Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rada Gminy 2018
#61
(07-04-2019, 17:34 )mateusz napisał(a): Ale jak to,  nie płaciła podatków? Czy to możliwe? Na sesji mówiła o 4 milionach - to ogromna kwota jak na budżet Kobylanki.

Przecież powiedziano że czekała na uprawomocnienie wyroku bodajże NSA. Rada zapytała Panią Pilecką jak zamierza w sumie odzyskać pieniądze które gminie się należą - ale odpowiedzi nie było. Kwestia ich spotkań też nie była przejrzysta. I dzisiaj nikt nie wie co dalej. Można było to na sesji wyjaśnić. Tofaktycznie ogromna kwota jak na Kobylankę.
Odpowiedz
#62
Dłużniczka sama mówiła, że skontaktował się z nią komornik a to znaczy, że jakieś kroki zostały już przez Gmine podjęte w celu ściągnięcia długu. I stąd chyba ten lament. A Radni wcale nie zabiegali o to aby odzyskać 4 miliony zaległego podatku - tylko przeciwnie - próbowali wymusić na Pileckiej rozłożenie tych zaległości na raty czyli dalsze odroczenie płatności. Pani Orzoł wychodziła sama z siebie, żeby to osiągnąć. Ciekawe jak się ta sprawa zakończy i czy my mieszkańcy poznamy jej finał bo podatki są ustawowo objęta tajemnicą.
Odpowiedz
#63
(08-04-2019, 12:51 )mateusz napisał(a): Dłużniczka sama mówiła, że skontaktował się z nią komornik a to znaczy, że jakieś kroki zostały już przez Gmine  podjęte w celu ściągnięcia długu. I stąd chyba  ten lament.    A Radni wcale nie zabiegali o to aby  odzyskać 4 miliony zaległego  podatku - tylko przeciwnie - próbowali wymusić na Pileckiej rozłożenie tych zaległości na raty czyli dalsze odroczenie płatności. Pani Orzoł wychodziła sama z siebie, żeby to osiągnąć. Ciekawe jak się ta sprawa zakończy i czy my mieszkańcy poznamy jej finał bo podatki są   ustawowo objęta tajemnicą.

Jeżeli Pan pisze że pojawił się komornik to według mojej myśli sprawa już jest przesądzona. Tylko szkoda że my pozostajemy w niewiedzy. Nadal nie wiadomo jak będzie kierował sprawą komornik i w jakim czasie  gmina otrzyma należące się jej pieniądze. Możemy być zadowoleni że komornik doprowadzi sprawę do końca.
Odpowiedz
#64
Ale radni chyba nie będą wtedy zadowoleni, bo oni wspierają Dłużniczkę, a nie Wójta i Gminę. Zapomnieli kto ich wybrał i czyich interesów mają bronić. Zupełnie się pogubili w tej kwestii.
Odpowiedz
#65
Po przejęciu przewodnictwa nad Radą Gminy przez panią Ordon i  pierwszych obradach pod jej nadzorem można było się spodziewać, że na sesjach zapanuje ład i porządek i że nowa przewodnicząca opanuje to rozbrykane towarzystwo. Takie miałem wrażenie. Po obejrzeniu ostatniej sesji widzę jak bardzo było ono mylne. Radna Grabowska przechodzi samą siebie. Nadal nie rozumie, że sesja to nie pchli targ. A radna to nie przekupka. Że głośniej to nie znaczy mądrzej. Że jak sobie powrzeszczy - obojętnie co, byle głośno - to poczuje się ważniejsza.  Wstyd. Po prostu wstyd. Proponuję, żeby Pani sobie obejrzała sesje i posłuchała swoich wypowiedzi. Żenada murowana. Dymisja ze wstydu.

A jeśli chodzi o działania Pani Wójt to ja mam taką propozycję. Jeśli ma Pani jakiś fajny pomysł do wprowadzenia ( a takich Pani nie brakuje ) to niech go Pani neguje, krytykuje, będzie przeciwna i zjedzie na maksa - a radni na pewno będą za jego wprowadzeniem - i sprawa załatwiona. 

Radni narzekali, że Pani Wójt nie chce z nimi współpracować. Ale to radni odwołali zaproponowane przez Panią Wójt  spotkanie. Z tego wynika, że to radni tej współpracy  nie chcą. Jeśli myślą, że rola radnego sprowadza się do brylowania przed kamerą na sesji -to do kitu z taką radą.Odpowiedz
#66
Przy przeglądaniu jednej z części sesji uwagę moją przykuła radna Dąbkowska. Z takim żalem w głosie wyrzucała Pani Wójt, że nie dostała jako sołtys i jako radna PISEMNEGO zaproszenia na Dni Kobylanki. Poczuła się tym bardzo obrażona, niczym  Królowa Angielska.  
Moim zdaniem obecność na Dniach Kobylanki radni powinni potraktować jako okazję do kontaktu i rozmów z mieszkańcami. Jako swój przywilej i obowiązek. To na takich imprezach można swobodnie porozmawiać z mieszkańcami , wysłuchać ich problemów, uwag i propozycji. To radnym powinno najbardziej zależeć na tym, aby być na takiej uroczystości i powinni zachęcać mieszkańców do uczestnictwa, dyskusji i wspólnej zabawy. Ale po co tyle wysiłku? Lepiej się obrazić.
Odpowiedz
#67
Na sesji za sprawą radnej Dabkowskiej pojawił się temat gminnej gazetki. Pani Dąbkowska była oburzona, że do jej domu tej gazetki nie dostarczono. Ale przecież to ona wraz z innymi radnymi twierdziła, że ta gazetka jest niepotrzebna.

Przypominam, że gdy Wójtem był Mirosław Przysiwek gazetka była wydawana z gminnej kasy. Radni uchwalali na nią środki w budżecie bez żadnego problemu. Gazetka była jedną wielką propagandą Wójta i nikt z radnych nie miał nic przeciwko temu. Tymczasem gdy Wójtem została Pani Pilecka, a gazetka nabrała charakter informacyjny, radni stwierdzili, że nie jest mieszkańcom potrzebna i zabrali środki przeznaczone na jej finansowanie. Ponieważ Pani wójt uznała, że gazetka pełni ważną funkcję informacyjną i chce docierać z nią do mieszkańców, postanowiła ze środków darczyńców nadal ją wydawać. I jakoś to się na razie udaje. Widać gazetka jest jednak potrzebna skoro znajdują się chętni na jej finansowanie.

Zupełnie nie rozumiem dlaczego radna Dąbkowska tak bardzo domaga się gazetki skoro była przeciwna jej wydawaniu i wraz z innymi radnymi zadecydowała o zabraniu środków przeznaczonych na ten cel.  Gdyby miała choć za grosz wstydu to by się bynajmniej nie odzywała w tym temacie.
Odpowiedz
#68
Oglądam codziennie jakiś kawałek sesji i widzę, że więcej tam złośliwości niż współdziałania. Nie wiem jak można pracować  w tak nerwowej atmosferze. Kłótniom, złośliwościom i wzajemnym docinkom nie ma końca.  Trzeba coś z tym zrobić. I myślę, że kluczową rolę powinna odegrać w tej kwestii Przewodnicząca Rady. Powinna dołożyć starań by sesja była prowadzona płynnie w atmosferze pracy a nie wojny. Tymczasem jest na odwrót. Przewodnicząca nie dość, że nic z tym nie robi to jeszcze przeciwnie dolewa oliwy do ognia i podgrzewa atmosferę .
Poprzedni Przewodniczący Pan Drohomirecki tez nie radził sobie dobrze z prowadzeniem sesji, ale u niego wynikało to bardziej z nieporadności i braku predyspozycji do przewodniczenia. Tymczasem obecna Przewodnicząca ma predyspozycje, charyzmy jej nie brakuje, ale wykorzystuje ją w nieodpowiedni sposób.
Oby coś się zmieniło w tym temacie, bo w przeciwnym wypadku obrady Rady Gminy Kobylanka będą komediowym serialem, a Gmina Kobylanka pośmiewiskiem.
Odpowiedz
#69
Duże emocje na sesji wywołała dyskusja nad uchwałą o utworzeniu Młodzieżowej Rady Gminy ( MRG ). Z tego co można było usłyszeć na sesji zrozumiałem, że grupa 10 młodych osób z naszej Gminy wystąpiła do Pani Wójt z propozycją utworzenia takiej Rady.  Rada miała mieć charakter konsultacyjny  i dotyczyć spraw młodzieży mieszkającej w naszej Gminie. Moim zdaniem to bardzo fajna inicjatywa. Fajnie, że młodzież ma chęci do działania. Pani Wójt oczywiście poparła ten projekt. No i to go pogrzebało. Bo radni przecież nie zagłosują za czymś co popiera pani Pilecka.

Pani Orzoł - radna z Morzyczyna stwierdziła, że utworzenie MRD będzie generowało koszty. Na co Pani Wójt wytłumaczyła, że będą to ewentualnie koszty wypitej herbaty. Mimo to radni i tak zagłosowali przeciw tej inicjatywie. Smutne to, ale prawdziwe.

Jeśli chodzi o wydawanie pieniędzy na młodzież to z tego co pamiętam M. Przysiwek stworzył dla młodzieży grupę paramilitarną, na którą wydawał z kasy gminnej 10 tysięcy rocznie. I wtedy radni nie oszczędzali, na to pieniądze były - mimo, że grupa była nieliczna a uczestniczyła w niej także młodzież spoza Gminy Kobylanka.

Myślę, że utworzenie MRG pozwoliłoby młodzieży zdobyć doświadczenie  samorządowe. Otworzyłoby drogę do zdobycia mandatu radnego w dorosłym życiu. Może wtedy mielibyśmy rozsądniejszych radnych i lepszą Radę.

A może radni zagłosowali przeciwko utworzeniu MRG bo obawiali się, że będzie dzałała lepiej niż Rady Gminy Kobylanka?
Odpowiedz
#70
Dlaczego w naszej gminnej polityce panuje taka niefajna atmosfera -  atmosfera, delikatnie ujmując, złośliwości.
Każdy radny startował w wyborach z komitetu kandydata na Wójta, którego popierał. Kandydatów było czterech. Wiadomo było, że wygrać może tylko jeden. No i mieszkańcy wybrali panią Julitę Pilecką. Natomiast do Rady Gminy weszli kandydaci z różnych komitetów. Dziś wielu z nich musi współpracować z Wójtem, który nie był ich kandydatem. Rozumiem, że na początku mogli być rozczarowani. Ale jak już weszli do Rady, i nie zrezygnowali, to zobowiązani są współpracować z  Wójtem dla dobra Gminy.
Tymczasem to co się dzieje na sesjach to utrudnianie pracy a nie współpraca. Zastanawiam się co takiego złego zrobiła Wójt, że radni ciągle rzucają jej kłody pod nogi? Ona proponuje dialog, zaprasza na spotkania, prowadzi transparentną politykę, tłumaczy co robi i dlaczego. A ze strony radnych słyszy  "jestem przeciw" i to bez uzasadnienia.  Nie wiem co ( albo kto)  kieruje naszymi radnymi, że ponad dobro Gminy przedkładają robienie na złość Pileckiej. Na prawdę na więcej was nie stać?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości