajne. Bo ktoś tu jest za ciekawski. Co komu przeszkadza, że ktoś ogląda statystyki? Jak ktoś bardzo chce to i do maili Clintonowej się dostanie.
Chciałam Was także powiadomić, że los mój na tym forum jest już policzony, gdyż złamałam kilka postanowień Regulaminu, który w końcu odnalazłam w tajemnym miejscu, bo pojawia się raz li tylko przy rejestracji. Co za durnowaty pomysł usadowić tak Regulamin. Zresztą to i tak jakaś internetowa kalka i nie odpowiada na większość moich pytań.
Tak więc ponieważ, mam dwa konta, o czym rozpowiadam wszem i wobec na tym forum, a także każdego posta nie zaczynam od napisu HUMOR,  niedługo stanę się persona non grata. Teraz tylko napiszę coś na czerwono i sru... nie ma mnie i moich postów. 


Nie mieści mi się to w głowie, że można zostawić takie forum martwe na tyle miesięcy. Ja na miejscu czynników decyzyjnych zaprzęgłabym do pracy całe Ministerstwo Propagandy. Każdy raz w tygodniu pisałby o Sierotce Marysi i siedmiu krasnoludkach, albo jak się wymienia klocki hamulcowe w samochodzie. Przynajmniej forum by żyło. Nie trzeba zaraz pisać o polityce. Takie marnotrawstwo. Ktoś w tej gminie wie czym jest piąta władza? Żyjemy jeszcze nie dość że w poprzednim wieku, to jeszcze w poprzednim tysiącleciu? Kurcze, już 250 lat p.n.e. wiedziano czym jest atrament sympatyczny. A tu forum zapadło na ciężką chorobę i nikt się tym nie przejmuje.

Może to i dobrze.  I tak część moich czytelników czeka na kompletną agonię tego forum, zgodnie z własnymi zapatrywaniami politycznymi. Ale powolutku pojawiają się nowi, co widać, bo nagle zaczynają czytać wszystko od początku do końca. Największym skarbem dla mnie, są tacy czytelnicy, których gminna polityka średnio interesuje. Na tych muszę jeszcze poczekać.

Czy w narodzie zanika umiejętność pięknego wyrażania myśli wraz z zaprzestaniem wysyłania do siebie listów? W jakimś muzeum historycznym przyciągnęła mnie kiedyś gablotka, a w niej umieszczone listy adresowane do rodzin z niewoli. Jeden był skonstruowany tak cudnym językiem, że nie można było się oderwać. Obecnie daje się łapkę "w górę" lub łapkę "w dół". Nie przypomina Wam to rzymskiego Colosseum? Użytkownicy na arenie obserwują zmagania gladiatorów, a potem łaskawie pozwalają "żyć" lub "umierać". Dziś się nie walczy na miecze i topory. Dziś walczy się na paragrafy. Oraz odpowiednim słownictwem: karać, każę, ukarać, rozliczyć, osądzić, nie zgodzić się, oczekiwania, lojalność, sprzeciw, przeciw, uchwała, pogląd, reprezentować, obciążenia, obniżać, podwyższać, kosztów, kierować, zablokować, wymagać, uznać, władza, kłamstwo, realizować, skandal, patologia, ostateczny termin.... Co to za język? Harkoneński język walki? Czy to już "Igrzyska śmierci"? Gdzie jest nasz Kosogłos? Gdzie nasza Niezgodna? Ratunku! Ja tak nie chcę!

W naszej wspólnej dla wszystkich mieszkańców gazecie straszy dział opatrzony logiem OKO SAURONA. Co to za geniusz intelektu to wymyślił? Logo dla mnie nadaję się chyba tylko na mem do Deprywatory.pl. Aż dziw, że opozycja jeszcze tego nie zrobiła. Opozycjo ty śpisz? Marnujesz szansę, którą rzucają Ci jak perły przed wieprze?

Kiedyś w prześmiewczym tonie napisałam, że w naszej gazetce pisać powinny dzieci. Wcale to śmieszne nie jest. Ilu mieszkańców gminy, Szanowni Dyrektorzy naszych szkół, czyta szkolne strony w internecie? Chyba tylko rodzice, bo muszą. Macie taką niebywałą szansę by wypromować Waszych uczniów i Wasze szkoły. Jedna strona - jedna szkoła. I już trzy strony w naszej wspólnej gazetce opowiadają ciekawe rzeczy swoim mieszkańcom. My chcemy wiedzieć co się w szkołach dzieje. Babcie i dziadkowie chcą na zdjęciach oglądać swoje wnuki. Oni internetu nie czytają! A jeszcze trzy przedszkola - kolejne trzy stronki. Mam podawać kolejne przykłady?

Takie wszechobecne "nie zgadzanie się" i ignorowanie wspólnej własności, bo i to forum i gazeta, to nasze dobro wspólne, to oddawanie komuś władzy nad sobą i nad swoją własnością. Przez takie działanie sami nadajecie komuś uprawnienia władcze tam, gdzie ich posiadać nie powinien. Czyli pokojowy protest trwa nadal. I nadal czytać będziecie durnoty przeze mnie wypisywane. O czymś pisać muszę...

Mam już pewien pomysł na pewien rodzaj integracji... Ale jeszcze w planach. Tak, tak, szykujcie się na eksplozję. https://youtu.be/lpzCSZ7Eerc
Znowu żartuję.

Fajnie się do Was pisze. Ja tu wywnętrzam się, ukazuję skatowana duszę - a po drugiej stronie martwa cisza, ewentualnie nieliczne słowa oburzenia, że tak się nie godzi.
To też jest żart.
Żartownisia dziś ze mnie. https://youtu.be/5Nzb0gSAWJAZałączam jeszcze Regulamin do wglądu, żeby nie trzeba było udawać, że się rejestruje, aby go przejrzeć.

Portal Szukaj Użytkownicy Kalendarz Pomoc
  Witaj! Logowanie Rejestracja
Forum Gminy Kobylanka 
 Rejestracja


Forum Gminy Kobylanka - Regulamin forum
§1. Postanowienia Ogólne

1. Każdorazowo posługując się terminem Forum, odnosi się on do serwisu internetowego http://www.forum.kobylanka.pl 
2. Forum Gminy Kobylanka udostępnia swoim użytkownikom możliwość korzystania z forum, które jest miejscem wymiany informacji, komentarzy i opinii na tematy związane głównie z Gminą Kobylanka i sprawami tutejszej społeczności.
3. Forum jest moderowane.
4. Rejestracja na forum jest bezpłatna.
5. Jedna osoba może posiadać tylko jedno konto na forum. Złamanie tej zasady grozi usunięciem wszystkich kont i całkowitym zablokowaniem dostępu do forum.
6. Kontakt z Administratorem forum we wszelkich sprawach następuje wyłącznie przez adres email: webmaster@kobylanka.pl

§2. Zasady uczestnictwa w forum

1. Chcemy aby dyskusja na naszym forum prowadzona była na odpowiednim poziomie i aby móc wziąć udział w dyskusji w dziale "Gmina Kobylanka" należy zakładając konto podać swoje prawdziwe imię i nazwisko (przykładowy login: "Jan Nowak").
Po rejestracji administrator potwierdzi dostęp do działu wysyłając wiadomość na skrzynkę e-mail podaną przy rejestracji.
Nie jest to konieczne w dziale "Hyde Park".
2. Na forum obowiązuje niniejszy regulamin, netykieta i kultura osobista.
3. Obowiązkiem każdego użytkownika forum jest zapoznanie się z regulaminem i przestrzeganie jego postanowień; rejestracja na forum jest jednoznaczna z akceptacją regulamin.
4. Każdy użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść napisanych przez siebie wiadomości (postów).
5. Posty sprzeczne z prawem, regulaminem forum lub netykietą zostaną usunięte przez administratora lub moderatora.
6. Administratorzy i moderatorzy mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba.
7. Zabronione jest zamieszczanie na forum treści sprzecznych z prawem, regulaminem, netykietą lub linków do nich; dotyczy to wszelkich możliwych form wypowiedzi, tzn. wiadomości, emblematu, pseudonimu, podpisu, zdjęcia, linku i innych.
8. W szczególności na forum zabronione jest:
a. szerzenie nienawiści na tle rasowym, narodowym, etnicznym, religijnym lub światopoglądowym, ze względu na płeć, wiek, orientację seksualną, status społeczny lub majątkowy, miejsce zamieszkania itp.
b. propagowanie ideologii lub systemów totalitarnych
c. obrażanie, wyśmiewanie lub wyszydzanie ludzi
d. nawoływanie lub zachęcanie do łamania prawa, pochwalanie działań sprzecznych z prawem
e. propagowanie przemocy
f. zamieszczanie treści pornograficznych
g. używanie wyzwisk i słów powszechnie uważanych za obelżywe.
h. używanie gróźb, przekleństw, wyrazów wulgarnych
i. podszywanie się pod inne osoby
j. wywoływanie konfliktów, burzących przyjazną atmosferę na forum
k. samowolne publikowanie cudzego wizerunku, cudzych danych osobowych, teleadresowych, adresów mailowych lub innych danych, ułatwiających identyfikację użytkowników
l. umieszczanie w wiadomościach (za wyjątkiem forów poświęconych ogłoszeniom), emblemacie, pseudonimie, podpisie i innych możliwych formach treści o charakterze reklamowym oraz linków do stron komercyjnych
m.publikowanie "listów-łańcuszków", "piramid szczęścia" itp
n. umieszczanie tych samych postów (tematów) w różnych działach forum
o. nadużywanie kolorowych czcionek w postach; kolor czerwony jest używany przez administratorów i moderatorów w ważnych kwestiach

§3. Usunięcie konta

1. Usunięcie konta użytkownika następuje w przypadku:
a. nie przestrzegania punktów regulaminu
b. używania pseudonimu naruszającego prawo, regulamin lub netykietę
c. na prośbę użytkownika, odpowiednio uzasadnioną.
d. nie używania konta przez ostatnie 3 miesiące

§4. Bezpieczeństwo:

1. Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych, serwis forum szyfruje w bazie hasła kont użytkowników, a także numery IP.
2. Hasła nikt nie jest w stanie odczytać i w przypadku zapomnienia, jest generowane nowe hasło.
3. Numer IP oraz adres email może zobaczyć tylko administrator forum.
4. Serwis forum nie przekazuje żadnych informacji osobom trzecim o numerach IP użytkowników, hasłach, adresach e-mail ani jakichkolwiek innych danych, ułatwiających identyfikację użytkowników; takie dane mogą zostać przekazane tylko na skutek rozpoczęcia postępowania przez policję lub inną uprawnioną instytucję.

§5. Postanowienia końcowe

1. Regulamin obowiązuje od momentu jego opublikowania.
2. Administrator ma prawo wprowadzania zmian w regulaminie; wszelkie zmiany stają się obowiązujące w momencie ich opublikowania.
3. Do interpretacji przepisów regulaminu uprawniony jest Administrator.
4. Jeśli jakaś wypowiedź narusza w jakikolwiek sposób zasady regulaminu, należy o tym poinformować Administratora.

Kontynuując rejestrację oświadczasz, że zgadzasz się ze wszystkimi wymienionymi powyżej postanowieniami oraz innymi regułami ustalonymi przez administratorów tego forum. W celu poznania pełnych reguł obowiązujących na forum, skontaktuj się z administratorem.  
Kontakt Kobylanka Wróć do góry Wersja bez grafiki RSS
Aktualny czas: 07-02-2017, 13:35
Odpowiedz
#2
Nawet nie wiecie jak bardzo mi się podoba, że korzystacie z tego forum. Bez względu na pobudki, które za tym stoją. Forum należy do Was Mieszkańcy Gminy Kobylanka, więc możecie drukować sobie z niego co chcecie i kiedy chcecie i mnie nic do tego. Moje wątki też, bo przecież są publiczne, i te o przeszkadzaniu, i te o Nowym Roku, i te o koniu. I wątki Wójta i przepisy kulinarne i wszystkich innych użytkowników. Całą bibliotekę.

Ja natomiast pomyślę, czy szykować sobie paletę styropianu albo płótno na transparent, czy coś tam. W razie czego.... albo specjalnie.
Na razie nie ma po co, i się nie zanosi. Tak myślę, że jeszcze długo pisać tu będę w samotności. Albo wcale. Bowiem wywołałam pewien paradoks. Celowo czy przez przypadek?

Z życzliwością podchodzę do wszelkich form społecznej aktywności, chociaż z niektórymi mi nie po drodze i to bardzo, a nawet bardzo bardzo. Nie będę polemizować "do końca świata i jeszcze dalej". Bo nie chcę by to forum wyglądało tak, jak poprzednio. Ani robić klony innych miejsc "wymiany poglądów i myśli". Mam zupełnie inną koncepcję. Cieszą mnie natomiast wszelkie przejawy aktywności. A aktywnością jest choćby zaglądanie na stronę czy coś nowego i durnowatego nie napisałam. I zdaje sobie sprawę Kochani, jakie dyrdymały tu czasem wypisuję. W myśl przysłowia "Wlazłeś między wrony..." i tak dalej. Albo "Kto z kim przystaje ..." Kształt to forum nabierze jednak dopiero, gdy inni będą pisać i moje koncepcje mogą, i pewnie nie będą, w tym momencie w ogóle mieć jakiegokolwiek znaczenie. A ja będę mogła w końcu odpocząć..
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości