Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
straszny smog kobylański
#1
Ja jak zwykle skupiam się na najmniej interesujących opinię publiczną wiadomościach, które mają zostać przez naszą Radę Gminy zwyczajowo przyklepnięte. I pewnie zostaną przyklepnięte i to pewnie jednogłośnie, bo przecież nikt nie będzie czytał opracowania na 166 stron, które zostało przygotowane, bo trzeba coś tam napisać zgodnie z wytycznymi i jakimiś tam programami europejskimi. Zatrudniono więc specjalną firmę, która przy udziale osób kompetentnych napisała, co należy zrobić, aby zanieczyszczenie powietrza w Gminie Kobylanka zmalało. Całość wpisuje się doskonale w ostatni krajowy medialny szum w związku ze „smogiem wawelskim”, co wszyscy mogli sobie pooglądać na ekranach swoich telewizorów i mainstreamowych portalach internetowych. Ja radziłabym jednak przed podjęciem decyzji zrobić sobie trochę głębszy research i poszukać jakichś ciekawszych źródeł niż popularne stacje TV. Podam tylko jedno źródło, jako wstęp do Państwa poszukiwań i wyrobienia sobie własnego zdania. Pan Agnosiewicz, z portalu racjonalista.pl, jak zwykle – no lubię faceta!, w swoim artykule rozbawił mnie do łez, więc Państwu polecam, na początek http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,10090
Rozumiem, że Urząd się spieszy gdyż należy zdążyć z uchwałą i wszelkimi akcjami, bo samorządy muszą się przygotować, by dobrze wypaść przed przyszłoroczną Światową Konferencją Klimatyczną ONZ COP 24. A jak tu przyjmować gości z zagranicy, gdy w polskim kraju pali się polskim węglem, a nie gazem światowym?
 https://www.mos.gov.pl/aktualnosci/szcze...go-cop-24/
 
Tak czekałam, jak nasza gmina spektakularnie wpisze się w akcję walki ze smogiem. Bo że się wpisze wiedziałam na bank. Tylko myślałam, że będą to takie działania lokalne w stylu powołania trzyosobowych bojówek w składzie Strażnik Gminny i dwóch kompetentnych urzędników, którzy będą chodzić po domach, sprawdzać czym ludzie palą w piecach i wystawiać mandaty. A tu niespodzianka! Elaborat!
Czytam więc, że głównym celem zmniejszenia niskiej emisji w Gminie Kobylanka jest 100% domów na gaz. Nad innymi źródłami emisji w zasadzie gmina nie ma wpływu, co najwyżej powymienia żarówki na energooszczędne i zaplanuje wybudowanie dróg, które i tak ma wybudować, albo będzie uczyć urzędników by oszczędzali. Dodatkowym spektakularnym działaniem zmniejszenia smogu jest też termomodernizacja Kościoła w Reptowie. To tyle.
 
W ramach działań gmina będzie także prowadzić pogadanki i inne ciekawe ekologiczne akcje.  Będzie także uczyć nasze dzieci w szkołach, że najlepszym ratunkiem przed zanieczyszczeniem powietrza w naszej gminie jest palenie w domach ruskim gazem z niemieckiego rurociągu położonego tak, by duże statki nie mogły wpływać do portu w Świnoujściu, by w konsekwencji port padł a rozwijały się te niemieckie   http://morzaioceany.pl/porty-morskie/por...9Bciu.html   W tym celu wszystkie piece należy wymienić na odpowiednio premiowane piece gazowe zachodnich producentów (bo wydaje mi się, że nasi polscy producenci produkują głównie piece na węgiel i biomasę – takie piece są fuj, niech sczezną wraz małymi polskimi fabryczkami, byleby o kilka procent spadła emisja w gminie), oraz wziąć na ten cel kredyt w komercyjnych zagranicznych bankach. Brawo! Bardzo to patriotyczne i bardzo zgodne z poglądami naszego Wójta. Nie dziwię się, że właśnie dlatego takie działania on promuje. Wszystkie środowiska narodowe i patriotyczne będą stały za naszym Wójtem murem, i wspierać go będą szeroko w takim działaniu.
http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/n...ienia.html


W opracowaniu podano oczywiście jakieś alternatywne źródła energii odnawialnej i wykorzystanie energii z biomasy, bo trzeba, taka to odgórna ekologiczna tendencja przecież, jednak sugerowano delikatnie, że raczej to nieopłacalne i co najwyżej mogą takie instalacje pozakładać sobie drobni przedsiębiorcy oraz rolnicy. Ich ilość w ogólnym bilansie gminnym zaplanowano na poziomie śladowych wskaźników.

Dla nas mieszkańców budynków jednorodzinnych jedynym wyjściem, by gminie udało się utrzymać wskaźniki jest przejście z opalania węglem i drewnem na gaz. Zaplanowano gazyfikację mieszkańców w 100%, czyli 100% domów podłączonych do gazu. By więc zaoszczędziła na wskaźnikach gmina, która będzie potem rozliczana z tych wskaźników odgórnie, społeczeństwo jak zwykle ma się dołożyć. I to nie dość, że spełnić swój obowiązek patriotyczny i zamiast palić krajowym węglem, by nie upadły kopalnie, które przecież Polsce wcale nie są potrzebne, należy palić zagranicznym gazem ruskim lub arabskim. Do tego celu należy też zastosować do opalania najdroższe paliwo, co wskazują wskaźniki opłacalności. A po umonopolowieniu rynku dystrybutorzy ceny będą sobie bezkarnie podnosić, bo i tak wyjścia mieszkańcu mieć nie będziesz, skoro gospodarstw w gminie mają w w większości ogrzewać domy gazem. Do tego celu jeszcze mieszkaniec musi się dołożyć ekonomicznie, bo co byśmy nie powiedzieli, to ogrzewanie gazem do najtańszych nie należy i w przeliczeniu na jednostkę ciepła różne źródła podają różne cyfry, ale mniej więcej 2 razy droższy od węgla.
http://www.instalacjebudowlane.pl/3742-2...diami.html 
http://kotly.pl/koszty-ogrzewania-roznym...rzewczymi/
A jest jeszcze fotowoltaika i inne alternatywne sposoby na zmniejszenie smogu. Uczą się już o tym nawet dzieci, tylko nie w Gminie Kobylanka.
http://eko-cel.pl/oszczedny-dom-matematy...szczedzac/  
https://youtu.be/5swQn8QC98c 
Czy nie uczono Was, że najlepszym sposobem na niezależność jest dywersyfikacja?

Mieszkańcu Gminy Kobylanka niedługo zostanie Ci Tylko to https://www.facebook.com/photo.php?fbid=...=3&theater

Co ma więc robić biedny mieszkaniec? Czekać, aby na podstawie uchwały przyklepniętej przez radnych, gmina zasugerowała mu wymianę kotła na gaz? A może gmina sama by zaczęła szukać innych rozwiązań dla swoich mieszkańców i ich uczyć, by kupując węgiel w markecie budowlanym sprawdzali, czy to na pewno jest polski węgiel, a nie zagraniczne zmiotki kopalniane nasączone jakimiś ropopochodnymi by podkręcić efektywność energetyczna tego niby węgla.  Zamiast sugerować nieopłacalność alternatywnych źródeł coś działać?
Jako, że szumnie ogłoszony przez nasza Panią Premier program „błękitnego węgla” to na razie gruszki na wierzbie, a jego cena szacunkowa wali na kolana, http://czysteogrzewanie.pl/czym-ogrzewac...o-i-po-co/   także teorie spiskowe na temat podziemnego zgazowania węgla jeszcze nie ujrzały światła dziennego http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,10088  proponuję technikę „małych kroczków” w stronę ekologii. Na przykład promowanie polskich producentów kotłów produkujących dobrej jakości piece na węgiel, może takie zasypywane od góry, oraz na poważnie zajęcie się akcją palenia materiałem odnawialnym jak drzewo, pelet, zrębki, słoma, a także odkrywane na nowo konopie włókniste. Zboża nie polecam, bo jako wieśniaczka na propozycję palenia zbożem, z którego można by było zrobić chleb lub skarmić zwierzęta, reaguje nerwowymi tikami.
Wracając do tematu konopi może Urząd Gminy zaproponuje naszym rolnikom uprawę konopi włóknistych na tych piaskach mezoregionu Puszczy Bukowej w naszej gminie, które niewielkie zbiory dają, a na konopie nadają się w 100%. Do tego roślina ta oczyści glebę z metali ciężkich i zanieczyszczeń, co przy okazji będzie bardzo ekologiczne. Jej wydajność z hektara wyższa jest niż produkcja drewna z lasu. Co Wy na to? Nawet rząd nasz poszedł w tym kierunku po rozum do głowy, i uwzględnił malutką autopoprawkę.
Nie, raczej nie, gmina na to nie pójdzie, bo przecież należałoby jeszcze w gminie prowadzić jakąś ewidencję – za dużo roboty!
http://www.konopie.info.pl/prawo/konopie...ach-ustaw/
http://www.konopie.info.pl/abc-konopnego...nika-cz-1/
http://www.konopie.info.pl/abc-konopnego...nika-cz-2/
http://www.konopie.info.pl/zastosowanie/...uja-swiat/
 
W oczekiwaniu na przyszłe projekty uchwał ekologicznych, zawiadamiam, że w internecie trwa teraz akcja przeciwko mikrokapsułkom w szminkach, kremach i pastach do zębów. Akcja jeszcze się politycznie nie wykluła, aby ją pokazywać w TV. I chyba nie będzie, bo te szminki i kremy to duży wpływ z reklam, nikt sobie w tv podcinać źródła dochodu nie zamierza. Jednak gmina nasza może być pierwsza i coś uchwalić w tym guście.
https://www.facebook.com/EkoAgora/photos...=3&theater
http://www.freedomnews.pl/zagrozenia/oce...a-plastik/
http://www.ekoagora.pl/Home/Article/33
 
Informuję też, że trwa jeszcze taka akcja https://www.facebook.com/PijeWodeZKranu/...f=NEWSFEED  Może gmina nasza podejmie inicjatywę, i nasi radni przegłosują stosowną uchwałę w kwestii picia wody z kranu. Wody, która w naszej gminie w większości pobierana jest z ujęcia głębinowego w Lipniku i której jakością nie odbiega od wód butelkowane – można powiedzieć, że pijemy wodę oligoceńską? - to bardzo wzrosną wskaźniki ekologiczne i zmniejszy się ogromna liczba wyrzucanych przez mieszkańców butelek pet. Działamy?
Proponuję także alternatywne sposoby otrzymywania energii elektrycznej w bardzo pożyteczny i cenny dla zdrowia mieszkańców naszej gminy sposób https://www.facebook.com/DavidAvocadoWol...S_TIMELINE
Rozważyć należy plan budowy ekologicznych siłowni specjalistycznych w miejscach przeznaczonych na budynki użyteczności publicznej na nowych mapach.


Wracając do wskaźników ekologicznych, które gmina nasza zobligowana jest osiągnąć, wyczytałam, że i tak najwięcej trują samochody. A są to wskaźniki bardzo wysokie. Już obecnie ponad 60% zanieczyszczeń to środki transportu, a planuje się, że będzie to ponad 70%.
Może więc zamiast 100% domów na gaz  -
100% samochodów na LPG?
Urzędzie, wiecie jak wskaźniki Wam pospadają? Jakie czyste powietrze w gminie! W telewizji będą nas pokazywać za przykład ekologicznego działania. A mieszkańcy jeszcze ekonomicznie zaoszczędzą, bo wiadomo, że na gazie taniej!
 
 
Albo zamiast opracowywać 100% domów na gaz, może zająć się tym?
http://ladnydom.pl/wnetrza/7,124115,2137...Czolka3Img
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości