Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rada Gminy po referendum 2019
#1
Oglądnąłem dzisiejsza sesję (19.12.2019). Ręce opadają. Taka uwaga - flaga Gminy wisi odwrotnie i niechlujnie , kto ją wieszał i po co w tym miejscu?! Pani Przewodnicząca proszę coś z tym zrobić - to jest skandal i to Pani jest za to odpowiedzialna!
Rada dzisiaj pokazała swoją skrajna niekompetencję , a Przewodnicząca Ordon - umywa ręce! Dyskusje i wyjaśnienia na poziomie przedszkola (radna Orzoł).
Uważam , że nie będzie dobrze. Nie było i nie będzie.
Na drugi dzień po ubiegłorocznych wyborach samorządowych , grupa radnych przeciwnych Wójt J.Pileckiej zapowiadała (byli na tyle głupi , że się z tym ujawnili) doprowadzenie do odwołania J.Pileckiej w drodze referendum. No i doprowadzili do referendum , ale z marnym skutkiem. Dzisiaj więc widać, że żadnych argumentów przeciw J.Pileckiej nie mieli , bo jakież można mieć na drugi dzień po wyborach.
Sytuacja się powtarza niestety. Jeszcze przed rozstrzygnięciem referendum, "chodziły słuchy", że ta sama grupa radnych zapowiada (znowu byli na tyle głupi , że się z tym nie kryli ), że jeżeli referendum będzie nieskuteczne, to następną okazją do walki o usunięcie J.Pileckiej z urzędu , będzie przyszłoroczny budżet i absolutorium.
Taniec nad budżetem i prawdopodobnie próbą jego nieuchwalenia właśnie się zaczął na dzisiejszej sesji.
Życzę wszystkim Wesołych Świąt.
Odpowiedz
#2
Czy ktoś po ostatniej sesji Rady (31.01.2020) ma wątpliwości , w co grają radni przeciwni urzędującej Pani Wójt?
Odpowiedz
#3
27.02.2020r czyli w najbliższy czwartek odbędzie się kolejna sesja Rady Gminy. Ciekawie czy pojawi się temat donosu napisanego przez radnych  na Panią Wójt? A może Premier przyjedzie na sesję i rozstrzygnie np. gdzie ma wisieć portret Romeo, zmusi dyrektora szkoły do powrotu na stanowisko, zapłaci radnym ekstra premie za sesje nadzwyczajne i zastraszy Panią Wójt. A i najważniejsze zabierze pieniądze z drogi w Kunowie i postawi 10 000 lamp w Reptowie. I byłoby tak pięknie...
Odpowiedz
#4
W porządku obrad przygotowanym na czwartkową sesję zwrócił moją uwagę punkt 10 - wprowadzenie regulaminu korzystania ze świetlic wiejskich. Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia w tym temacie, szczególnie działania radnej i sołtys Reptowa w jednej osobie, myślę że będzie gorąco przy podejmowaniu tej uchwały. Pani Dąbkowska próbuje poruszyć niebo i ziemię aby w tej kwestii nic się nie zmieniło. Nawet Kurier zainteresowała tematem.

Ale mnie zaintrygowała inna kwestia:   mamy tu taką  sytuację, że radna będzie na sesji podejmowała decyzje dotyczące uprawnień sołtysa do korzystania ze świetlicy. I w tym momencie łączenie funkcji radnego i sołtysa wywołuje u mnie mały niesmak. Mimo, że nie jest zabronione prawem wydaje mi się niestosowne.  Jeśli radna i sołtys to ta sama osoba to wiadomo przecież, że nie poprze niewygodnych dla siebie zmian. 

Jest co prawda możliwość wstrzymania się od głosu, no ale na to raczej bym nie liczył.
Odpowiedz
#5
Kolejna sesja Rady Gminy Kobylanka za nami.  Zaskoczenia nie było: poziom obrad dawno sięgnął już dna i nic w tej kwestii nie uległo zmianie.

Jedna rzecz mnie jednak zaintrygowała bardziej niż pozostałe - wymiana pieca w szkole w Kunowie.
Otóż zgłosił się sponsor chętny darować szkole 70 000 zł na zakup nowego pieca c.o. pod warunkiem że Gmina dołoży też 70 000 zł na prace remontowe w tej szkole. A nasi radni zamiast korzystać z tej niecodziennej okazji oczywiście rozłożyli inicjatywę na łopatki. Nie chcieli nawet wysłuchać tego człowieka, przewodnicząca nie pozwoliła mu zabrać głosu na sesji.

Tymczasem przypominam sobie jak na jednej z pierwszych sesji pani Ordon dopuściła do głosu właścicielkę torfowiska, która była w tym czasie chyba największym dłużnikiem Gminy z tytułu podatku od nieruchomości.  Pani, która nie jest nawet mieszkańcem Gminy, dostała super czas na wypowiedź, spacerowała po sali obrad i rozdawała jakieś zdjęcia i materiały. Ubolewała nad swoim losem do woli, nikt jej nie przeszkadzał w wypowiedzi i zajęła tyle czasu na sesji ile chciała.

Bardzo jestem ciekaw czym kieruje się przewodnicząca rady przy podejmowaniu decyzji w sprawie udzielenia głosu na sesji skoro dłużnik na nie zasługuje ale sponsor już nie.
Odpowiedz
#6
Sądziłem, że sesja będzie zdominowana tematem regulaminu korzystania ze świetlic, ale projekt odesłano do konsultacji społecznych. Nie rozumiem tylko dlaczego sołtysi takich konsultacji nie zorganizowali przed sesją. Dobrze przecież wiedzieli, że taki regulamin powstał, projekt regulaminu był dostępny na stronie Gminy a radni dostali go w materiałach na sesję.  Jeśli więc sołtysi czy radni chcieli na prawdę takie konsultacje zorganizować to mieli na to czas. Poza tym dwa dni przed sesją na komisji również była szansa dyskusji nad regulaminem. Byli tam radni i sołtysi i przedstawiciele kół gospodyń wiejskich. Był więc i czas i miejsce na dyskusje tylko chęci brakło. Spotkanie, mimo że trwało bardzo długo nie przyniosło żadnych rezultatów, gdyż była to burza w szklance wody a nie dyskusja nad regulaminem. Niektóre osoby nawet się przyznały, że tego regulaminu nie czytały, jak więc mogły o nim sensownie dyskutować?
Odpowiedz
#7
I jeszcze jeden ciekawy wątek z końcowej części sesji ( warto obejrzeć te ostatnie minuty sesji ).

Dowiadujemy się, że pani sołtys z Reptowa nadużywając swojej funkcji wystawiła referencje jednej z firm,  która wykonywała usługi dla Gminy. Ponieważ nie ma do tego uprawnień Wójt próbowała uczulić sołtysów aby takich rzeczy nie robili, gdyż referencje może wystawić tylko Wójt.
Odpowiedź sołtys Dąbkowskiej zwala z nóg. Wykrzyczała w swoim stylu: "skąd my możemy wiedzieć co możemy a czego nie możemy".

Pani sołtys, jeżeli Pani nie wie co Pani może, a czego nie może - to przed zrobieniem tego trzeba by było się dowiedzieć. Sprawdzić czy ma się takie uprawnienia czy nie. Z resztą jest Pani sołtysem kolejną już kadencję i wypadałoby mieć wiedzę na temat pełnionej funkcji i płynących z tego tytułu uprawnień i obowiązków. A nie szastać pieczątką sołtysa gdzie popadnie i wchodzić w kompetencje Wójta.

Chociaż moim zdaniem ta cała sytuacja wcale nie wynika z niewiedzy, lecz ze zbyt wygórowanego mniemania o własnej osobie i pełnionej funkcji.
Daj kurze grzędę, a ona: wyżej siędę.
Odpowiedz
#8
Pan, który proponował darowiznę na zakup pieca do szkoły w Kunowie, mimo tego jak potraktowany został przez większość radnych na sesji, przekazał 70 tysięcy na konto Gminy. Podziwiam takie zachowanie, hojność i wytrwałość  w postanowieniu i bycie ponad....
Brawo! Darczyńca pokazał klasę.
Ciekawe co teraz postanowią radni. Na prawdę jestem ciekaw ich reakcji. Moim zdaniem powinni oficjalnie przeprosić, uprzejmie podziękować, przeznaczyć w budżecie 70 000 zł na prace remontowe w szkole i przyjąć uchwałę o nadaniu Darczyńcy tytułu Honorowego Obywatela Gminy.  Czekam na kolejną sesję z niecierpliwością.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości