Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rada Gminy 2018
#71
Dopiero co zdążyłem napisać o tym, że radni nie wykazują najmniejszej chęci współpracy z Panią Wójt, bojkotują jej pomysły, przeszkadzają a nie pomagają i już mamy pierwsze efekty takiego postępowania. Odchodzi ze swojego stanowiska Pani Bożena Hok - Skarbnik. Jest to na pewno ogromna strata dla Gminy. Myślę, że dotąd Gmina Kobylanka nie miała takiego dobrego skarbnika: mądrego, pracowitego, z doktoratem i  kilkunastoletnim doświadczeniem pracy w samorządzie. Na sesjach można zaobserwować, że Pani Skarbnik próbowała współpracować z radnymi i nie wdawała się w awantury i kłótnie. Niestety nasi radni do tego nie dorośli. Robili wszystko, aby jej utrudnić i uprzykrzyć pracę: nie podejmowali przygotowanych uchwał, w ostatniej chwili nanosili zmiany; roztrząsali skargi, które w ogóle nie leżą w ich kompetencji; czepiali się oświadczenia majątkowego, wytykali omyłki, które w ich ustach rosły na miarę skandalu ( np. gdy w jakimś piśmie omyłkowo podała gm. Kołobrzeg). Nawet święty nie wytrzymałby takiej nagonki. Dopieliście swego! I co dalej? Jaki teraz macie pomysł? Może ktoś z was ma doktorat z ekonomii i zostanie skarbnikiem?
Odpowiedz
#72
Jako mieszkaniec zainteresowany polityką samorządową z ciekawością śledzę przebieg obrad Rady Gminy Kobylanka. Ale nie tylko. Lubię czasem obejrzeć sesje odbywające się w innych gminach.   Jak tak porównuje te nagrania to nasza Gmina wypada bardzo słabo i to nie tylko pod względem atmosfery panującej na sesji. Po pierwsze: mamy bardzo słabe nagłośnienie, momentami w ogóle trudno usłyszeć i zrozumieć wypowiedzi radnych. Po drugie: połowa radnych jest  poza zasięgiem kamery. Oglądając obrady chciałbym widzieć wszystkich radnych. Bo poza słowem ważna jest też mowa ciała, z której można wiele wyczytać. Jeżeli prawo daje mi możliwość  oglądania sesji to żądam takiej jakości transmisji, która mi to umożliwi. Mam prawo widzieć i słyszeć wszystkich radnych. Być może wystarczy inaczej ustawić stoły na sali. W innych gminach radni siedzą przy złączonych stołach, na przeciwko siebie.  U nas natomiast stoły ustawione są jak na sali weselnej, a po środku mamy parkiet do tańca. Ponieważ sala obrad należy do Gminy - apeluje do Pani Wójt aby coś zrobiła w tym temacie.
Odpowiedz
#73
Jakoś forum ucichło. Ale chyba nic się w gminie na lepsze nie zmieniło. Rada z Panią Wójt na wojnie referendalnej. Wojnie przegranej ale dla całej gminy bo zastój i posucha. Z zazdrością patrzę na Gminę Kołbaskowo gdzie co rusz coś się dzieje. A to nowy GOK zarządzany przez naszego mieszkańca, a to nowa fabryka wózków widłowych ... A u nas najważniejsze pytanie to czy radni zagłosują za pomysłami Pani Wójt czy nie. Czy będzie ścieżka rowerowa czy podjazd do remizy.

Myślałem że jak zmieni się władza u nas w Gminie to będzie lepiej ale jest jeszcze gorzej, a może nie gorzej tylko tak samo tylko role się odwróciły. Apeluje by odbyło się spotkanie Pani Wójt i Rady może nawet z mieszkańcami) i by ustalono jakie oczekiwania w tej kadencji mają Radni a jakie Pani Wójt i spisać takie porozumienie co w Gminie będzie robione. Mam nadzieję że obie strony mogą schować swoją dumę do kieszeni i porozumieć się dla dobra Gminy.

Bo jeśli tak dalej pójdzie to myślę że referendum będzie najlepszym wyjściem.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości